[D&D] Świat

Mylisz sie Rincewindzie! Toril to duzo wiecej niz sam Faerun. Faerun to jest jakby jego kontynent troche wiekszy od naszej Europy, czyli nieznaczny kawalek swiata. Tworcy sobie pewnie ulatwili i uznali inne lady za dzikie lub niecywilizowane (zreszta nie wiem dokladnie jak to jest) i dopracowali co do joty tylko kontynent Faerunu, a inne kontynenty to niemalze czarne plamy na mapie swiata.

PS. Jest taka ksiazka opisujaca ten swiat, 99/100 jest o Faerunie, ale jest jedna mapka calego Torilu.
Odpowiedz
A ja zawsze myślałem, że Toril (chyba gdzieś nawet tak przeczytałem, ale z Twoimi zródłami Feanorze to równac się nie może ) jest mniej więcej wielkości Ziemii i że znajduje się na nim jeden wielki kontynent (Faerun) i cała masa innych niezbadanych lądów (jednak tylko wysp, nie kontynentów). W każdym bądź razie dzięki za uświadomienie .

Ps. Jakbyś miał skaner, to weź wsadź tu tą mapkę. Z chcęcia bym ją obejrzał .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Nie ma sprawy tylko musze ją pozyczyc najpierw od kolegi, bo osobiscie nie jej posiadam. Może w tym tygodniu bedziesz mial, jeśli mi ja porzyczy...

------------------

Udalo mi się dostac od kolegi książkę więc tak jak juz dawno temu obiecalem Rincewindowi zamieszcze tu mapke całego Torilu:
skanuj0003.jpg
Jakby ktos chcial sie o cos spytac na temat Fearunu to bardzo prosze bo jeszcze chwile potrzymam mu ta książkę, a jest o co
Odpowiedz
Wytoczyłeś mocne argumenty Feanorze. I rzeczywiście, słowa uznania i podziękowania. Mapka bardzo mi się przyda. I nigdy nie przypuszczałbym, że Toril poza Faerunem (zał.) ma jeszcze tyle "nieeksploatowanych" terenów. I rzeczywiście jest bardzo duże podobieństwo Faerunu do Europy, jak słusznie zauważył Feanor, zaś całego Torilu do Ziemii.

Co do pytańo Faerun, to zawsze chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o wyspach Evermeet i Lantan (bardziej o tych pierwszych). Jakby coś było w tej ksiązce o nich, to mógłbyś coś napisać, lub zeskanować?
  • Toril.JPG

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Oczywiscie ze jest i nie ma problemu zebym je zeskanowal bo pisania to bym mial na tydzien Prosze oto materialy o Wyspach Evermeet i Lantan i jeszcze kilku innych przy okazji :
skanuj0001.jpgskanuj0002.jpgskanuj0004.jpg[a
ttachment=92:attachment]

PS. Jedne lepiej drugie gorzej zeskanowane, ale mysle ze odczytasz bez problemu tak jak kazdy inny zainteresowany
Cos jeszcze chcialbys wiedziec?
  • skanuj0005.jpg
Odpowiedz
Wielkie dzięki Feanorze . Widzę, że ta ksiązka to wielki skarbiec wiedzy o Faerunie. Przecież nigdzie bym tyle nie znalazł o Evermeet. Hmmm... Może by ją kupić ?

Użytkownik Feanor napisał

Cos jeszcze chcialbys wiedziec?

Jak już tak mówisz, że żaden problem, to może jeszcze cosik o Silverymoon byś znalazł ;p?

Ps. Gruba ta ksiązka?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Oczywiscie ze znajde ale to juz jutro bo dzisiaj mi sie juz nie chce tego skanowac A silverymoon widzialem jakis obrazek w niej bardzo fajny jest No dosc gruba i dosc droga, bo okolo 315 stron i 90zl :)a literki jakiej wielkosci to juz widziales, wiec mialbys co czytac

----------------------

Jak nie w piatek wieczorem to w sobote rano: bardzo prosze oto skan informacji o silverymoon, malo ale jest
skanuj.jpg
Odpowiedz
FR bardzo nie lubię, ten świat jest bezensowny!

Ja lubię Ravenolf, Eberron i DragonLance.


ps, Rincewind, a może chcesz odkupić ode mnie tę książkę?
pps, Feanor to co robisz ( te skany ) jest nielegalne.
Odpowiedz
Ja też wyrażę swą skromną opinię. Lubię FR (szczegulnie Faerun, Kara-Tur mi się jakoś nie podoba) oraz Greyhawk. No i jeszcze w tłoku ujdzie ten cały Eberron, ale i tak Faerun górą!
Tril adminem moim i nie brak mi niczego. Na Forum Game Exe pasie mnie, przed Oftopami broni mnie.
KP (1-1), Biblia Nowego Faerunu

O szczęście niepojęte, Tril sam PW przesyła mi,
już klikam by ją czytać, z radości serce drży.
KP (3-1), Biblia Nowego Faerunu

Dobry Triiiilu, a naaasz paaaaanie, daj nam wieeeczne Faaae trwaanie.
KP (4-20), Biblia Nowego Faerunu

Jako Bogu cześć Mu dali, a witając zawołali z wielkiej radości.
KK (1-11-15), Biblia Nowego Faerunu
Odpowiedz
Ja popieram głównie faerun! Zapomniane krainy to jest coś. Może i przejedzone, ale... co tam Szkoda, że nie ma żadnej gry osadzonej na wschodzie faerunu, albo na południu dalekim, tylko ciągle to cholerne wybrzeże mieczy... i wrota... moim ulubionym regionem jest jednak północ. Dolina lodowego wichru i nic nie zmieni mego zdania


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
Oczywiście Forgotten Realms, a następnie Greyhawk.
Odpowiedz
Forgotten, Grayhawk a następnie Krainy Wschodu


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
← Ogólnie

Świat - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...