Zaklinianie przedmiotów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Diego de Gallin,
Ja uważam że lepiej od Pełzacza sprzedawać rzeczy Krabo Kupcowi (na wschód od vivek, za tym półwyspem obok jakiś dwemerowych ruin, nie mylić z deadrycznymi ruinami - ja raz pomyliłem ) ma standardowo 10k czyli dwa razy tyle co pełzacz . Jego minus to trudno dostępność i że jest krabem niczym różniącym się od innych swojego gatunku (oprócz tego że jest kupcem ).
A wracając do tematu, czy przypadkiem nie zmienia się liczba oferowana za przedmiot zaklnięty .
Deunan,
Młokos na na imię "Pełzacz"... Nawet kiedy z nim rozmawiasz, wrzeszczy coś jak "pełzam!" i tym podobne...
Magik,
Pełzacz? kto to i gdzie? Bo z bogatych stworków to ja znam tylko Kraba ochrzczonego tutaj sprzedawcą i Młokosa z Caldery
Verthogh,
U mnie jest dokładnie tak samo. Np. mam jakiś mieczyk za 20 tys., zaklnę go z nawet dobrą duszą, a on dalej kosztuje 20 tys. Jak chcę zarobić to po prostu zbieram parę klejnotów dusz, łapię w nie dusze i sprzedaję Pełzaczowi :-)

Jakby ktoś nie wiedział, jak sprzedać Pełzaczowi jakąś rzecz wartą więcej niż 5 tys. to tłumaczę:
1. Wcześniej trzeba z nim trochę pohandlować, najlepiej rzeczami wartymi coś koło kilku tysięcy, jak będą warte więcej niż 5 000, to albo oddajecie na straty, albo sprzedajecie je tym sposobem, który właśnie tłumaczę.
2. Załóżmy, że chcecie sprzedać jakiś hełm za 25 000. Pełzacz ma takie rzeczy: jedną wartą 8000, drugą 6000, trzecią 2000, a czwartą 5000. Oczywiście ma jeszcze jakieś wiele nie warte śmiecie, ale nimi nie warto się zajmować.
3. Dajemy Pełzaczowi ten hełm, a w zamian bierzemy wszystkie te rzeczy. Tak to mniej więcej wygląda:
- daliśmy Pełzaczowi równowartość 25 tys.
- on nam dał rzeczy warte razem 21 tys.
- jest nam winien jeszcze 4 tys., więc nam płaci tę sumę.
- zostaje mu 1 tys., ale nic za tę sumę od nas nie kupi (z tych rzeczy wartych razem 21 tys.).
4. Teraz czekamy 24 godziny, żeby znowu miał 5 tys.
5. Znowu zaczynamy z nim handlować. Najpierw dajemy mu najmniej warte rzeczy:
- najmniej wartą rzeczą (i jednocześnie nie przekraczającą limitu 5 tys.) jest ta za 2 tys.
- sprzedajemy mu ją.
- on nam daje 2 tys.
- zostają mu 3 tys.
- my mamy rzeczy warte 8 tys., 6 tys. i 5 tys. (czyli razem 19 tys.).
6. Znowu czekamy 24 godziny.
7. I znowu zaczynamy z nim handlować:
- sprzedajemy mu tym razem rzecz wartą 5 tys.
- zostaje mu 0 szt. zł.
- my mamy już tylko dwie rzeczy warte 8 i 6 tys. (razem 14 tys.).
8. Czekamy 24 godziny.
9. I znów klikamy na "handel":
- teraz dobrze by było sprzedać rzecz wartą 6 tys., ale to jest więcej niż 5 tys...
- ...więc dajemy mu tą rzecz za 6 tys., a sami w zamian bierzemy tą za 2 tys.
- Pełzacz jest nam teraz winien 4 tys. i tyle też nam płaci.
- zostaje mu 1 tys.
- my mamy teraz rzeczy za 8 tys. i 2 tys. (razem 10 tys.)
10. Czekamy 24 godziny.
11. Znowu zaczynamy handlować.
- sprzedajemy mu rzecz za 2 tys.
- zostają mu 3 tys.
- my mamy już tylko rzecz za 8 tys.
12. Czekamy 24 godziny.
13. Znowy handlujemy.
- dajmy mu rzecz za 8 tys.
- w zamian bierzemy rzecz za 5 tys.
- jest nam winien 3 tys. i tyle nam płaci.
- zostają mu 2 tys.
- my mamy już tylko rzecz za 5 tys.
14. Ostatni raz czekamy 24 godziny...
15. ...i ostatni raz zaczynamy handlować.
- sprzedajemy mu rzecz za 5 tys.
- jemu zostaje 0 szt. zł...
- a my zarobiliśmy dokładnie 25 tys.!

Na początku handlujcie tanimi rzeczami, potem coraz droższymi (bo i on będzie miał coraz droższe - te, które mu sprzedaliście), wtedy na pewno bedzie w stanie zapłacić wam całą sumę, a i handel bedzie szedł szybciej.
Starałem się, żeby ten poradnik był jak najbardziej łatwy do przyswojenia. Z całą pewnością każdy, kto dokładnie przeanalizuje wszystko, co tu napisałem, będzie mógł tym sposobem zarabiać. I to sporo.

A zamieściłem ten poradnik tu dlatego, że nadarzyła się okazja, a chyba kiedyś ktoś na forum napisał, że Pełzaczowi nie da się opchnąć rzeczy wartych więcej niż 5 tys. Jeśli on (poradnik) jest tu niepotrzebny, ta część postu do usunięcia.
Fugiel,
Mam pytanie. Czy u was jest tak, że macie jakiś przedmiot, np.: Wspaniały Amulet i zaklinacie go z duszą Złotego Bóstwa, dajecie efekt stały, to czy wzrasta wam wartość przedmiotu czy nie? U mnie nie wzrasta dale kosztuje 120- przedmiot ze Złotą Świętą!!!!
Zresztą jest tak u mnie ze wszystkimi przedmiotami. Czy u was też tak jest, a może coś źle robię? Pomocy!
Wczytywanie...