[IWD2] Co sądzicie o IWDII?

Na ile oceniacie IWDII??

1/6 (2 głosy [2.78%])
2/6 (2 głosy [2.78%])
3/6 (3 głosy [4.17%])
4/6 (15 głosów [20.83%])
5/6 (30 głosów [41.67%])
6/6 (20 głosów [27.78%])
No więc gadaliśmy o BGII i GothicII to pogadajmy o IWDII. A więc jak wam się podoba ta giera?? Był to mój 2 erpeg, w którego grałem. Ja oceniam go na 5 bo bardzo mi się podobał.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ja też dałem 5, bo gra jest naprawdę wypas. Mogę to powiedzieć, bo przeszedłem obie częsci i są całkiem fajnie powiazane. Piątka za to, że to erpeg i w świecie FR , a nie szóstka, bo ..... bo nie .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
A mnie się właśnie podobała fabuła. Tylko po jakims czasie rzeczywiście trochę się nudzi. Kiedyś sobie zagram jeszcze raz.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
No tak! Baldur to przecież nie jest (a szkoda). ID jest jakis taki bardziej banalny. Fabuła cały czas prowadzi Cię za rączkę i praktycznie nie pozwala niczego skopać. Może w ID II było troszęczkę pod tym względem lepsze od ID I. Ale jeśli tak, to naprawdę tylko troszeczkę .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Sluszalem ze ta gra byla i jest fajna nie bede jej jeszcze ocenial chyba ze mi o niej co nieco opowiecie
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Gra ta działa na zasadach Dungeons & Dragons Edycja Trzecia i jest kontynuacją przygód z pierwszej części gry. Bohaterowie natrafiają tu na hordę nowych potworów, które trzeba zabić, zaklęcia, które trzeba złamać i nowe obszary, które trzeba zbadać, a wszystko to na chłostanej wiatrem północy Zapomnianych Krain. Na Północy pojawiło się nowe, śmiertelne zagrożenie: wróg chce odciąć Dziesięć Miast od reszty obszaru Faerunu. Miasto Bremen juz padło, a okrutna horda goblinów, orków i orklinów zebrała swoje siły pod sztandarem tajemniczej Chimery i maszeruje na Targos. Bojąc się porażki, Targos wezwało na pomoc wszystkich mozliwych poszukiwaczy przygód, żołnierzy i najemników, aby przybyli na północ i razem z mieszkańcami bronili miasta przed zbliżającą się hordą. Ty i Twoi towarzysze odpowiedzieliscie na to wezwanie.

Icewind Dale II korzysta ze zmodyfikowanej wersji BioWare Infinity Engine pierwotnie stworzonego przez firmę BioWare Corp. dla gry Baldur's Gate i Baldur's Gate II: Shadows of Amn. Spośród wielu nowości w grze Icewind Dale II, będziesz teraz mieć do wyboru nowe rasy, takie jak pół-orki lub podrasy jak Złote Krasnoludy. Bedziesz mieć również mozliwość prowadzić rozgrywkę przy pomocy ras Podmroku, takich, jak mroczne elfy i szare krasnoludy. Dla graczy, którzy lubią posługiwać się dwoma mieczami wprowadziliśmy opcję Walki oburęcznej.

Wiele mechanizmów gry opisywanych w tej instrukcji nie będzie nowością dla graczy, którzy grali w gry z serii Baldur's Gate i grę Icewind Dale I. Jeżeli pragniesz odświeżyć swoją znajomośc interfejsu, po prostu przejrzyj instrukcję i sprawdź wszystko, co chcesz. Jedną z zauważalnych różnic jest przejście z zasad AD&D Druga Edycja do zasad D&D Trzecia Edycja, dzięki czemu pojawiły się nowe rasy, umiejętnosci, atuty, nowe czary, jak równiez nowe obszary - miasto portowe Taegos i jego mieszkańcy.

Informacja pochodzi z instrukcji do Icewind Dale II.


ps.Ale swoją drogą to do gry i instrukcji dołączają fajną mapkę.

Aha i udało mi się znaleźć informacje na oficjalnej stronie CD Projectu:

Icewind Dale II to:

Nowe klasy 3 edycji DUNGEONS & DRAGONS:

Barbarzyńca - Bezlitosny wojownik północy, używa swej wielkiej siły, szybkości i gniewu do walki z nieprzyjacielem.
Mnich - Mistrz walki wręcz, którego najmocniejszą bronią jest potęga jego mądrości.
Czarownik - Rzucanie czarów leży w jego naturze. Naznaczony krwią smoków, wykorzystuje surową, drzemiącą w nim moc do pokonywania swych adwersarzy.
Rasy Postaci:

Nowe rasy postaci, jak na przykład Drow czy Aasimar poszerzają wachlarz opcji związanych z bohaterami.
Możesz teraz przedzierać się przez swych wrogów dzierżąc topór w każdej ręce, używając dwuręcznego stylu walki.
Ulepszony Tryb Serce Furii:

