[FILM] Horrory

Gamorin proszę pisz normalnie, bo strasznie ciężko się czyta te Twoje posty. Wiem, że się śpieszysz, ale po co? Lekcji chyba jeszcze dużo nie masz, nie :wink: ?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
No po prostu Gamorinie. 2 Predatory i ileś tam Obcych były horrorami. A AvP jest po prostu filmem akcji. Więc nie nastawiaj się na horror jeżeli chcesz pójść. Fabuła jest nawet ciekawa.

Huberthc napisał:

Cytat

zero brutalnosci typowej dla obcego i predatora


Nom dokładnie. Jak już napisałem to nie obdzierali ich ze skóry. Predator nawet się zlitował nad jednym kolesiem bo zobaczył, że ma słabe serce. I zamiast zastosować jakieś wyszukane tortury, maskrę to go przebił nożami.

ps.Zgadzam się z Toba Rincewindzie. Czasami nie można się pokapować o co chodzi w Twoich postach Gamorinie. Zupełnie jak bełkot.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ssssyk masz racje ja sie spiesze i niestety czasami (ekchem) robie błędy
Odpowiedz
Z ostatnich horrorow jakie ogladalem to mi sie podobaly wlasnie filmy z serii vs. AvP i FvJ byly fajne, no i Jason X. A jak bylem maly to sie balem lalek (chucky). :mrgreen:
Odpowiedz
ehhh trzeba ten temat ozywic....bo spadl na trzecia strne.....ostatnio ogladalem horrora ktory poruszyl mn doglebi....chodzi mi o film ktory ogladalem 2 miechy temu a w polsce bedzie mial premiere w tym tygodniu....chodzi mi o film Pila(The Saw po Angliszu)...nie bede wymienial jego walorow gdyz zapewne o nim slyszeliscie...a jak nie, to odsylam wasna strone www.filmweb.p l........normalnie zajebioza, polecam goraco.......
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Ja osobiście nie odniosłem wrażenia, że Predatory czy też Alieny są horrorami, dla mnie to były filmy akcji plus S-F, ale to moje zdanie. Co do horrorów to ja sie wychowałem na Krugerze i jakoś on mi sie najbardziej podobał: fajny klimat, trochę pokręce do końca nie wyjaśnione, ale mi się podobał. Pamietam, że oglądaliśmy z kumplami jeszcze na VHS bo kompa mało kto miał A o płytach to jeszcze nie słyszno :wink: Co do najnowszych: Gothika , The Ring - to były raczej filmy z dreszczykiem ; 13 duchów - miodzio, Egzorcysta - boski. AvP - no juz nie przesadzajcie, że taki zły był, film co prawda nie nawiązuje do żadnego z poprzednich odcinków, ale fajnie sie oglada, nie jest może arcydziełem, ale może być. Mi sie ostatnio podobał: " Kroniki Riddicka" - raczej film akcji z S-F, wiec sorki jak nie na temat.
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Odpowiedz

Cytat

(...)Gothic(...)


Ten film chyba Gothika się nazywał. O ile o tym samym mówimy A ja ostatnio oglądałem remake japońskiego filmu Ju-On. Czyli Klątwę. Słyszałem, że ten film jest o wiele straszniejszy od The Ringa, a tu niespodzianka. Bać się można, ale nie aż tak jak się spodziewałem. Żeby pobić The Ringa potrzeba czegoś mocniejszego Ale ogólnie pomysł na film nawet niezły...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Dla mnie przestraszyć się można tylko na japońskim The Ringu i Egzorcyście Piły jeszcze nie widziałam, za to widziałam Texańską masakre piłą mechaniczną i mam wstręt do takich psycholskich filmów ... Chyba ze Piła ma inny klimat od latania za ludźmi i tnięcia ich..
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz

Cytat

Ja osobiście nie odniosłem wrażenia, że... Alieny są horrorami


Sprawa Alienów ma się u mnie podobnie... no może z wyjątkiem pierwszej części ona zawsze będzie horrorem. Film po raz pierwszy widziałem gdzieś w okolicach podstawówki... bałem się jak cho***a. Kolejne czyści są tylko namiastką dawnej klasy. Dość dobrym, jeśli nie najlepszym horrorem jaki widziałem jest "Ukryty wymiar"... film po prostu powala, miałem to szczęście, że pierwszy raz obejrzałem go w kinie a nie na PC... efekt niezatarty do dziś.
Odpowiedz
"Wąż i tęcza" Wesa Cravena - klasa sama w sobie! Film oparty na autentyccznych wydarzeniach, czyli voodoo i ludzkie okrucieństwo. Palce lizać :wink: .
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
"Pasażer Nostromo" to klasyk którego nie uznać za wyrąbisty jest grzechem! Inne horrory które lubię to "Koszmar z Ulicy Wiązów" oraz "Janson" a film "Janson vs Fredy" również jest dobrym horrorem.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz

