[TESIII] Zaklinianie przedmiotów

Mam pytanie. Czy u was jest tak, że macie jakiś przedmiot, np.: Wspaniały Amulet i zaklinacie go z duszą Złotego Bóstwa, dajecie efekt stały, to czy wzrasta wam wartość przedmiotu czy nie? U mnie nie wzrasta dale kosztuje 120- przedmiot ze Złotą Świętą!!!!
Zresztą jest tak u mnie ze wszystkimi przedmiotami. Czy u was też tak jest, a może coś źle robię? Pomocy!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
U mnie jest dokładnie tak samo. Np. mam jakiś mieczyk za 20 tys., zaklnę go z nawet dobrą duszą, a on dalej kosztuje 20 tys. Jak chcę zarobić to po prostu zbieram parę klejnotów dusz, łapię w nie dusze i sprzedaję Pełzaczowi :-)

Jakby ktoś nie wiedział, jak sprzedać Pełzaczowi jakąś rzecz wartą więcej niż 5 tys. to tłumaczę:
1. Wcześniej trzeba z nim trochę pohandlować, najlepiej rzeczami wartymi coś koło kilku tysięcy, jak będą warte więcej niż 5 000, to albo oddajecie na straty, albo sprzedajecie je tym sposobem, który właśnie tłumaczę.
2. Załóżmy, że chcecie sprzedać jakiś hełm za 25 000. Pełzacz ma takie rzeczy: jedną wartą 8000, drugą 6000, trzecią 2000, a czwartą 5000. Oczywiście ma jeszcze jakieś wiele nie warte śmiecie, ale nimi nie warto się zajmować.
3. Dajemy Pełzaczowi ten hełm, a w zamian bierzemy wszystkie te rzeczy. Tak to mniej więcej wygląda:
- daliśmy Pełzaczowi równowartość 25 tys.
- on nam dał rzeczy warte razem 21 tys.
- jest nam winien jeszcze 4 tys., więc nam płaci tę sumę.
- zostaje mu 1 tys., ale nic za tę sumę od nas nie kupi (z tych rzeczy wartych razem 21 tys.).
4. Teraz czekamy 24 godziny, żeby znowu miał 5 tys.
5. Znowu zaczynamy z nim handlować. Najpierw dajemy mu najmniej warte rzeczy:
- najmniej wartą rzeczą (i jednocześnie nie przekraczającą limitu 5 tys.) jest ta za 2 tys.
- sprzedajemy mu ją.
- on nam daje 2 tys.
- zostają mu 3 tys.
- my mamy rzeczy warte 8 tys., 6 tys. i 5 tys. (czyli razem 19 tys.).
6. Znowu czekamy 24 godziny.
7. I znowu zaczynamy z nim handlować:
- sprzedajemy mu tym razem rzecz wartą 5 tys.
- zostaje mu 0 szt. zł.
- my mamy już tylko dwie rzeczy warte 8 i 6 tys. (razem 14 tys.).
8. Czekamy 24 godziny.
9. I znów klikamy na "handel":
- teraz dobrze by było sprzedać rzecz wartą 6 tys., ale to jest więcej niż 5 tys...
- ...więc dajemy mu tą rzecz za 6 tys., a sami w zamian bierzemy tą za 2 tys.
- Pełzacz jest nam teraz winien 4 tys. i tyle też nam płaci.
- zostaje mu 1 tys.
- my mamy teraz rzeczy za 8 tys. i 2 tys. (razem 10 tys.)
10. Czekamy 24 godziny.
11. Znowu zaczynamy handlować.
- sprzedajemy mu rzecz za 2 tys.
- zostają mu 3 tys.
- my mamy już tylko rzecz za 8 tys.
12. Czekamy 24 godziny.
13. Znowy handlujemy.
- dajmy mu rzecz za 8 tys.
- w zamian bierzemy rzecz za 5 tys.
- jest nam winien 3 tys. i tyle nam płaci.
- zostają mu 2 tys.
- my mamy już tylko rzecz za 5 tys.
14. Ostatni raz czekamy 24 godziny...
15. ...i ostatni raz zaczynamy handlować.
- sprzedajemy mu rzecz za 5 tys.
- jemu zostaje 0 szt. zł...
- a my zarobiliśmy dokładnie 25 tys.!

Na początku handlujcie tanimi rzeczami, potem coraz droższymi (bo i on będzie miał coraz droższe - te, które mu sprzedaliście), wtedy na pewno bedzie w stanie zapłacić wam całą sumę, a i handel bedzie szedł szybciej.
Starałem się, żeby ten poradnik był jak najbardziej łatwy do przyswojenia. Z całą pewnością każdy, kto dokładnie przeanalizuje wszystko, co tu napisałem, będzie mógł tym sposobem zarabiać. I to sporo.

A zamieściłem ten poradnik tu dlatego, że nadarzyła się okazja, a chyba kiedyś ktoś na forum napisał, że Pełzaczowi nie da się opchnąć rzeczy wartych więcej niż 5 tys. Jeśli on (poradnik) jest tu niepotrzebny, ta część postu do usunięcia.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Pełzacz? kto to i gdzie? Bo z bogatych stworków to ja znam tylko Kraba ochrzczonego tutaj sprzedawcą i Młokosa z Caldery
Odpowiedz
Młokos na na imię "Pełzacz"... Nawet kiedy z nim rozmawiasz, wrzeszczy coś jak "pełzam!" i tym podobne...
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
Ja uważam że lepiej od Pełzacza sprzedawać rzeczy Krabo Kupcowi (na wschód od vivek, za tym półwyspem obok jakiś dwemerowych ruin, nie mylić z deadrycznymi ruinami - ja raz pomyliłem ) ma standardowo 10k czyli dwa razy tyle co pełzacz . Jego minus to trudno dostępność i że jest krabem niczym różniącym się od innych swojego gatunku (oprócz tego że jest kupcem ).
A wracając do tematu, czy przypadkiem nie zmienia się liczba oferowana za przedmiot zaklnięty .
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Zaklinianie przedmiotów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...