Piłka Nożna- ogólnie

Na meczu z Słowację nie graliśmy dobrze, myślę, że Polacy nie dali z siebie wszystkiego (bo po co?). Ale moim zdaniem wygramy z Grecją i Czechami, a z Rosją zremisujemy. Takie są moje spekulacje.

[Dodano po 19 dniach]

O, Smuda odchodzi. Ciekawe, kto będzie następnym trenerem. Myślę, że jakichś dużych zmian w głównym składzie nie będzie, choć kto wie... Może wyjdziemy z grupy w następnym Euro O ile przejdziemy eliminacje

Edit: NIE! Prawdopodobnie Smuda zostanie. Dali by znowu Benhakera Albo innego zagranicznego i dobrego trenera.
Odpowiedz
Smudzie skończył się kontrakt, nie sądzę żeby go przedłużono, choć kto wie, facet ma wizję tej kadry, umie dobrać ludzi, jako selekcjoner jest ok, jako trener jest już dużo słabszy.

Odpowiedz
http://babol.pl/kat,1...3&ticaid=5ea57
Popieram Cię Sosna. A powyżej ciekawy artykuł, opowiadający o Smudzie. Autor ma rację, trener zarobił 5 milionów i nie potrafił wyprowadzić polskiej reprezentacji z grupy, a jego wypowiedzi i tłumaczenia są mało sensowne. Choć słowa o tym, że Smuda to najgorszy trener w historii Polski są raczej przesadzone.
Odpowiedz
Ostatnio trochę się działo, z turnieju odpadli Holendrzy, którzy byli zbiorem indywidualności a a nie drużyną, Niemcy zdobyli komplet punktów, a Hiszpania po słabym jak na siebie meczu wygrała 1:0 z Chorwacją, widać że zdecydowanie brakuje im Villi, który potrafił wykańczać ich koronkowe akcje.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia niedziela, 17 czerwca 2012, 13:00 napisał

Smudzie skończył się kontrakt, nie sądzę żeby go przedłużono, choć kto wie, facet ma wizję tej kadry, umie dobrać ludzi, jako selekcjoner jest ok, jako trener jest już dużo słabszy.


Że słucham? Smuda umie dobrać ludzi?! Tak, świetnie to pokazał, przegrywając albo remisując ostatnie trzy mecze. Boenisch, Perquis, Obraniak, Murawski to wspaniałe decyzje, które spowodowały śmierć Polski w Euro 2012. Wiele mogę tolerować, wiele mogę wybaczyć, ale nikt mi nie wmówi, że Smuda podjął dobre decyzje nie wystawiając na boisko Wolskiego, Rybusa, Wawrzyniaka czy Grosickiego.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Nie mam na myśli ustawienia zawodników, a samą kadrę, sądzę że zawodnicy, którzy się w niej znaleźli są na chwilę obecną najlepsi w Polsce (no można by zastanawiać się tylko czy zamiast Brożka, albo Sobiecha nie można było zabrać Piecha). Co do taktyki to widać brak pewności w umiejętności swojej kadry, postawienie na grę defensywną miało swoje uzasadnienie w meczu z Rosją, ale już nie z Czechami, bał się kompromitacji, wysokiej przegranej, tego nie było, ale o sukcesie też nie można mówić.

