Świat Dysku

Kto czytal świetna serie ksiazek Terry'ego Pratchetta Świat Dysku??
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Czytałem wszystkie poza "ostatnim bohaterem", "nauka swiata dysku cz.2." i ostatnia co sie ukazała.
Odpowiedz
Ja czytałem "Kolor Magii", "Blask Fantastyczny", "Trzy Wiedźmy", "Straż, Straż", "Wiedźmikołaj" i zamierzam zakupić "Równoumagicznienie". Ostatnio strasznie się napaliłem na tą sagę i zamierzam choćby i za dwadzieścia lat mieć ją całą na mojej półce


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
ehhh ,,ostatni bohater" - ta ksiazke ze swiata... czytalem ostatnio i goraco polecam :D
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Co sądzicie o utworach Terrego??
Jakie książki tego autora czytaliście?
Ulubliony bohater?
Tu możemy sobie o tym pogadać!

Moją ulubioną książką tego Autora jest... każda. Chyba łatwiej będzie mi powiedzieć która mi się nie podobała. Mianowicie "Ruchome obrazki".Męczyłem się z nią dwa tygodnie(! Przeciętnie książka Terrego zajmuje mi 1, 2 może 3 dni).
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Mi z jego ksiązek a dokłedniej ze Swiata Dysku najbardziejej podobały mi się: Pomniejsze Bóstwa i Czarodzicielstwo a bohater: Rincewind (pozdro dla naszego Rinca )
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Ja w ogóle nie czytałem jego twórczości Warto ? Jeśli tak to jaką książkę mam wziąść na pierwszy ogień ;p
Odpowiedz
Co do bohatera to Rincewind wymiata. A co do ksiązek, to czytałem ich narazie połowę, ale najbardziej seria o Gwardii, Blask Fantastyczny, Kosiarz.
Pratchett ma bardzo ciekawy styl, a w Polse dużo zawdzięcza tłumaczowi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
@Tokar - Warto, warto. Książki Pratcheta mają swój niesamowity klimat i do tego niecodzienny humor :mrgreen: Na pierwszy ogień polecałbym "Kolor Magii" (1 część całej serii), a potem "Blask Fantastyczny" (2 po "Straż, Straż" pod względem śmiezności i druga w cyklu ).

Moim ulubionym bohaterem jest Śmierć. On po prostu wymiata Książka bez niego nie byłaby tym samym. Rincewind też wymiata. Szczególnie jak rozmawia z drzewami, które wg jego mniemania nie potrafią mówić :mrgreen:

ps.Zakupiłem "Równoumagicznienie" więc jakbym sie nie pojawił na forum wiadomo na co to zrzucić :mrgreen:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Powiem tak: Tokar łap za coolwiek. Wszystkie książki są swietne. Ja osobiście polecam albo Kosiarza albo Straż Straż. A mój ulubiony bohater? Oj dużo ich... Strażnicy, Rincewind, Wiezmy, Kosiarz, Ciutludzie, Teppic w sumie to wszyscy są genialni.
Odpowiedz
hmm ja zaczynałem czytac ta serie ob Pomniejszych Bóstw, wystepuje w nich takze bardzo fajny bohater który podobnie jak Rince rozmawia z bogiem ale jest swiecie przekonany ze to nie mozliwe

Ehhh takze uwazam ze bez polskiego (niesamowitego) tłumacza kasiązka nie posiadała by takiego humoru.
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Ja zaczynałem czytać opd Koloru magii i szczerze mówiąc średnio mi się podobało(niebyło źle bo dzięki temu przeczytałm całą prawie serię). Ale polecam zacząć od STRAŻ! STRAŻ!. słżyszałem też że Blask Fantastyczny jest dobry dla dziewic(i prawiczków ) Świata dysku.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Ja zachęcony recenzja Rincewinda przeczytałem ostatnio Koloru magii i ksiażka naprawde zarąbiście mi się podobała :mrgreen: co prawda w niektórych momentach jest troche zakręcona, ale to z drugiej strony dodaje takiego uroku Ale książka świetna, musze się zabrac za drugą cześc
Odpowiedz
"Blask Fantastyczny" jest jeszcze bardziej zakręcony i śmieszniejszy o d "Koloru Magii" Są takie momenty, w ktorych mozna się tarzać ze smiechu po podlodze I to od samego początku


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
A ja wlasnei dorwałem "Bogowie, honor, Ankh-Morpork". Czyli kolejny tom z cyklu o Straży. I jest bosko
Odpowiedz
Polecam trylogię straży miejskiej Ankh - Morpork, czyli "Straż! Straż!", "Zbrojni" i "Na glinianych nogach". I oczywiście Marchewa Żelaznywładson rządzi... :mrgreen:
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Straż rządzi też czytam BHA-Ma ale mam mało czasu na to
Odpowiedz
Ja czytałem tylko Straż!Straż!. Niedawno. Ta książka jest świetna! Muszę się zakręcić za resztą...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Ja osobiście czytałem:"Straż! Straż!" "Kosiarz" "Panowie i Damy" "Zbrojni" "Muzyka Duszy" "Ciekawe Czasy" "Maskarada" "Na Glinianych Nogach" "Wolni Ciutludzie".
Każda jest bardzo fajna i humorystyczna Najbardziej podobały mi się "Straż! Straż!" "Kosiarz" "Zbrojni" "Ciekawe Czasy".
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ja przeczytałem wszystkie wydane poza Erykiem którego kupić, wypożyczyć nie mogę.. ale najlepsze są serie z Śmiercią, strażą i czarownicami, Rince tez na uwagę zasługuje jeden z najciekawszych bohaterów
Odpowiedz
← Literatura

Świat Dysku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...