Ukończ grę i zagłęb się w udoskonalony tryb Serce Furii, przeznaczony dla prawdziwych fanów Icewind Dale II. Dodatkowe godziny grania zawierają pojedynki o wyjątkowo wysokim stopniu trudności, w których nagrodami są setki wspaniałych przedmiotów dostępnych tylko w tym trybie.
Automatyczne balansowanie poziomu trudności gry:

Skala trudności automatycznie zmienia się, dostosowując wyzwania do twojego poziomu trudności. Grający po raz pierwszy szybko opanują IWD II, podczas gdy zaawansowani gracze staną przed bardziej wymagającymi zadaniami.
Czas Rzeczywisty:

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym z możliwością zatrzymania w każdym momencie i zmiany strategii.
Hordy Potworów/Ulepszenia Silnika:

Podbij hordy potworów w każdej turze. Optymalizacja Silnika Infinity, zdobywcy wielu nagród umożlia potyczki z ilością wrogów większą, niż kiedykolwiek dotąd.
Nowe Potwory, Czary i Przedmioty:

Podczas swej wyprawy użyj ponad 300 wstrząsających czarów, skrzyżuj oręż z nowymi potworami i zbierz setki nowych, potężnych przedmiotów.
Grafika:

Dla przedstawienia oszałamiających efektów graficznych gra oficjalnie obsługuje rozdzielczości do 1024 x 768 i wykorzystuje OpenGL.
Tryb Wielu Graczy:

Udoskonalony tryb dla wielu graczy pozwala bawić się jednocześnie 6 osobom naraz.

Informacja pochodzi ze strony:


http://icewind.cdprojekt.com/default.asp?i...formacje_ogolne


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
słuchajcie nie znam tej gry moglibyście mi trochę fabułę przhybliżyć
Odpowiedz
Medivh pytanie było o fabułę a nie o info o grze, bo chyba każdy umie sobie to zanleść. Jeśli dobrze myśle to koledzy proszą nas o streszczenie całej fabuły własnymi słowami.

Ps. Sam już dokładnie nie pamietam fabuły, bo dawno grałem, ale na poczatku jest tak jak napisal Medivh (czytaj instrukcja ID II :wink: ), a twoja drużyna przybyła z Luskanu (każdy wie gdzie to jest :?: ). Później ratujesz Targos przed goblinami i orkami (a jest tego naprawdę sporo, co najmniej 1/5 gry), dowiadując sie przy okazji kto jest Twoim głównym wrogiem (a właściwie wrogami). A chodzi tu o obliźniacze demony których imion nie pamiętam . W sumie uganiasz się za nimi przy okazji pomagając innym. Odwiedzasz jakiś tam las, (a przejście przez niego jest naprawde trudne. I fajnie, bo trzeba troche pomyśleć, a nie tylko siekać), jakąs tam wioske, lodową świątynie jakiś kapłanek (nie pamiętam nazw), a kończysz w Odciętej Dłoni (Ci co grali w jedynkę wiedzą gdzie to) i zabijasz bliźniaków, a właściwie uciekasz z walącej się wieży.

Ps2 Ogólnie podobao mi się połączenie obu części. Mianowicie grasz inną drużyną, kilkanaście lat po skończeniu 1 części przygody, ale odwiedzasz te same mniejsca (miłe zaskoczenie, bo są pozmieniane) i słyszysz od ludzi i czytasz w książkach legendy o grupie poszukiwaczy przygód, którzy kilkanaście lat temu ocalili Faerun (tak to się pisze?) przed wielkim złem (czyli o Towoich dokonaniach w pierwszej części).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Masz rację. Po prostu zrozumiałem że chodzi o informacje ale sie myliłem :oops:

Ad.Ps.1.
Te bliźniaki nazywały się Isair i Madae.
Wioska nazywa się "Wędrująca Wioska"
Kapłanki to Aurylitki.

Ad.ps.2.
Faerun napisałeś dobrze.

ps.3.
Ale mapka jest świetna, tylko mogłaby być bardziej dokładna. Ale to nie szkodzi bo można przecież ładnie dopisać różne miejsca .


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Czasami dość ciekawa...ale Ogolnie to fabuła NUDNA..."ISC -->Zabic--->wrócic" o dokladnie tak Mogli by zrobic takiego jakas gierke co ma taka fabułe jak BG 2
Odpowiedz
Tą gre przeszłem raz, i tylko raz wątpie żebym chycił się jej jeszcze raz.
Nie podobała mi się wogóle fabula, tak gra się wogóle nie umywa do baldura
Takie jest moje zdanie.
Co mi się podobało:
- to że mogłem zrobić sobie wszystkich człoków drużyny
- w pewnym miejscu można znależć miksturę co ci na stałe daje 5 albo 10 do niewraźliwości na magię, jak by dobrze pokombinować to przy eksporcie, imporcie postaci można zrobić naprawde dobre postacie .
Odpowiedz

Cytat

... jak by dobrze pokombinować to przy eksporcie, imporcie postaci można zrobić naprawde dobre postacie .


