[BGII] Tworzenie postaci

jak robiłem mag/złodzieja to mi się udało wylosować dość śmieszne statystyki
siła 18/00
zręczność 14
kondycja 16
intelegencja 18
mądrość 3
charyzma 12
ale gdy robiłem w/m/z to za cholere nie mogłem trafić na 18/00:P
wylosowanie 6 18 jest możliwe ale prędzej się wygra w totka zresztą na co komu wszystkie na 18? jak max będzie się korzystać z 3-4
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
no przyznam się szczerze że kiedys mi się udało wylosować 4 osiemnachy i 2 siedemnastki ale troche nad tym siedziałem...w totka mam pecha niestety...;)a co do maksowania cech to w sumie tylko te których używamy bo lepiej wojowi dać jakis pas na odporności niż wzmacniający siłę przynajmniej ja tak uważam a co do przechodzenia po 25 razy baldura żeby sobie cechy podbic to ktoś mądry kiedyś powiedział ze nadgroliwość jest grosza od faszyzmu...więc....
Odpowiedz
A ja lubię grać w baldura i przechodzić po kilka razy.

Gdy dopakujesz w ten sposób swoją postać to nabiera ona innego wyrazu. Pracowałeś nad tymi statami, męczyłeś, przebyłeś tyle przygód, na różne sposoby, od razu to inaczej czujesz.
A takie rzucanie od razu statów od początku? Nuda. Pozatym jak to nie nadgorliwość to nie wiem co.
Z tego co patrzę jak ludzie czasem grają w rpg to aż płakać się chce. Pytanie typu kim najlepiej zagrać, żeby było najlepiej rozwalają, mnie. Nie o to w rpg chodzi, ale cóż, każdy gra jak woli.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
nie no pewnie że chodzi o wczucie się w klimat ale sam musisz przyznać ze jak wylosujesz 10 a chcesz garć jako mag to sobie za bardzo nie poczarujesz....a w baldurze oprócz girumarów to sobie statów nie podniesiesz raczej .
Odpowiedz
mnie się przydarzyło że miałem same 18 i chyba jedną 17-stkę ale siedziałem 3dni.
Postać zrobiłem w jedynce później skopiowałem do dwójki
Odpowiedz
ja po 20 minutach mam

18
18
18
16
9
10

Czyli całkiem ładnie szkoda tylko że źle dałem... za mała mądrość i muszę od nowa wszystko

niecałe 10 minut i

18
18
18
9
18
8
Odpowiedz
Kiedyś mnie zdenerwowały niskie statystyki mojej postaci, więc podnosiłem je w Tronie Baala za pomocą Machiny Luma Szalonego w Twierdzy Strażnika. Wystarczyło pozbierać po całej twierdzy recepty podpisane L.M. czy coś koło tego. A jak ktoś nie chce przechodzić sporo razy gry żeby mieć większe staty to po dojściu do maszyny polecam pobawić się z save'ami i grą wieloosobową Inteligentni jak chcą to wykombinują jak w ciągu jednej gry bez kodów nabić full staty. Oczywiście to kwestia wyboru, w końcu komuś może popsuć to przyjemność z gry.
Odpowiedz
Jeżeli chce się wymaksować postać to wystarczy raz przejść BG1 zebrać książeczki-eksport postaci-tryb multiplayer i podbijamy statystki...tylko po co?
Odpowiedz
Ja losowałem tylko najważniejsze cechy na 18
Odpowiedz
Moją postacią grałem od BG1 przez dodatek Opowieści z Wybrzeża... aż po Tron Bhaala. Efekt końcowy jest ciekawy - otrzymałem maga odpornego w 50% na magię i całkowicie na broń słabszą od +1 z czasem rzucania wszystkich zaklęć na najkrótszym możliwym poziomie.(rzucał je praktycznie natychmiast co przy akceleracji znaczyło śmierć Abazigala i Amelissany po ich kilku pierwszych ruchach)I jeszcze miał KP -5 co znaczyło, że w teorii mógłby chodzić sam(co przy moim 'boskim szczęściu' nie oznacza praktyki...).
Co do zliczania cech, opracowałem, moim zdaniem, lepszy system. Cechy wystarczy zmniejszyć każdą do 10 (brak modyfikacji rzutów) i liczyć dopiero resztę. Otrzymuje się ładne, czytelne liczby, które wystarczy rozdzielić i nie widzę potrzeby zmniejszania którejkolwiek z cech poniżej 10. Rzut w którym po obniżeniu wszystkiego do 10 otrzymywaliśmy powyżej 32 pkt.(pozwala na 4 osiemnastki) satysfakcjonował nawet takiego maniaka podrasowywania postaci jak ja.
Końcowe cechy Mistrza Przywołań na 30lvl
Si 14
Zr 19
Kon 18
Mdr 15
Int 20
Cha 20
(Knigi i Lum robią swoje )
Powyższy post przedstawia zdanie tylko i wyłącznie autora. Nie jest to narzucone Ci zdanie przez wyżej wymienionego autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Kościoła. Nie jest to oficjalne stanowisko partii rządzącej. Nie jest to oficjalne stanowisko rządu RP. Nie jest to oficjalne stanowisko prezydenta RP. Uprasza się o niebluzganie. Dziękujemy.

-Co to było?
-Bez obaw, admin już się tym zajął. To był tylko jakiś bóg.

-You'll kill us... with a soup cup?
-Tea, actually.
-What's that?
-I'll kill you with my teacup.

It ain't the fall that get you. It's the sudden stop at the bottom.

Nudziło mi się, to grzebałem w userbarach:P

Odpowiedz
Ja zawsze jak gram wojownikiem to muszę mieć co najmniej Siła 18/99 Zręczność 18 Kondycja 18 Inteligencja 3 Mądrość 10 Charyzma 18.Dobrze, że istnieje to zapamiętanie
Odpowiedz
Na woja to chyba lepiej 18/00.....
Odpowiedz
Dlaczego lepiej 18/00 przecież 18/99 jest więcej
Odpowiedz
LIRAEL ma racje Zola

Siła 18/91-99

Trafienie +2
Rany +5
Udźwig 320
Rozginanie % 40


Siła 18/00

Trafienie +3
Rany +6
Udźwig 400
Rozginanie % 45


Instrukcja str. 117
Odpowiedz
A wiesz dlaczego? Bo 18/00 to skrótowo zapisane 18/100.
Odpowiedz
Aha to dzięki bo nie wiedziałem o tym.A jak wylosuję 18/01 to już będzie gorzej niż 18/99 bo tylko 18/00 jest większe niż 18/99 ?
Odpowiedz

Cytat

A jak wylosuję 18/01 to już będzie gorzej niż 18/99 bo tylko 18/00 jest większe niż 18/99 ?


Dokładnie tak.
Odpowiedz
Wetnę się tylko. Zauwarzyłem że nikt na tym forum nie grał Pół-Orkiem on może mieć max siły 19 i kondychy 19. A jak się zaczynie grę w Cienie Amn to promenadzie jest namiot cyrkowy. Załatw kalacha i z niego wypadnie pierścionek który poprawia cha na 18 dzięki temu można zacząć grę z CHA 3
Odpowiedz
Każdą postacią można zacząć grę z charyzmą 3 (oprócz barda i paladyna) ....tylko , że tracisz miejsce na jeden pierścień...np Gaxa a to już duży klops....
Odpowiedz
Tyle, że w bg charyzma jest raczej mało potrzebna. Posiadanie jej na wysokim poziomie nie daje wiele satysfakcji.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Tworzenie postaci - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...