Sesja Neuroshimy - zapisy!

Witam wszystkich zainteresowanych sesją Neuroshimy Zapewne przeczytaliście już news zapowiadający sesję, wiecie więc z grubsza o co chodzi. Teraz czas dowiedzieć się czegoś konkretniejszego.

Grać będziemy w świecie, który określamy szeroko rozumianym terminem "postapokaliptyczny" lub "postnuklearny". Jego realia określane będą przez system Neuroshima, w wydaniu 1.5 (czyli o takiej okładce podręcznikowej). W założeniu gra toczyć będzie się w USA, co nie oznacza, że nie jest możliwe przeprowadzenie sesji komuś, kto życzyłby sobie stworzyć postać z zupełnie innego zakątka świata, a z całą pewnością kwestia "co jest poza Ameryką" odegra jakąś rolę w rozgrywce.

Nie wymagam od nikogo świetnej znajomości systemu, choć na pewno pomoże ona doświadczonym graczom. Jeśli nie znacie Neuroshimy w ogóle, a mimo to zaciekawiły Was moje zajawki lub dotychczasowe doświadczenia z postapo w różnych wydaniach - nie widzę najmniejszego problemu w tym, byście zagrali. Sesja zupełnie "zielonego" gracza będzie miała swój unikalny klimat i im mniej wtedy wiecie - tym lepiej.
Wiem też, że Neuroshima, jako system szalenie popularny, doczekała się licznych uaktualnień, zmian, dodatków itp. Osobiście opieram się na 1.5, ponieważ tylko tę edycję znam. Jeśli jednak pragniecie zagrać postacią, której klasy / atutu / pochodzenia / profesji nie było w 1.5 - nic nie szkodzi. Opiszcie mi tylko dokładnie to, co chcielibyście mieć, a ja już to jakoś sobie poukładam.

Mechanika jako taka nie istnieje - informacja dla tych, którzy jeszcze ze mną nie grali. Nie rzucam kostką przed ekranem, choć jeśli chcecie, możecie zrobić sobie pełnowymiarową kartę postaci ze wszystkimi współczynnikami. Będzie to poręczne wówczas, gdy nie lubicie zbyt opisowych rozstrzygnięć albo nie chcecie pozostawiać mi zbyt dużej swobody decyzji. Gracze znający Neuro wiedzą, że mechanika tego systemu nie należy do najprostszych, będę więc egzekwował ją w możliwie najrozsądniejszym zakresie.

Proszę zatem o przesyłanie mi (na gg, na PM, na mail) takich oto "kart" postaci:
Kim postać jest - Pochodzenie / profesja / atuty / płeć, pozycja społeczna (jeśli to istotne), sława itp.
Co postać umie - Nie chodzi tu o "Broń Palna - 4", "Charyzma - 13", lecz o sensowny opis kompetencji. Jeśli mamy do czynienia z Łowcą Mutantów lub Sędzią przydałoby się wiedzieć jak dobrze obchodzi się z bronią i jakiego typu. Jeśli jest to Spec lub Chemik, musi mieć dość określoną inteligencję, wiedzę, jej pochodzenie, kompetencje. Będą to również zdolności językowe, mechaniczne, powiązania, znajomości - słowem wszystko (i tylko to) co niezbędne byście wiedzieli kim gracie, a ja razem z Wami.
Krótka historia postaci - Nie mają być to straszliwe eseje z drzewami genealogicznymi. Tylko tyle, byście czuli się dobrze z odgrywaną rolą i żebym ja wiedział co z Wami zrobić. Przebieg kariery, życia, szczególne osiągnięcia, doświadczenia, przyzwyczajenia, przyjaciele i wrogowie itp. Nie potrzeba mi informacji o ulubionych trunkach i powieściopisarzach (chyba, że jest to w jakiś sposób istotne). Ogólnie chodzi o to, by gra nie sprowadzała się do kwestii: "Nazywam się Pankracy Kalafior i bardzo lubię wąchać klej. Koniec".
Ewentualne cechy szczególne - rzeczony trunek, zamiłowanie do pomidorówki, jedno oko, lęk wysokości itp. Tylko to, co chcecie. Im więcej takich detali, tym lepiej czujecie i odgrywacie rolę, a mnie łatwiej Was prowadzić.
Choroby - jako system rzecze: chorujemy wszyscy. Muszę wiedzieć kto i na co, a jeśli nie choruje, to dlaczego. Tak samo rzecz ma się z mutacjami i podobnymi bajerami.

