Złote Globy 2015

Wyniki

Rozdano Złote Globy, tym razem z fantastyki nagroda przypadła tylko "Jak wytresować smoka 2". Opinie?



Zacznę może ja:

Serial: "The Affair" po 3-4 odcinkach mi się nie spodobał, nie znoszę widoku Ruth Wilson, a historia wydaje się strasznie nudna, głównie przez podzielenie narracji na dwie osoby - raz poznajemy wydarzenia z punktu widzenia kobiety, potem mężczyzny. Żaden ze scenarzystów nie wpadł na to, że niektórzy widzowie mogą czuć się znużeni mieleniem danego wydarzenia po raz drugi, tylko po to, aby wyłapać kilka różnic pomiędzy obiema perspektywami. Brakuje mi "Hannibala" tutaj

Film: Najlepszymi filmami w ostatnim roku, jakie oglądałem, to "Zaginiona dziewczyna" (krwawa, zaskakująca intryga, yeah! Niczym w "Hannibalu"!) oraz "Interstellar". Brak obydwu tytułów mocno mnie dziwi, nawet "Wolnego strzelca" można było nominować bez cienia wstydu i też jakoś nie miałbym wyrzutów, gdyby wygrał. No ale moje zdanie nie równa się zdaniu jury. "Boyhooda" nie oglądałem (spokojnie, ferie od nowego tygodnia i zaraz zacznie się oglądanie oscarowych faworytów ), więc się nie wypowiem. Chociaż tutaj "Whiplash" wydawał się murowanym kandydatem, zwiastun genialny i brak nagrody bardzo dziwi.

A ktoś wie, jak prezentuje się ta "Ida"? Też mam w planach do obejrzenia, bo w końcu polski i walczy o nagrody, więc głupio nie zobaczyć

Film animowany: Jedyna kategoria, gdzie naprawdę mogę się wypowiedzieć, bo tylko "Pudłaków" nie oglądałem. "Jak wytresować smoka 2" bardzo dobre, ale szczerze mówiąc, najlepszą bajką jest dla mnie "Wielka szóstka" - akcja prawie jak u Marvela i z świetnym humorem. Wyżej od Smoka stawiam również "Księgę życia", bo wyróżnia się ładnymi utworami i meksykańskimi klimatami (trochę pachnie tutaj "Kotem w butach" od Shreka).
Odpowiedz
Rany. Mam wrażenie, że moje zaległości w filmach robią się coraz większe. Z wymienionych tutaj oglądałam tylko "Jak wytresować smoka 2" (za zakwalifikowałabym go bardziej jako animację niż fantastykę ).
O serialach nawet nie wspomnę, bo jestem typem, który łyka od razu całe sezony, więc tutaj mam jeszcze większe tyły. Większość znam tylko z rozmów ze znajomymi, jak słyszę to ciągłe "obejrzyj koniecznie, spodoba ci się!" i z soupy, gdzie mi się ciągle przewijają jakieś gify, czy inne obrazki.

Cóż. Będę miała co nadrabiać po sesji, może wtedy będę mogła coś więcej napisać.
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

Złote Globy 2015 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...