Vitanee

Cześć! Niektórzy już zauważyli moją ostatnią aktywność na forum, tak więc wypadałoby się oficjalnie przedstawić. Mam na imię Małgorzata i jestem z Krakowa. Nie mam zielonego pojęcia, co powinnam tu napisać. Oczywiście lubię fantasy, słucham muzyki filmowej, Enyi, muzyki celtyckiej i kawałków na które w danej chwili mam ochotę. Czytam książki, oglądam filmy- ogólnie nic ciekawego. Jakie zwierzę mnie obrazuje? Myślę, że wilk. Chciałabym poznać świat, podróżować, pisać książki i zachwycać się pięknem. Pytania? Uwagi? Wątpliwości? Pisać

P.S. Nie dodam swoich wymiarów jak zrobił to Irytek
Odpowiedz
Pierwsze pytanie jakie nasuwa się na myśl: Czemu nie podasz swoich wymiarów, jak zrobił to Irytek?
Odpowiedz

Cytat

Nie dodam swoich wymiarów


Łeeee... to nieee, żegnamy.



Jakim dokładnie pięknem chciałabyś się zachwycać? Zdefiniuj to pojęcie w jakimś konkretnym kontekście.
Odpowiedz
Czemu dopiero teraz zdecydowałaś się na aktywność? Czy jest to związane z pewną decyzją, kaprysem czy też chęcią pokazania się szerzej użytkownikom?

Nie ma domu bez łomu - co w GE jest dla ciebie powodem do smutku?

Wątpliwości mam co do pobudek w kwestii poznawania świata. Czy podróżować będziesz jedynie w celu realizacji marzeń czy też powód leży także gdzie indziej?

Standardowo spytam o Twój stosunek do religii, w której Lolth jest uosobieniem jedynego źródła i celu wszelkiej racji. Czy byłabyś w stanie uwierzyć w to, że poglądy wymyślone z zupełnie innych pobudek doskonale pasują do współczesnego świata i są odpowiedzią na pytanie: nie ważne w co wierzę, ale ważne, że mi się to opłaca?

Skoro to temat o Tobie, to nieskromnie dodam, że poprzedni avek bardziej mi się podobał. Ten jest dosyć mały, przez co traci swój urok. Oczywiście subiektywna ocena
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
ad1. Mogę powiedzieć że jestem niska i nie za tłusta, nie za chuda
ad2. Chodzi mi o piękno przyrody i piękno człowieka. Chodzi mi o magię, która jest we wszystkim. Chodzi mi o pomoc innym, która wg mnie jest pięknem.
ad Courun:
1. Już dawno chciałam być aktywna, ale się wstydziłam. Może przyczyną był brak wiedzy, elokwencji, wiedza że jesteście w miarę zgrani
2. Że jedni są lepsi, inni gorsi. Bądź, że jedni są oceniani przez innych na podstawie odznaczeń. Może rywalizacja?
3. Chodzi mi głównie o zdobywanie doświadczenia życiowego, poznawanie nowych kultur, ale również rejonów świata, zachwycanie się pięknem i zastanawianie w jaki sposób ono powstało. Jak już powiedziałam ogromną frajdę sprawia mi pomaganie, doradzanie innym. Może to jest z tym związane.
4. Zależy w jaki sposób opłaca. I zależy gdzie mieszkasz. Myślę, że w Polsce ważne jest w co wierzysz, gdyż przez to oceniają cię ludzie. Co jest śmieszne: katolik- urwał się z średniowiecza, ateista- spoko gość, ale przeciwny Kościołowi!, innowierca- okej, i tak moja wiara jest lepsza, wyznawca Pajęczej Królowej- większość zareaguje WTF. Osobiście uważam, że każda wiara jest prawdziwa. W końcu wyznaje się Boga, pisanego wielką, bądź małą literą. Nie wiem jak sprawa się tyczy ateistów, gdyż sama się do nich nie zaliczam, ale oni też posiadają sumienie i moralność.
5. Bo był bardziej seksowny?
Odpowiedz
Napisałaś, że lubisz czytać książki, może jakieś przykłady ulubionych autorów?
Odpowiedz
A takie proste pytanie - science fiction czy fantasy?
Kolor pomarańczowy przeznaczam na moje osobiste sugestie i/lub poprawki, które są konieczne, ale nie brzmią mi idealnie.
Odpowiedz
@SirCapitan myślę, że jestem, aczkolwiek łatwo nie jest Ale chyba o to chodzi...
@Bielu: George R.R. Martin? Frank Herbert (ten od Diuny), Tolkien, Sapkowski (ale nie zawsze!), Dante Alighieri, Stephen King, mogę tak wymieniać w nieskończoność
@Pandemon: definitywnie fantasy, aczkolwiek dobre sci-fi nie jest złe


