[BGII] Illithidy i tym podobne

Od dosyć dawna już nie gram w BG (chyba już więcej nie mogę wycisnąć), ale dosyć nie dawno przypominając sobie stare czasy przypomniałem sobie o tajemniczym komunikacie. Otóż, gdy byłem zamieniony w łupieżcę umysłu, bądź byłem stosunkowo niedaleko od jakiegoś i dałem odpoczynek na tym fajowym pasku na dole był taki komunikat:

wampiryczny illithid - pożryj mózg


Bądź jeśli ja jestem zamieniony bądź któryś z towarzyszy:

Imoen - pożryj mózg.

Wie ktoś co oznaczają te komunikaty? Czy zostały dodane "dla jaj"?
Odpowiedz
Hmm, ciekawe... Znaczy, że ten napis pojawiał się po odpoczynku, czy kiedy? (bo z wrogim łupieżcą w polu widzenia na pewno spać nie mogłeś)

Przed chwilą wypróbowałem to ze zmianą kształtu u Aerie i nie miałem niczego takiego, jedynie to, że akurat przy tym odpoczynku uaktywniła się gadka romansowa i Aerie zaczęła świergotać "przytul mnie mocno tej nocy" itp. Od razu wyobraziłem sobie Charname'a przytulającego macki łupieżcy...

[Dodano po 11 minutach]

Sprawdziłem w Near Infinity - ten tekst jest przypisany do przedmiotu mindflay.itm (czyli standardowy atak łupieżców, także naszych magów po zmianie kształtu) w zakładce Item ability -> Effects. Niestety nie jestem na tyle biegły w obsłudze tego programu, by stwierdzić kiedy faktycznie ten tekst powinien się pojawiać. Natomiast wszystko wskazuje na to, że nie jest on tak sobie dla jaj, tylko pojawiał ci się w (chyba) nieodpowiednim momencie - niekiedy zdarzają się takie dziwactwa.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
No po odpoczynku. I do tego do jednego łupieżcy różna ilość razy wyświetlało to się. Np u Imoen 2 razy a u wampirycznego illithida chyba 3. Spałem koło niego w kryjówce Sendai tam za drzwiami były illithidy i mogłem tam normalnie spać. I nie zauważyłem, żeby ten komunikat jakoś wpływał na drużynę.

PS ciekawie było by spędzić noc w objęciach łupieżcy umysłu. Ciekawe jaki byłby efekt takiego związku

PS 2 chyba tylko w mojej grze takie rzeczy są (tak jak z dziwnymi gatkami Minska - kiedyś założyłem temat).
Odpowiedz
Mi tam zawsze gatki Minsca się podobały, takie kolorowe, niebieskie natomiast tamta gadka Minskusia albo musiała być do Mazzy, albo grze coś się poplątało i powiedział to przy śmierci innego bohatera. Sprawdziłem też odpoczynek w kryjówce Sendai przy łupieżcach - nie mam tego tekstu. Ale już te gry tak mają, że ni z tego, ni z owego rzucają takie dziwaczne teksty. Pamiętam, że mi w pierwszym Icewindzie przez pewien czas po każdym wczytaniu gry rzucało tekst: "niewrażliwość na efekty: Buty" tak bez niczego, żadnego imienia postaci, nic. Śmieszne...
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Ach te bugi, jaki świat bez nich byłby nudny.

Żeby nie offtopować dodam, że te teksty z mózgiem przy zamianie były tylko przy Imoen, moja główna postać tego nie uświadczyła...
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Illithidy i tym podobne - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...