[Niepamięć] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Niepamięć"!

Wiktul: Tom Cruise i S-F. W sumie czemu nie? W "Wojnie światów" pokazał się z niezłej strony, a skoro gdzieś obok niego przewijać ma się Morgan Freeman, to raczej nie może być źle. Z takim właśnie nastawieniem postanowiłem zobaczyć "Niepamięć", której reżyserem i scenarzystą są panowie o polsko brzmiących nazwiskach Kosinski oraz Gajdusek. Dodatkowo od dość dawna nie oglądałem porządnej produkcji "postapo", więc mój apetyt na kawałek przyzwoitego kina był tym większy.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Muszę zobaczyć z uwagi na scjentologiczny scenariusz, który nie tyle mnie zniechęcił do filmu, a zainteresował. W sumie Tom Cruise jest członkiem scjentologii, więc myślę, że mógł mieć swój wkład w poczynania scenarzysty
Odpowiedz
Cóż... Mam wątpliwości, czy zdobycie tej "religioznawczej" wiedzy jest warte tych dwóch godzin filmu
Odpowiedz
Fakt, trochę przegadany, ale oglądało mi się go w sumie nieźle. Dobra zżynka z klasyków gatunku. Cały czas gdzieś tam w głowie miałem "Moon" z Samem Rockwellem w roli głównej. W przeciwieństwie do was, mi zdjęcia całkiem się podobały - te pustkowia pasowały mi do postapokaliptycznej ciszy i samotności. Cruise zagrał naprawdę dobrze, Freeman klasycznie, reszta ok (może poza Victorią, której postać kompletnie mi nie podeszła).

Żadne wielkie kino, ale obejrzałem z przyjemnością. 6,5 to idealna ocena, warto się z tą produkcją zapoznać Nic odkrywczego, wykorzystane same sprawdzone schematy... Dobra, rzemieślnicza robota.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Obejrzałem i popieram Meda. Nic nowego, ale wizualnie film jest po prostu piękny. Nie mam nic przeciwko tego typu tytułom, które może nie zapadają na dłużej w pamięci, to jednak wyróżniają się z szeregu naprawdę przeciętnych bądź beznadziejnych produkcji. No a s-f też nie jest bardzo rozchwytywanym gatunkiem. Jedyna rysa na tym jednolicie dobrym obrazie to postacie kobiece - aktorsko i fabularnie irytujące.

6,5/10
Odpowiedz
← Artykuły

[Niepamięć] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...