[MUZYKA] Coma

Trochę odkopię temat z kurzu, bo i sporo się wydarzyło od 2008 roku Przede wszystkim - Czerwony Album. Początkowo byłem nastawiony do niego mocno sceptycznie (po średniej Hipertrofii, do której zaskakująco mój stosunek nie zmienił się od 5 lat, jak widzę, oraz Excess, kompletnie nieudanej próby zaistnienia na zagranicznym rynku), natomiast po koncercie na juwenaliach, pokochałem go. Jest to naprawdę mocna, rockowa płyta, którą przez długi czas katowałem na słuchawkach. Boskie "Los, cebula i krokodyle łzy", "Angela", "Rudy" czy moje ulubione "Woda leży pod powierzchnią" słyszałem niezliczoną ilość razy.

Jedyne co mnie boli, to fakt, że minęły już dwa lata od wydania nienazwanego albumu, a oni dalej grają na koncertach w 90% tylko ten materiał. Ileż bym dał, żeby znów na żywo usłyszeć "Sto tysięcy [...]" czy "Leszka [...]". Tymczasem oni grają "nową" płytę praktycznie od A do Z, jakiś shit z "Hipertrofii", natomiast z pierwszych dwóch albumów po jednej piosence (typu "Daleka droga do domu"). A ja tak marzę o "Listopadzie" i "Ostrości [...]"

[Dodano po 4 minutach]

Ach, no i cudowna solowa płyta Roguca - "Loki". Inny materiał niż Coma, a duszę i zaangażowanie Roguca czuć dalej tak samo.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
I w tym momencie Medziu, Hassan zaczyna nienawidzić Ciebie i mnie. Mnie, bo zachciało mi się posłuchać Comy, a Ciebie, bo mi ten pomysł podsunąłeś.
Odpowiedz
Tak i tak.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
I jak wyżej. Byłem na koncercie promującym czerwony album, przy okazji recenzując, i bez względu na wszystko moc oraz jakość ich grania sprawia, że nawet przekombinowane średniawy lub badziewia z Hipetrofii brzmią przynajmniej dobrze

Płyta, czy też płyty, Roguca - również ciekawe, zwłaszzca kilka bardziej lirycznych kawałków. Ja osobiście zasłuchuję się namiętnie w Ciszy i Ogniu oraz FTMO, ale chętnie wracam do pierwszych płyt, na koncertach których także bywałem.
Odpowiedz
Byłem na 3 koncertach, głównie z poprzednich płyt. W "Dekompresji" oraz "Wytwórni". Tylko i wyłącznie Coma w Łodzi gra dobrze. Skusiłem się na album "Coma Live" płyta+zapis z koncertu (bodajże Gdańsk czy Poznań, nie chce mi się sprawdzać) i była masakra. Wciąż słucham piosenek tego zespołu praktycznie codziennie, ale w przeciwieństwie do przedmówców ostatnia płyta jest najgorsza i wolę poprzednie krążki. Kwestia gustu, niemniej każda jest inna - "Pierwsze wyjście (..)" pełna nadziei, "Zaprzepaszczone" kompletnym przeciwieństwem a "Hipertrofia" próbą równowagi, zniszczoną przez wieśniackie wstawki i 1-2 utwory pisane wyraźnie na kolanie bez żadnej głębszej wizji.

Pewnie już nie ma, ale może ktoś trafi na YT na "Zaprzepaszczone" dopięte do fanowskiego teledysku z "Szeregowca Ryana". Coś niesamowitego. Solowej płyty Roguca nie słyszałem poza 2-3 piosenkami, ale akurat tamte były niezłe. A jak już przybędzie Lolth, to zniewolenie świata tylko przy dźwiękach refrenu "Leszka Żukowskiego"
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Co myślicie o koncercie w wersji symfonicznej? Za kilkanaście dni są w Zabrzu, zostało kilka biletów i dumam, czy się nie wybrać.

[Dodano po 30 minutach]

Jutro rano klepię bilety!
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Jeśli to ma być to, co wydano na płycie pod "Coma Symfonicznie", to nawet za darmo bym nie poszedł.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że lista utworów wygląda tak: Część I: Wola istnienia, Ostrość na nieskończoność, Pierwsze wyjście z mroku, Trujące rośliny, Transfuzja, System, Spadam, Leszek Żukowski. Część II: Ekhart, Popołudnia bezkarnie cytrynowe, Święta, Tonacja, Zero osiem wojna, Angela, Rudy, Feel The Music's Over. Bis: Los cebula i krokodyle łzy, Jutro. Więc to i jeszcze trochę. Pooglądałem sobie na YT kilka występów z lipcowego występu w Węgorzewie i całkiem, całkiem to wygląda.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Coma - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...