Co masz na myśli? Nawet jakbyś chciał importować posać i dochodzić tylko do mometu z miksturką, wypijać, eksportować i od nowa to zabawa nie miałaby chyba sensu :?. A z tym, że się umywa przy nawet BG I to się w zupełności zgadam .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Chodzi mi o to że:
KIedyś naprzykład grałeś w tą gre i gościa importowałeś do nowej gry gdzie już wcześniej stworzyłeś sobie jakiegoś innego kolesia. Z pierwszej postaci bierzesz miksturę i dajesz ją tej drugiej i tą czyność powtarzasz np. dopóki nie osiągnie 80 % odporności na magię, i wcale nie musisz chodzić do miejsca z miksturą do tego jest właśnie ten import, eksport i zapisywanie .

To co napisałem to jest lanie wody ale nie wiem jak to wytłumaczyć.
Odpowiedz
Oj, to przyznam szczerze nie wiedziałem, że tak można. Czyli można eksportować i importować całą drużynę, lub wybranego bohatera, a później po imporcie zabrać mu miksturkę, wypić, wysłać na pastwę losu (wilkom na porzarcie ) i znów go importowaź itd. Dobrze zrozumiałem ?

Hmmm... To miałbyć temat o tym co sądzicie o IWD2, a nie miksturkach i importach/eksportach - dop. Medivh

Ej no sorry, ale nabijanie postów typu "tak", "nie " jest zwykłym spamerstwem. Dla wiadomości Rincewinda Dranzer napisał "tak".
ps. Sorry Rincewind, że Ci się wtrynżyliłem, ale nie było rady innej. - dop. Medivh


Spoko Medivh, takie nasze obowiązki . Dobrze, że je sumiennie wypełniasz i na drugi raz, jak coś Ci nie będzie pasować to po prostu kasuj. Komu, jak komu, ale mi na postach nie zależy . Pozdrawiam.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
IWD II i owszem duże powiązanie z jedynką ale fabuła się trochę ociężalej rozwija po trzecim rozdziale odechciało mi się w nią grać. Ocena co najwyżej 4 bo doszły nowe rzeczy i kilka rzeczy zostało poprawionych.
Odpowiedz
Gra naprawde super.
Bardzo fajna fabuła, zajbarzdziej podoba mi się atak na palisadę.
Ale jedno mnię wkurza, mianowicie smoki w IWD II są o wiele słabsze od smoków w BG. Niemiałem zbytniej uciechy zabijając je :sad:
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
jak mozecie tej grze dawac taka ocene kiedy są w niej błędy powtórzone z poprzedniej części których nie było w baldur's gate'ach!!
przykładowo potworki sie uganiają za jedną zdobyczą prawie do upadłego chociaz juz nie tak jak w IWD1 ale też nie tak jak we wrotach baldura...w każdym razie można to wykorzystywać jak jest ciężko na początku na szaleńczym poziomie tymbardziej tak jak w moim przypadku gdy mialem same potężne rasy(dostosowanie poziomu +2 +3 +4:) ), a tak w ogóle to miałem dużo jeszcze błędów w mysli takich skopiowanych z IWD1 a nie istniejących we wrotach baldura ale pozapominałem ci którzy grają powinni jeszcze ich troche pamiętać


Wyedytuj ten post tak by był po polsku. Znaki interpunkcyjne to wbrew pozorom całkiem przydatna rzecz
Odpowiedz

Cytat

tak w ogóle to miałem dużo jeszcze błędów w mysli takich skopiowanych z IWD1 a nie istniejących we wrotach baldura ale pozapominałem ci którzy grają powinni jeszcze ich troche pamiętać icon_wink.gif


Heh... no to szkoda, bo jedziesz na tą grę, ale nie masz żadnych sensownych argumentów. Jakoś twój post mnie nie przekonał do zmiany zdania. To tak samo jakbym ja powiedział: "BG jest do dupy, ale niestety nie poprę swojego zdania żadnymi sensownymi argumentami, bo wszystkie błędy pozapominałem ! Wybaczcie ! Niech ktoś mnie wyręczy !" - brzmi to wręcz głupio.

Więc nie pisz :

Cytat

jak mozecie tej grze dawac taka ocene kiedy są w niej błędy powtórzone z poprzedniej części których nie było w baldur's gate'ach!!


Jak nie masz tego czym poprzeć
Odpowiedz
Podoba mi się w Icewindzie to że jak się klokało kilka razy na portret jakiejś postaci to mówiła jakiś tekst.
Najbardziej mi się podoba tekst:
-Znam druida który może załatwić ci niezły towar
Albo
-Czuję się jakbym był pionkiem, w jakiejś grze
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← Icewind Dale

Co sądzicie o IWDII? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...