[Game Exe] Hobbit tęskniący za spokojem

Dzięki za ten artykuł. Przywrócił mi wiarę, że są jeszcze ludzie znający głębiej twórczość Kaczmarskiego, a nie tylko kilka sztandarowych utworów. Muszę przyznać, że choć znam (jak sądzę) naprawdę sporo jego utworów, to o niektórych przez Ciebie wspomnianych nie słyszałem. Może dlatego, że znam je głównie z płyt... Nie mylę się, że do "Schedy po Tolkienie" Kaczmarski nie napisał melodii, a co za tym idzie, nie pojawiła się na żadnej płycie?
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Owszem, "Scheda" nigdy nie została przez Kaczmarskiego "umuzyczniona". Niemniej, muzykę napisali jego naśladowcy - wykonanie można znaleźć chociażby na wrzucie.
Ja niestety mam tylko 5 płyt JK, dlatego większość piosenek przesłuchałem na internecie. Swoją drogą, słyszałeś "Traktacik o wyobraźni"? Rewelacyjny!

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Słuchałem całej płyty "Mimochodem", na której znajduje się "Traktacik" (nie wiem, czy gdzieś jeszcze, poza netem, rzecz jasna), ale akurat on nie utkwił mi za bardzo w pamięci, będę musiał przesłuchać go raz jeszcze. Z tej płyty najlepiej pamiętam "Lot Ikara", "Dwadzieścia lat później", tytułową "Piosenkę napisaną mimochodem" i wspomnianą przez Ciebie "Przypowieść na własne 44 urodziny".

Edit: właśnie posłuchałem, faktycznie dobry.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Jak to dobrze wedzieć, że człowiek nie jest sam na świecie, gdy cieszy się z takich artykułów
Odpowiedz
A tak, chętnie bym polubił. W tym problem, że nie mam facebooka

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
← Artykuły

[Game Exe] Hobbit tęskniący za spokojem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...