Odpowiedz
Co do wymienionej przez Ati trójki naszych zagranicznych rodaków zgodzić się nie mogę. Panowie nie pokazali jakiegoś joga bonito, ale zagrali z pełnym zaangażowaniem, widać było jak bardzo im zależy na udowodnieniu nieprzychylnym, że są takimi samymi reprezentantami kraju, jak inni i udało im się nieźle. Boenisch pokazał parę fajnych strzałów, Perquis nieźle dogrywał, Obraniak też spinał tyłek, choć za dużo miał strat i fauli. Smuda celu nie zrealizował, nie zaryzykował ofensywnej gry i ustawienia w ostatnim meczu, choć powinien. Jednak taka jest natura futbolu i emocjonalnych ocen - gdyby strzał Boenisha z 30 metrów nieco mocniej zakręcił się na rękawicy Czecha lub przewrotka Lewego trafiła w słupek o centymetr po wewnętrznej, Smuda byłby genialnym, nieustępliwym taktykiem, który trzyma się skutecznej konwencji mimio nacisków. Gdyby Wasyl nie zrobił wślizgu albo ktoś wcześniej skosiłby Iracka, byłoby tak samo. Gdybania jednak nie ma, denna bramka wpadła, a niewykorzystane sytuacje - jak zawsze w footballu - się mszczą. Dlatego też Smuda staje się obiektem narodowej nienawiści, symbolem oślego uporu i najwyższej niekompetencji. Nie przesadzajmy Po raz pierwszy oglądałem z autentyczną przyjemnością i zaangażowaniem grę naszych, po raz pierwszy widziałem tam fubol na poziomie. Rozczarowanie? Oczywiście, bo naprawdę można i trzeba było wyjść z tej grupy - użyć mózgu pod koniec pierwszej połowy z Grekami i po prostu pograć gałą lub wykorzystać jedną z -nastu okazji na podwyższenie, depnąć Rosjan na 2:1, gdy oklapli i była na to okazja, czy wreszcie wbić Czechom cokolwiek z tego, co latało po słupkach i poprzeczkach w pierwszych 20 minutach. Tak się nie stało, szkoda, ale nie ma mowy o żadnej kompromitacji. O takiej mogą mówić jedynie Holendrzy, którzy wypadli na tych mistrzostwach znacznie gorzej od nas (zarówno jeśli oceniać styl, jak i przy prostym zestawieniu punktowym) oraz Rosjanie, którzy po meczu z Czechami rozsiedli się w ćwierćfinale, by potem presławny Arsha mógł powiedzieć zrozpaczonym kibicom "Nasza przegrana to wasz problem". Brawo dla Kuby, dla Lewego, Tytonia za wytrzymałość psychiczną i reszty, która dała z siebie tyle, ile mogła w zupełnie innym stylu, niż przez ostatnie 20 lat. Wreszcie mamy coś perspektywicznego na Mundial, ważne by dobrać kogoś, kto tego nie spieprzy.
Odpowiedz
A tu jest problem bo ja w Polsce takiego trenera nie widzę, postawiłbym na kogoś zza granicy, może jakiś Niemiec, może Jurgen Klinsmann, obecnie pracuje w USA, może podjąłby się większego wyzwania, choć dobrze wiemy, że w grę wchodzą tutaj spore koszta.

Odpowiedz
Jest taki czarodziej, który z przeciętniaków robi zespoły solidne. Wiedzą o tym Koreańczycy, wiedzą też Rosjanie
Odpowiedz
Smudy już nie będzie trenował kadrę, choć jego kontrakt wygasa dopiero 31 sierpnia. Do 5 lipca ma zostać podjęta decyzja, kto obejmie funkcję trenera, podobno do Lato już napływają propozycje. Oczywiście liczą się zarówno opinia o szkoleniowcu, jak i niskie wymagania finansowe Nie wiem, kto obejmie stanowisko trenera, ale sam nie mam jakiegoś faworyta.

[Dodano po 21 dniach]

Engel, Fornalik czy Zieliński? Kto obejmie kadrę polską? Już dzisiaj o 14 tego się dowiemy! Nie mówcie mi, że nikt nie ma swoich faworytów wśród tej trójcy. Ja chciałbym, aby wybrali Engela, bo ma najlepszy kontakt z piłkarzami.

[Dodano po 2 godzinach]

Waldemar Fornalik otrzymał 11 głosów, Jerzy Engel 3 głosy, Jacek Zieliński nie otrzymał głosu, jedna osoba wstrzymała się. Fornalik nowym trenerem.
Odpowiedz
Niech ktoś mi jeszcze teraz napisze, czy to dobrze, czy źle, czy co to w ogóle oznacza?
Odpowiedz
W sumie nie znaczy to nic, prawda jest taka, że żaden to światowej klasy trener, bez obycia na międzynarodowej arenie. Sukcesy odnosił tylko w polskiej lidze, jednak na co tutaj liczyć skoro proponowane zarobki są bardzo niskie jak na europejskie standardy (żaden renomowany trener nie wchodził w grę). Jednak nie ma co teraz oceniać Fornalika, poczekajmy kilka miesięcy, a przekonamy się jak się sprawdzi.

