[NWN2] Fajne przedmiotki

Jeżeli zrobiłeś jakiś fajny przedmiot, opisz go tutaj, i zamieść jego recepturę.

Mój miecz.

-2 sztaby adamantu
-forma długiego miecza
-błekitny diament
-promienna esencja mocy
-promienna esencja powietrza
-gwiezdny szafir
-wątła esencja wody

Proces jest dość długi.

1. potrzebny jest 20 lvl rzemiosło: broń (np. shandra lvl 15 czy 16) - robimy adamantowy długi miecz

2. bierzemy maga min. 15 poziomu (u mnie sand, musi miec atuty tworzenia magicznych przedmiotów)
umieszczamy miecz, błekitny diament, promienne esencje mocy i powietrza na warsztacie maga... i rzucamy na niego czar "światło". Efektem jest adamantowy miecz +5

3. znow bierzemy maga (u mnie tym razem elanee) umieszczamy miecz, gwiezdny szafir, wątłą esencję wody na warsztacie. Rzucamy czar "lodowa nawałnica" na warsztat.

4. nazywamy go jak chcemy - ja sentymentalnie nazwałem miecz "ostrzem shandry".


Staty miecza

1k8 cięte +5
+ 2 magiczne
+1k6 zimno
(poza tym fajnie wygląda :>)
=

miecz o obrazeniach 21 przeciwko każdemu (srebrne ostrze ma podobne i dodaje premie, ale skuteczne jest tylko na pozasferowcach :\)
  • miecz1.jpg
  • miecz2.jpg

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
Dałbyś jakiś screen postaci z tym mieczem. Przyznam się, że mi cierpliwości nie starczyło by doczekać do tworzenia takich zabawek.
Odpowiedz
Ok, dodałem screeny w załączniku

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
yyyy [podnosi szczęke z podłogi].

Robiłeś jeszcze coś? Faaajne, ja też takie chce
Odpowiedz
Prawie jak w gothicu, nie :>?

Pracuję teraz nad długim łukiem +5, potężny +6

i kataną +4... muszę tylko wrócic do warowni, i zamieszczę efekty eksperymentów

[Dodano po chwili]

No, dziś dowiedziałem się jednego... z łuku nici, nie da się go zakląć...

a co do magicznej katany brakuje mi lvla

[Dodano po chwili]

Na prośbę Etkheliona zrobiłem jeszcze jeden item

Miecz "Furia"

- 2 sztaby adamantu
- forma miecza dwuręcznego
- promienne esencje mocy i powietrza
- błękitny diament
- wątła esencja ognia
- rubin

1. Robimy adamntowy dwuręczny miecz (20lvl rzemiosła broń)

2. Magiem posiadającym atut tworzenia magicznych boni (u mnie Sand, min 15 lvl!) wrzucamy miecz oraz poniższe pierdoły na warsztat maga
- promienne esencje mocy i powietrza
- błękitny diament

Rzucamy na warsztat "swiatło" , w ten sposób zklinamy miecz +5


3. Bierzemy kolejnego maga (lub tego samego, lecz u mnie tym razem elanee, takze potrzebny atut tworzenia broni) wrzucamy na warsztat maga:
- miecz
- wątła esencja ognia
- rubin

Rzucamy "uderzenie płomieni", dodaje to broni +1k6 od ognia


WYNIK:

