[Serial] My Little Pony: Friendship Is Magic

Cóż, z braku wątku o tej tematyce pozwoliłem go sobie założyć. Dla wszystkich tych, którzy zapytają jaki Kucyki mają związek z fantastyką, odpowiem: wszystko. Magia, realia, bestiariusz. Ale nie o tym, niech w tej kwestii Kucyki bronią się same.

Dla tych którzy jeszcze o Kucykach nie słyszeli.

Cytat

My Little Pony: Przyjaźń to Magia (ang. My Little Pony: Friendship is Magic) – amerykańsko-kanadyjski serial animowany z serii Mój mały kucyk, tworzony techniką komputerową od 2010 roku przez Lauren Faust na zlecenie firmy Hasbro, w Studio B Productions we współpracy z Hasbro Studios. Do dzisiaj wyemitowano 26 odcinków pierwszego sezonu, a pierwszy odcinek drugiego zostanie wyemitowany 17 września.

Serial, którego główną grupą docelową są małe dziewczynki, zdobył na całym świecie masę fanów płci męskiej w wieku nastoletnim i studenckim. Elementy tego programu stały się częścią remixowej kultury - fani serialu oraz tzw. bronies (Wielcy fani serialu) tworzą kolejne filmowe przeróbki, rysunki, a niektórzy nawet własne gadżety (figurki, pluszaki, itp.).

sauce: wikipedia




Zapytacie skąd tak wielka popularność czegoś z pozoru tak infantylnego wśród grupy poza głównym targetem. Moim skromnym [ehe] zdaniem, bierze się ona stąd, iż Pani Faust wykreowała serial o przesłaniu ponad pokoleniowym. Każdy odcinek kończy się morałem, będącym ważną lekcją dotyczącą przyjaźni, ale sposób jej przedstawienia odbiega od ogólnie spotykanego w programach dla dzieci. Odcinki, wszystkie bez wyjątku, przeładowane są niesamowitym, uniwersalnym humorem, świetną animacją, i porywającymi piosenkami. Postacie głównych bohaterek cechują się ogromnym zróżnicowaniem charakterów, więc każdy z widzów z pewnością znajdzie swoją ulubioną postać z którą będzie się mógł utożsamiać.

No ale dobra, nie chce mi się pisać więcej. Bo i po co? Jazda na YouTube i wyszukać to cudo [koniecznie w Full HD!].
A dla tych którzy z angielskim nie bardzo polecam kanał ObsessionOctopusa który w piękny sposób przetłumaczył ów serial na nasz język ojczysty.

[Co do wersji z polskim dubbingiem: Trzymać się od nich z dala. Dobór głosów w polskiej wersji jest zbrodnią i osoba zań odpowiedzialna powinna zostać wygnana na 1000 lat na Księżyc.]
Odpowiedz
Cóż mogę dodać... Hooray for ponies!
Bystre osoby mogą doszukać się w odcinkach tegoż tworu wielu odniesień do innych popularnych produkcji. (Jakich - nie zdradzę, bawcie się dobrze.)


Odpowiedz
Nieee... to do mnie nie przemawia, dla mnie to bajka dla małych dziewczynek i tyle.

Odpowiedz
Nikt Cię nie zmusza byś ją oglądał. Ale musisz przyznać że większa część widowni składająca się z kategorii wiekowych powyżej grupy targetowej daje do myślenia.

Poza tym, jak w sygnaturze, haters gonna hate.
Odpowiedz
Ja nic o takiej grupie nie wiem, ale jak już powiedziałeś nikt mnie nie zmusza, chcecie to oglądać wolna droga

Odpowiedz
Haters gonna hate.

BTW, jeszcze tylko 19 dni do Sezonu Drugiego. Szkoda, że Lauren Faust będzie już tylko producentem konsultującym, nie producentem wykonawczym. Mam nadzieję, że jakość serii nie spadnie...
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Tylko 19? TYLKO?! Mnie już po ścianach nosi Jak to powiedziała Apple Bloom: "BUT I WANT IT NOW!"

Spokojnie, nie spadnie Ja osobiście mam nadzieję że Twi nadal będzie tak samo znerdziała, Pinkie tak samo randomowa, a Fluttershy będzie tak samo topić mi umysł swoją słodyczą.

Odpowiedz
Kucyki.. <3 Na bogów, Eneth, ja Cię kiedyś za to uduszę! : P
`If I had any feelings, I'd have the chills right about now.`

Odpowiedz
Ja chcę widzieć więcej Luny (zapowiedziane), więcej Derpy (zapowiedziane) i więcej Angela. Angel The Bunny w połączeniu z Fluttershy daje najkomiczniejszą parę tej serii.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Luna mnie niespecjalnie rusza, ale Derpy będzie mile widziana w każdych ilościach. Ja osobiście liczę na jeszcze więcej Pinkie Pie.

@Vaerin: Witaj w Stadzie, pegasister [określenie dorosłej fanki MLP Facetów się per Brony tytułuje]
Odpowiedz
Jak dla mnie Top-tier to jednak Applejack i Fluttershy. Rarity, Twi, Pinkie i Dash to raczej Second-Tier. Wiadomo, że każdy ma swoich faworytów, a każdy innego. I każdy chciałby mieć więcej swojego - a nie da się mieć więcej wszystkich. Myślę, że proporcje pozostaną podobne i będzie to z korzyścią dla wszystkich fanów...


...if it's okay with you.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Cytat

...if it's okay with you.


aaargh znów mi mózg wycieka przez nos.

Oczywiście że każdy ma swoich faworytów i że balans trzeba zachować. Ja mam tylko jedno życzenie do producentów. Jedno mnie męczy...

Jeżeli Sweetie Belle jest siostrą Rarity, Apple Bloom siostrą Applejack, to kim do cholery jest Scootaloo? O.o
Odpowiedz

Cytat

Scootaloo is based on the Generation 3 earth pony of the same name. In the Generation 3 series, mainly the Core 7, Scootaloo is the younger sister of Cheerilee.

mlp.wikia.com

Cytat

Lauren Faust has stated that Rainbow Dash and Scootaloo are not relatives.

mlp.wikia.com

Dla przypomnienia, Cheerilee to ich nauczycielka.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
bronies.soup.io
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Nie znoszę zupy, ale dla Ponies chyba przełamię tą nienawiść.

BTW: LINK

Odpowiedz
Pranie mózgu jeszcze nigdy nie było tak rozkoszne
Odpowiedz
Jakie znów pranie mózgu?

Oglądanie kucyków to takie wciąganie białego, tyle że bez ryzyka i kosztów
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[Serial] My Little Pony: Friendship Is Magic - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...