Survival - rzecz ważna, koniec końców podstawa tego systemu. Tak jak w "Świecie Mroku" każdy musi dokładać wszelkich starań, by nie zostać zdemaskowanym przez ludzi, tak tutaj wszystko, co robicie, służy Waszemu przetrwaniu. Nie jestem największym we wsi specem od sztuki przetrwania, ale mam na ten temat pewne pojęcie i zaznaczam, że oczekuję podejścia znacznie bardziej zbliżonego do tego pana, niż skakania na nurka z wodospadów i filmowych popisów wzorem tego pajaca. Nie upatruję szczególnej przyjemności w zabijaniu swoich graczy, ale tutaj NAPRAWDĘ musicie przyłożyć się do tego, co robicie. Jeśli nie napiszecie, że ruszacie na pustynię z zapasem wody, żywności i licznikiem Geigera, to w chwili, gdy wpadniecie w środek radiacji bez kropli wody i suchara nie będzie jęczenia, że "przecież to było oczywiste". Będę upierdliwy, choć w granicach rozsądku. Sesja posiada dla wszystkich dwa poziomy trudności: (nie)normalny i hardcore. Wraz z kartami postaci proszę wysyłać mi też decyzję, który z nich wybieracie.

Wszystkich chcących grać ze mną przestrzegam - nie należę do tej kategorii MG, którzy nie ruszają się bez podręcznika, tabelki i kostki. Jeśli jednak ktoś zamiast opisywać mi postać według powyższego schematu woli przedstawić mi "normalną" kartę postaci - proszę bardzo. Prześlijcie mi obrazek z wybraną kartą (np. taką), na której w paincie wstawicie odpowiednią cyferkę przy odpowiednich umiejętnościach i cechach. Jednak również będę wtedy wymagał jakichś informacji fabularnych o postaci, a także nie zamierzam rzucać kostką przed ekranem. Po prostu będzie łatwiej i mnie i Wam rozstrzygać pewne sporne kwestie.

Na koniec - jeśli faktycznie chętnych będzie multum zastanówcie się dobrze, czy NA PEWNO macie dość czasu i determinacji by brać udział w sesji i dojść do jej końca, nie zajmując miejsca komuś innemu. Bardzo zależy mi na Waszym myśleniu, zaangażowaniu w postać i sesję, choćby Wasz bohater był jajcarskim hazardzistą z Vegas, a nie patetycznym do zrzygania nowojorczykiem.

Gdy już wykrystalizuje się ilość chętnych i profil postaci, zostanie założone oddzielne subforum, do którego każdy z Was dostanie hasło, a także własne tematy i dalsze informacje.
Odpowiedz
I'm in! ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Dobra, piszę się na to! Kiedy byśmy zaczynali? Ile mamy czasu na stworzenie postaci itd.?
Odpowiedz
Liczmy chwilowo tydzień od dziś, czyli zaczynalibyśmy w przyszłą niedzielę powiedzmy.
Odpowiedz
Ok, ja postaram się wysłać postać i wszystkie dane w piątek...
Odpowiedz
Witaj(cie)!

Mam takie pytanie: Jak się zapatrujecie na udział w sesji kogoś, kto zainteresowany samą sesją, ma niewiele wspólnego (wręcz okrutnie mało) z portalem? *Ktoś = autor tego posta, czyt. "niezarejestrowany zainteresowany*

Zupełnie zrozumiałe jest dla mnie, że w takich wypadkach znane sobie ekipy wolą grę w sprawdzonym towarzystwie i że "swój" zawsze ma pierwszeństwo (w końcu oferta dotyczy konkretnego miejsca w sieci, ja znam ją dzięki 13S), jednak inicjatywa jest bardzo ciekawa, stąd moje może nieco dziwne pytanie właśnie.

Pozdrawiam uczestników.
Odpowiedz

Cytat

Zupełnie zrozumiałe jest dla mnie, że w takich wypadkach znane sobie ekipy wolą grę w sprawdzonym towarzystwie i że "swój" zawsze ma pierwszeństwo (w końcu oferta dotyczy konkretnego miejsca w sieci, ja znam ją dzięki 13S), jednak inicjatywa jest bardzo ciekawa, stąd moje może nieco dziwne pytanie właśnie.