Użytkownik Medivh dnia Feb 23 2005, 11:48 AM napisał

ja ostatnio oglądałem remake japońskiego filmu Ju-On. Czyli Klątwę. Słyszałem, że ten film jest o wiele straszniejszy od The Ringa, a tu niespodzianka. Bać się można, ale nie aż tak jak się spodziewałem. Żeby pobić The Ringa potrzeba czegoś mocniejszego Ale ogólnie pomysł na film nawet niezły...

[post="11208"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



ehhh ogladalem niedawno The Ring amerykanska wersje i wcale sie nie balem, zero nawet dreszczyku, wiec sadze ze japonska wersja tez nie jest duzo lepsza....Kilka lat temu wyszedl film japonski(horror) Dark Water bodobno zajebioza, a teraz Amerykanie wydaja ,,swoja"wersje tego filmu...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Ja najbardziej lubię serię Alienów, a zwłaszcza Ósmego Pasażera Uważam, że są świetne. Lubię także Milczenie Owiec, Resident Evila i jeszcze kilka innych znanych. Ale alienik ma najlepszy klimat. Może nie jest klasycznym horrorem, ale jest super. Co do AvP to podobał mi się, ale to film akcji, a nie horror. Ma dużo fajnych anwiązać do reszty filmów i do gry.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Tak, Alien wymiata. Mi się najbardziej podobała druga część z Marinsami. Milczenie Owiec też fajne oraz Hanibal.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
tjaaaa szczegolnie dobry byl Hannibal 1(choc niestety nie przewyzsza Milczenie Owiec) najbardziej bodobla mi sie scena gdy Lecterek rozciol gosciowi lep tak aby bylo widc caly mozg, i przy tym gosci zyl(mozna bylo sie schaftowac))
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Tak, ale nie wiem czy zauważyłeś że Hanbal dał temu gościowi do zjedzenia jego (tego kolesia) mózg.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
no wiesz gdyby dal mu mozg do zjedzenia to by raczej tego nie przezyl....:D....dal mu do zjedzenia powloke okrywajaca mozg......:Ptaka jakby galarety czy cos, nigdy nie dotykalem:P i nie zamiezam:D
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
No tak, tak. Poprawiam się, ... dał mu do zjedzenia powłokę mózgową ;p
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Przez ostatnie lata oglądam z reguły same horrory. Wymienię kilka bardzo dobrych IMHO tytułów.

Ju-On - Japoński horror. W U.S.A nakręcono jego komercyjną "kopie" marne The Grudge, którego nie można nawet do pierwszej pozycji porównać (zresztą tak jak większości produkcji z U.S.A opartych na scenariuszach japończyków – patrz Dark Water, The Eye). Polecam najostrzejszą wersje.

The Shutter – Tajlandzki horror. Świetny scenariusz, klimat, gra aktorska a przede wszystkim powalające zakończenie.

Dark Water – kolejny japończyk ze świetnym scenariuszem i klimatem jaki trudno znaleźć w produkcjach europejskich czy amerykańskich.

Halloween – cała seria – według niektórych siedzących w temacie średniak, jednak na mojej osobistej liście jest wysoko.

The Eye – ponownie Japonia. Nie trzyma w napięciu jak pozostałe, jednak świetny scenariusz stawia go wysoko.


Piła – świetna produkcja (mimo że amerykańska). Cały czas trzyma w napięciu, świetny klimat, zaskakujące zaskoczenie i bardzo ciekawa fabuła.

Polecam wszystkim którzy lubią horrory, jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć któregoś z tych filmów to gorąco zachęcam, na pewno nie pożałujecie.

Odpowiedz
Ja tam ogladam takzwane horrory z niszej polki, czyli horrory niskobudzetowe. W niektorych z nich trafiajaja sie naprawde sliczne efekty specjalne, wypchana reka w roli zmutowanej kosmicznej lasicy czy tez podpalony dlugopis w roli startujacej rakiety kosmicznej. To wszystko ma swoj nietuzinkowy charakter, filmy krecone sa z duza dawka profesjonalizmy ale mimo tego ze to horrory nieraz parskalem smiechem. To wlasnie w nich lubie. ;D
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[FILM] Horrory - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...