[Puzzle Quest: Challenge of the Warlords] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Puzzle Quest: Challenge of the Warlords"!

Gry logiczne nigdy nie były zbyt popularne wśród graczy. Zazwyczaj ten gatunek kojarzy się głównie z pozycjami, które oferuje nam Windows tuż po zainstalowaniu systemu, m.in. pasjans, mahjong, chess titans. Rozkwit przyszedł dopiero w 2007 roku, kiedy cały komputerowy świat ujrzał "Portal" – połączenie FPS-a z elementami logiki. Pomimo faktu, że żywotność tej pozycji nie była imponująca, to okazała się przygodą niezapomnianą, dzięki czemu w tym roku doczekaliśmy się jej kontynuacji. Fani gier RPG nie musieli długo czekać na swojego odpowiednika, ponieważ w tym samym czasie co "Portal" został wydany "Puzzle Quest: Challenge of the Warlords". Czy mimo tego, że gra ma już 4 lata, warto po nią sięgnąć?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Nareszcie! Już się zastanawiałem czy samemu nie opisać tej gry. Nie zacząłem, bo ciągle sobie od czasu do czasu włączę. Pierwsze przejście przyzwyczaja do stylu gry, stąd kłopoty przy zmianie klasy. Rycerzem grało mi się bardzo dobrze. Z innymi klasami mam kłopot. Fani typowych RPG-ów się zmęczą, ale jak ktoś lubi logiczne łamigłówki, to będzie zadowolony.

Brakuje mi w recenzji choćby wspomnienia o możliwości chwytania przeciwników i uczenia się czarów od nich (dwa odmienne typy zagadek logicznych). Ujeżdżanie wierzchowców (walka z malejącym limitem czasowym) też zabawna, a korzyści są. Można też przedmioty robić przy użyciu zdobytych run. Przebije ktoś 21 kowadeł? Boski poziom trudności.
Odpowiedz
← Artykuły

[Puzzle Quest: Challenge of the Warlords] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...