[ME3] Inna twarz "Mass Effect"

Generalnie Matt Rhodes, główny grafik pracującymi nad obrazkami koncepcyjnymi do gier BioWare, kilka dni temu zamieścił na swoim blogu ciekawy materiał podglądowy, który jest istną gratką dla wszystkich fanów serii. Między innymi możemy się dowiedzieć, że faktycznie trwały debaty nad ujawnieniem twarzy Tali i na pewnym etapie produkcji powstały jej trzy wersje (które później, w dziwnych okolicznościach, zostały odrzucone i zastąpione jakimś randomowym obrazkiem z sieci... ).

http://2.bp.blogspot....i_unmasked.jpg
http://4.bp.blogspot....portrait02.jpg
http://4.bp.blogspot....00/Tali_01.jpg

Odrzucono również "bardzo, bardzo wczesny pomysł na Sheparda", zakładający, że główny bohater zdecyduje się szeroko skorzystać z technologii Żniwiarzy by osiągnąć cel, co zamieni go w istotę podobną do Sarena.

http://2.bp.blogspot....h_Showdown.jpg

Albo pomysł na wygląd Ludzkiego Żniwiarza, który pierwotnie miał mieć kształt noworodka (aż ciarki przechodzą).

http://3.bp.blogspot....600/reaver.jpg

W sumie jest tego znacznie więcej. Różne pomysły na wygląd EDI, Żniwiarzi, różnych ras obcych, chłopców z Cerberusa czy Kai Lenga. Niektóre pomysły są naprawdę smakowite, inne nieskończenie niedorzeczne. Heh... Jest nawet obrazek prezentujący Człowieka Iluzję pod koniec trylogii, gdy przedawkował technologię Zniwiarzy (jakby kogoś ciekawiło, jak wygląda bez ubrania ).

Wszystkie rysunki znajdziecie pod tym adresem. Gorąco zapraszam do przejrzenia i dyskusji oczywiście :>
Odpowiedz
Przez chwilę myślałem, że to żołnierz Volusów



Odpowiedz
Ten drugi portret Tali jest do przyjęcia, ale reszta - jakieś pomarszczone, ufo podobne łysole Ale szkoda, że właśnie tego drugiego portretu nie wykorzystali, bo mnie jakieś tam zdjęcie nie usatysfakcjonowało

Pomysł z Shepardem korzystającym z technologii Żniwiarzy jest tak dobry, że naprawdę nie wiem, czemu go nie umieścili w grze. Z tego, co wyczytałem, Shepard w końcu zostałby indoktrynowany. Świetnie, gdyby można było z tym walczyć. Czyli trzeba by było odróżniać jawę od rzeczywistości i podejmować odpowiednie decyzje - w ten sposób zakończenie "ME3" mogłoby się faktycznie rozgrywać w umyśle naszego komandora, co mi akurat się podobało. Dodajmy do tego możliwość dołączenia Żniwiarzy, którzy przekonali Cię do swojej racji, gorzkie zakończenie, kiedy wszystko się wali, a Ty zamiast bohaterem stajesz się antagonistą. Dla mnie bomba Tylko żeby wybór był podejmowany na przestrzeni całej gry, kiedy ulegasz lub nie indoktrynacji.

Ludzki Żniwiarz jako noworodek to również dobry pomysł. Okej, nieetyczny, ale przerażający, z pewnością walka z nim byłaby trudna pod względem emocjonalnym. W końcu przecież pewnie wykorzystywali noworodki, aby takiego Żniwiarza stworzyć, przez co niszcząc go zabijamy bezbronne istoty.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia czwartek, 25 lipca 2013, 12:46 napisał

Ten drugi portret Tali jest do przyjęcia, ale reszta - jakieś pomarszczone, ufo podobne łysole

Ten drugi jest taki nieprawdziwy. Rasa która od pokoleń siedzi zamknięta w szczelnych kombinezonach nie może mieć włosów. Poza tym wygląda za ludzko i zbyt ładnie. Moim zdaniem trzeci wygląda najodpowiedniej.

Cytat

Ludzki Żniwiarz jako noworodek to również dobry pomysł. Okej, nieetyczny, ale przerażający

Nieetyczny tak jak zabijanie, niewolnictwo i pare innych rzeczy które pojawia się w grze? Kontrowersyjny na pewno.
Odpowiedz
To jest głupie, bo nie widziałem Krogan!
Obrażam się.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Ciekawy stuff. Niektóre rzeczy wyglądały by spoko w grze. Aż dziw że nie ma tych wersji w ostatecznej wersji.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Może dlatego, że wymyślono je później?
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Teraz patrzę na 3 portret Tali i bardzo mi on przypomina twarz EDI która znalazła się w grze więc jednak część z tych konceptów jakoś znalazła się w grze.
Odpowiedz
I tak ME 2 póki co uważam za najlepsze, tam tak nikt nie nawymyślywał jak tu .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Mass Effect

Inna twarz "Mass Effect" - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...