Nowa Ziemia

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Nowa Ziemia"!

Nigdy nie pałałem miłością do powieści apokaliptycznych. Nie wydawały mi się one interesującymi pozycjami, lecz postanowiłem się przemóc i sięgnąłem po "Nową Ziemię", będącą pierwszym tomem trylogii "Świat po wybuchu". Autorka, Julianna Baggott ma na swoim koncie siedemnaście innych powieści, więc jest już doświadczoną pisarką i można było oczekiwać, że "Nowa Ziemia" będzie dobrą książką.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Mam głównie komentarz do wątku miłosnego poruszonego w recenzji. Jako, że jest to powieść dla młodzieży to właśnie na tym polu spodziewałem się skuchy ale ten wątek jest tak delikatny, w dodatku pojawia się w późniejszych częściach książki, że ciężko mi pogodzić się z opinią wyrażoną wyżej.
Może wyrażę się jeszcze niepoprawnie bo chce nawiązać do płci autorki. Wydaje mi się, że to był temat który mogła podnieść jedynie kobieta. Ze świata zmutowanych istot nie uczyniła horroru. Baggott przeraża groteskowymi opisami postapianych ze sobą ludzi i zwierząt. W książce zdarzały się opisy sytuacji które musiałem czytać kilka razy aby poradzić sobie z odtworzeniem ich w głowie.
Odpowiedz
← Artykuły

Nowa Ziemia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...