Myślę, że TO dobrze mnie obrazuje


P.S. Niektóre z nich się już spełniły
Odpowiedz
Dlaczego taki podpis w sygnaturce? Rozwiniesz?
Jaka jest Twoja ostatnio przeczytana książka i co o niej myślisz?
Ile książek czytasz rocznie?
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Kiedy pierwszy raz usłyszałam te słowa (bodajże Umberto Eco) chwilę się nad tym zastanowiłam. I tak naprawdę, to ja żyję fabułą, nawet nie tyle co uosabiam się z danym bohaterem, ale też przeżywam wydarzenia tak jakby dotyczyły mnie. Porównuję sytuacje opisane w książce z wydarzeniami historycznymi (np dziś na historii porównałam bitwę nad Czarnym Nurtem do jednej z walk Napoleona). Badam filozofię i psychologię zawartą w książce. No i przede wszystkim marzę, żeby tam mieszkać

Obecnie czytam "Heretyków Diuny" F. Herberta. Jest niesamowita! Tak naprawdę nie zastanawiasz się ile lat minęło od powstania Spartakusa do 2012 roku i jaki to ogrom czasowy. A w całej serii "Diuny" najpierw czytasz o Paulu Muad'Dibie a 3 książki później mijają tysiące lat. Teraz czytając o obecnych ludziach, którzy mówią o "czasach prehistorycznych" czuję się po prostu staro i uświadamiam sobie ogrom wszechwiedzy Herberta. Nie wiem jak to opisać, to po prostu przytłacza! Ale też jest piękne.

Trudno powiedzieć, jak byłam w gimnazjum czytałam więcej, bo miałam więcej czasu. W liceum czytam mniej, ale staram się nie wychodzić z wprawy. Nie potrafię oszacować ilościowo ile wychodzi na rok
Odpowiedz
Jakiś czas temu słyszałam o projekcie 100 (albo 150, nie pamiętam!) książek w jeden rok. Myślisz, że byś podołała? Jaka literatura by przeważała na Twojej liście?
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Myślę, że bym nie podołała. To znaczy, podołałabym nie musząc chodzić do szkoły

[EDIT]

Chyba bym jednak nie podołała
Odpowiedz
Czyli ateizm jest w pewien sposób dla ciebie zagadką, czy też raczej sumienie i moralność, o którym wspominasz, są dla ciebie czymś na kształt pierwiastków boskich, emanacji boskiej opatrzności?

Czemu akurat klasa złodzieja na forum? Zamierzasz kraść coś lub kogoś?

Jaka wiedza wystarczy, by czuć się osobą na właściwym forum tematycznym? Czy jest to jakaś ustalona granica, czy też zamyka się w określonych przedziałach, sugerująca, że ktoś jest większym lub mniejszym znawcą danej tematyki? Z kim z forum chciałabyś przeprowadzić rozmowę w kwestii początków danej osoby z fantastyką, jej/jego ulubionej książki czy filmu?

Pomoc względem innych jest pięknem. W takim razie szkodzenie innym jest brzydotą? Jak definiować to piękno, kiedy pomagamy tym, którzy w istocie pomocy nie potrzebują a uciekają się do sztuczki, kłamstwa? Czy owo piękno jest zatem gestem czy raczej chęć jego niesienia tym "dobrym" przymiotem człowieka?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Courun czy Ty studiujesz jakąś psychologię? :>

Tak ateizm jest dla mnie zagadką. Nie da się w nic nie wierzyć! Po prostu nie da! Według mnie moralność i sumienie nie muszą być powiązane z Bogiem. A czy ateista wyznający "nie rób drugiemu co tobie niemiłe" nie przestaje w tym momencie być ateistą?

Złodziej kojarzy mi się ze sprytem, w końcu potrzebujesz umiejętności żeby kraść. Może też z tajemnicą i nocą?