Ależ nie nie nie nie nie nie, błąd logiczny totalny Mnie jako MG i jak sądzę moim znajomym lepiej lub mniej graczom zależy jak najbardziej na nowych, "nieznanych" ludziach. Im więcej ludzi takich, jak Ty lub inni Twoi koledzy ze Schronu lub skądkolwiek, tym lepiej dla sesji - więcej możliwości, więcej stylów gry, więcej zaskoczeń dla MG i innych graczy. Nie ma żadnego znaczenia, czy jesteś tu od roku, czy przychodzisz tylko na sesję i nic więcej. Zapisuj się i skrzykuj kolegów, czy to z innych portali, czy też w ogóle z innej bajki
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia poniedziałek, 14 listopada 2011, 21:49 napisał

Ależ nie nie nie nie nie nie, błąd logiczny totalny Mnie jako MG i jak sądzę moim znajomym lepiej lub mniej graczom zależy jak najbardziej na nowych, "nieznanych" ludziach. Im więcej ludzi takich, jak Ty lub inni Twoi koledzy ze Schronu lub skądkolwiek, tym lepiej dla sesji - więcej możliwości, więcej stylów gry, więcej zaskoczeń dla MG i innych graczy. Nie ma żadnego znaczenia, czy jesteś tu od roku, czy przychodzisz tylko na sesję i nic więcej. Zapisuj się i skrzykuj kolegów, czy to z innych portali, czy też w ogóle z innej bajki


W takim razie (jak widać, piszę już jako zarejestrowany użytkownik ) jest mi niezmiernie miło, że mogę spróbować. Karta się tworzy i powstanie, mam nadzieję, do weekendu, czyli w terminie.

O ile pofantasić idzie sobie na wielu, do wyboru do koloru, grach z elfami i krasnoludami, o tyle znalezienie klimatów tego typu jest dosyć niełatwe, więc fajnie, że otwieracie też drzwi dla mutków spoza Texasu *hehe*. Aczkolwiek rozumiałabym zupełnie, gdyby takiej zgody nie było (Internet zbiera przeróżnych ludzi wszak).

Gdzie najlepiej kontaktować się z Tobą w razie wątpliwości, pytań, etc.?
Tym pytaniem znikam spać, póki co.
[font="Courier New"](...)Zanim zawirują ostatnie przed oczami
Psychodeliczne koła przedsennych majaczeń
Oddam za biel czystą jej dzisiejsze barwy
Tak bardzo wyzbyte dawnych swoich znaczeń


Febrę śmiertelną, różowe więc wypieki
Na liniejących ścianach brunatne zacieki
Żółć promieniotwórczą
I szpitalną zieleń
Brudną przezroczystość stłuczonych butelek
Krew rdzawą, czerwień krwawą
Błękit sinej skóry
Niezdrowo matowych tęczówek lazury


Wypłucz proszę, kolory, jak kiedyś na kanwę
Losu mojego prządko, naniosłaś te barwy
Rozszczepione w pryzmacie twojego kaprysu
Złącz je razem teraz w supeł życiorysu
[/font][font="Courier New"]
Białą flagę wywieszam i prawdą bieleję:
Że wtedy przed oczami wcale nie ciemnieje
Płonąc w blasku z nadzieją jedną pozostanę
W nim wyprażone – barwy zostaną wyprane
[/font] [font="Courier New"]

(Z wiersza: \"Biel\", listopad 2011. Nie kradnij. Wkurzony autor jest gorszy niż radiacja.)
[/font]
Odpowiedz
Zapraszam na gg albo na PM, czyli prywatne wiadomości Na gg bywam zwykle w godzinach późno - nocnych, ale zawsze odpiszę.
Odpowiedz
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Planowo od niedzieli, później jeśli nie dostanę do tego czasu wszystkich postaci

[Dodano po 2 dniach]

Czekam cały czas na Wasza kraty postaci Zbieram je do niedzieli, im później je dostanę, tym później ruszy sesja (muszę wszak sobie wszystko przemyśleć, nie zwykłem zaczynać fuszerą).

Dotąd postacie przesłali mi:

Ven
Wert (częściowo)
CS (częściowo)
Odpowiedz
Niestety jestem zmuszony zrezygnować ze sesji. Ostatnio rzadko bywam przed kompem ze względu na naukę i niestety nie da rady, abym mógł codziennie wchodzić i się "wpisywać" ;(
Odpowiedz
Dzisiaj się loguje na forum i tak do godziny wieczornych przesyłam KP. Sorry, że tak późno, ale dopiero teraz dotarła do mnie informacja, że coś fajnego się kroi
Odpowiedz
Lepiej późno, niż później, wysyłaj spokojnie

A reszta niechaj się obudzi. Mam jak dotąd 3 postacie.
Odpowiedz
Poślij PM'ką
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← Strefa Sesji

Sesja Neuroshimy - zapisy! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...