bazowe 2k6 premia +5
+2 magiczne
+1k6 ogien

= do 25 przeciwko każdemu

Miłej zabawy

oto screeny wyglądu broni
  • fury1.jpg
  • fury2.jpg

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
czegoś nie rozumiem - najpierw piszecie, że wykorzystaliście shandre do stworzenia broni a potem że mag rzucił na wrasztat jakiś tam czar - to jak jest z tym tworzeniem przedmiotów (mam na myśli takich na prawdę mocnych) - czy wyłącznie mag się do tego nadaje i trzeba mu ładować ile się da we wszystkie rodzaje craft'u? (czy mogę sobie np. do tworzenia broni używać woja)
Odpowiedz
Niezły jesteś. Hmm... nie bawiłem się w to za dużo. A co byś proponował jakbym chciał zrobić: miecz dwuręczny, +4/+5(jak się da to +5), z dodatkowymi obrażeniami od lodu? Dałoby radę wypisać czego potrzeba? Będę bardzo wdzięczny!
Odpowiedz
Trzeba kimś z wysokim zrobić adamantowy miecz czyli forma miecza = 2 sztabki adamantu, potem bierzemy czarodzieja i rzucamy na warsztat gdzie są wątła esencja mocy. promienista esencja powietrza,+ gwiezdny szafir-czar światlo -daje nam to miecz +4, jeżeli chcesz jeszcze obrażenia od lodu to na warsztat kładziesz swój miecz+4 i dodajesz wątła esencje wody +gwiezdny szafir i rzucasz czar lodowa nawałnica...i cała filozofia...
Odpowiedz
Trzeba gdzieś jakąś recepturę zdobyć, żeby ulepszyć miecz na np. +3? W sensie, że recepturę też się dorzuca do składników podczas tworzenia?

P.S Gdzie można zdobyć te wszystkie esencje i gwiezdny Szafir?
Odpowiedz
nie żądne przepisy-recepty nie są potrzebne do zaklinania, trzeba tylko wiedzieć co wrzucić do gara.. esencje uzyskujesz przez tłuczek i młotek mieszając składniki..do tego potrzeba mieć alchemie rozwinięta ,a kamienie znajdujemy w grze albo u kupców np: błękitny diament (daje nam +5) i w sumie miłej zabawy:)
Odpowiedz
Ok. Mógłby mi ktoś napisać, jak zrobić esencje odpowiednio wody, mocy, powietrza(wątłą i promienistą)Nie mam żadnej książki, w której by to było napisane...
Odpowiedz
W tym pierwszym porcie jak spotykamy Neshke, jest człowiek przy stole alchemika i maga, i od niego można kupić książeczkę...
Odpowiedz
[Dodano po 2 dniach]

Można zakląć broń dwukrotnie? Np. od elektryczności i od lodu?

[Dodano po 21 godzinach]

Gdzie można znaleźć: "krew diabła" lub "ząb wampira"?
Odpowiedz
można zakląć broń 3 razy: 1 raz np: robisz ja z adamantu ,2 umagiczniasz, 3 dajesz obrażenia od np lodu...więc jak weźmiesz zwykły miecz to powinno się dać zakląć....hmm ząb wampira..pewnie od wampira...;)tyle tego wylatuje zawsze że szczerze się przyznam że nie zwracam uwagi za bardzo...
Odpowiedz
ząb wampira dostajesz w sklepach ale w dość późnym okresie oraz od wampirów
krew diabła od pokonanych demoniastych i w sklepie potem -proste:P
żeby se zrobić taką super pro broń na początku musisz przejść grę, pozbierać składniki a potem na początku gry pocrafcić
Odpowiedz
Ja stworzyłem najlepszą zbroje i tarcze w grze. Wszystko zostało zrobione z adamantu, następnie ulepszyłem je zwiększając pancerz o +6 czy +5, a potem takie które zwiększają współczynniki. Walka z Królem Cieni była o wiele łatwiejsza.
PS. Moja postać która to nosiła nie zginęła ani razu w tej walce.
BLEACH

Polecam do obejrzenia.



Odpowiedz
Można najwięcej + 5 wzmocnić ale na tarczę szkoda błękitnego diamentu , który trzeba na to poświecić, lepiej sobie jakiąś broń zakląć , którą się walczy...ja zrobiłem zbroje dla łowcy z przyspieszeniem i była całkiem oki;) .A co do finałowej walki z królem to mi nigdy nikt nie ginie...piedestały i ten atut z leczeniem drużyny są calkiem fajne...
Odpowiedz
a zna ktoś recepturę na jakiś dobry jednoręczny długi miecz, do którego potrzeba łzę króla lub kanarkowy diament? bo mam na zbyciu a taki miecz by mi się przydał
Odpowiedz
Możesz dać wątła esencje powietrza plus kanarkowy diament i rzucić czar błyskawica,wtedy będzie zadawał obrażenia od elektrycznosci, z łza króla nie kombinowałem broni robić...
Odpowiedz
A który kamień jest najrzadszy, który jest potrzebny do tworzenia potężnych przedmiotów? Według mnie to Błękitny kamień, ale nie wiem.
BLEACH

Polecam do obejrzenia.



Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Fajne przedmiotki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...