Wydaje mi się, że żeby znaleźć się na jakimś forum trzeba po prostu lubić dany temat. Wiedza przyjdzie sama. W większości inni użytkownicy forum mogą okazać się pomocni (i tacy są) i pomóc w przezwyciężeniu trudności: wytłumaczą, odeślą do jakiejś stronki, nawet jeśli będzie to wikipedia. Co do granicy, hmm..., ja bym to ujęła tak: weteran ma zawsze większą wiedzę niż szczenię. Myślę, że w tym wypadku wiedza wynika z doświadczenia i czasu spędzonego na "kontakcie" z daną tematyką. Chciałabym porozmawiać z Tokarem i Tamc.'em

Tak, szkodzenie innym jest brzydotą. Jeśli czujesz, że pomogłeś, podniosło to Twoją, nie wiem, samoocenę, poprawiło Ci humor i sprawiło, że czujesz się lepiej to jest to pięknem nawet jeśli ktoś Cię wykorzystał. Tylko że ta druga osoba wtedy jest "brzydka", ponieważ zaszkodziła Tobie. Takie błędne koło. Świat nie jest idealny. Wydaje mi się, że sam fakt, że chciałeś pomóc jest piękny, jakikolwiek gest, który może pomóc drugiej osobie. Często jest też tak, że ludzie uciekający się do "sztuczek" bardzo często nie potrzebują pomocy materialnej, ale wsparcia duchowego, lecz wstydzą się o tym rozmawiać, otworzyć się przed kimś. Dlatego stają się "złodziejaszkami", próbując udawać twardzieli. Bardzo trudno jest do takich osób dotrzeć i zyskać ich zaufanie, gdyż oni po prostu próbują sobie wmówić, że to co robią nie jest "złe", lecz "dobre".
Odpowiedz
Raczej nie, co jasno wynika z tematu o mnie, noszącego już ślady prehistoryczne. Uprzedzając pytanie - archeologii też nie studiuję.

Wydawało mi się, że czasem warto zadać nieco bardziej skomplikowane pytania niż "Lubisz ogórki"? Bez urazy oczywiście - takie pytania też dostarczają cennej wiedzy, ale da się na nie odpowiedzieć właściwie jednym zdaniem, czasem dwoma lub trzema. A przecież założenie takiego tematu to w istocie chęć przedstawienia się, pokazania swojego punktu widzenia na pewne sprawy. Nie uda się tego dokonać tylko odpowiadając na sto pytań w kategorii "ulubiony ....". Kto wie, może w ten sposób pozna się inne spojrzenie na świat, nawiąże się tym samym ciekawa dyskusja - w końcu to forum dyskusyjne.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Courun zgadzam się z Twoją opinią o poznawaniu nowych ludzi

@SirCapitan: każdy ma inny
Odpowiedz
Czołem Obserwator z tej strony
Miło mi

Jaki masz kolor włosów?
Co dla ciebie się liczy u mężczyzny :wygląd czy psychika?
Czy lubisz grać w gry komputerowe?
Jeżeli tak to w jakie a jeżeli nie to dlaczego?
Masz jakieś zwierzątko w domu?
Jaki jest twój ulubiony aktor?
Masz jakiś ulubiony przedmiot szkolny?
Co chcesz robić po szkole?
Jakie są twoje wymarzone wakacje?
Czy lubisz "rozmowy" przez profile na GeXe?
Jesteś śmiałą osobą czy szarą myszką?
Jaki jest twój znak zodiaku?
Czy oglądasz seriale i/lub programy rozrywkowe?
Jesteś single lady czy zajęta panną?
Lubisz leniuchować?
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Czy masz rodzeństwo?

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Mam naturalne brązowe włosy, aczkolwiek marzą mi się rude!
Psychika. I dbałość o wygląd (niechluj- fuj fuj)
Lubię, ale jak mi nie idzie to szybko się zniechęcam.
Skyrim, Wiedźmin, ME, AC, etc.
Mam szynszyla Chciałabym mieć kota. Albo smoka.
Johnny Depp, Peter Dinklage, nie lubię wymieniać bo zawsze o kimś zapomnę.
Języki, biologia, wuef, chemia (jeśli ją rozumiem) ogólnie lubię chodzić do szkoły
Filologia angielska LUB biotechnologia, analityka medyczna, jakieś inne prace laboratoryjne LUB artysta. Zawsze chciałam być pisarką. Albo kompozytorem!
Safari. Bądź Nowa Zelandia. Islandia. Skandynawia. Wszędzie, byle odpocząć i zachwycać się pięknem świata!
Jestem nowa, więc tego jeszcze nie doświadczyłam
Raczej śmiałą.
Bliźnięta.
Nie oglądam telewizji. Jeśli oglądam seriale to są to robione przez HBO lub Showtime (i zazwyczaj oglądam je "na komputerze" a nie "na telewizorze")
Zajęta
A kto nie lubi?
Każda ma coś w sobie, ale myślę, że wiosna.
Jestem jedynaczką.
Odpowiedz
← Użytkownicy

Vitanee - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...