Odpowiedz
Podobnie było ze Smudą (tylko polska liga). Ale Fornalik jest młodszy, a Smuda był taki... łagodnie mówiąc mało obeznany i miał dużo luk w wiadomościach. Nie sprawiał dobrego wrażenia.
Odpowiedz
To prawda, nie chcę na niego naskakiwać, bo uważam, że selekcji dokonał dobrej, gorzej u niego z taktyką i motywacją drużyny. Fornalik nie wzbudza moich emocji, choć jakiś wielkich nadziei sobie nie robię, na cudotwórcę to on mi nie wygląda (a takiego nam w Polskiej reprezentacji potrzeba).

[Dodano po 2 miesiącach]

Słyszeliście o tym że najbliższe 2 mecze reprezentacji Polski będą jedynie w systemie PPV? Co więcej zapowiada się, że podobnie może być w przyszłości z meczem Polska - Anglia, za który firma SportFive chce wydoić od kibiców 10zł, od odbiornika (naiwnie liczą, że uda im się na tym zarobić 10mln zł).

Co o tym myślicie? Jak dla mnie marny to będzie interes bo za oglądanie tej żenady i to za pieniądze to ostre przegięcie i mało kto na to pójdzie, ale jakby nie spojrzeć reprezentacja narodowa to dobro narodowe (mniejsze czy większe, już mniejsza o to) i powinno być prawnie zakazane, robienie tego typu akcji. Walki bokserskie i inna tego typu komercha ok, niech będzie płatna, nie będę tego oglądał w telewizji (najwyżej na necie), tutaj wolny rynek, ale płacenie z oglądanie drużyny narodowej, na którą kasa idzie również z naszych podatków - kategorycznie nie.

Odpowiedz
Tak naprawdę nikt nie ma pojęcia dlaczego TVP postanowiło tak gwałtownie wyskoczyć przez okno z głośnym okrzykiem "Nieee!", zamiast podpisać nową, rzekomo dużo korzystniejszą od poprzedniej umowę. Dla nas pozostaje jedna smutna konkluzja - naszych kopaczy nie tylko nikt nie chce już oglądać, ale nawet pokazywać. Jednak poza złośliwościami i dowcipkowaniem, taka sytuacja to wieś i żenada, nie do pomyślenia w jakimkolwiek cywilizowanym kraju. Ba, nie chodzi tu nawet o jakąś Hiszpanię czy tego typu światowe futbolowe potęgi, gdzie każda sekunda transmisji kosztuje horrendalne pieniądze. Nie wyobrażam sobie, by w Azerbejdżanie czy na Wyspach Owczych telewizja państwowa miała zrezygnować z pokazywania spotkań reprezentacji, w dodatku w przeddzień eliminacji do Mundialu.
Odpowiedz
Z tym PPV to jest w ogóle parodia. Ostatnio nasza reprezentacja prezentuje taki poziom, że kibicom właściwie powinno się dopłacać za oglądanie, a tutaj coś takiego. Poza tym, jak wspomniał Wiktul, żeby telewizja PUBLICZNA nie pokazywała zmagań drużyny NARODOWEJ, to jest to możliwe jedynie u nas.

Aha, w końcu ceny biletów i dojenie kibica wyszło bokiem PZPN - do poniedziałku udało im się sprzedać 43 bilety na Czarnogórę. Słownie: czterdzieści trzy. Na pierwszy mecz eliminacji mundialu.

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Miała być jakaś interwencja po meczu w sprawie tego, że ten mecz to "ważna uroczystość", a TVP zobowiązało się do puszczania takich transmisji.

Co do meczu - kibice czarnogórscy zachowali się skandalicznie. Rzucali petardami w polską bramkę, co dekoncentrowało Tytonia. Takich kibiców powinno się od razu wypraszać - nie oglądałem meczu, ale czy jakaś służba porządkowa zareagowało na takie zachowanie? Dobrze przynajmniej, że zremisowaliśmy, nie jestem w stanie ocenić naszej gry i przeciwników, ale 1 punkt przy takim zachowaniu to wcale nie przegrana, mimo że Czarnogóra nie prezentuje się dobrze.
Odpowiedz
Remis to dla mnie lekkie zaskoczenie, bo Czarnogórcy w ostatnich latach spisywali się bardzo dobrze i byli o krok od Euro 2012. Meczu też nie oglądałem, ale za nic nie zapłaciłbym 20zł za mecz (im więcej osób to wykupi tym większa szansa, że w przyszłości wszystko będzie w ppv).

Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...