[Severance: Blade of Darkness] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Severance: Blade of Darkness"!

Są takie gry, które z roku na rok odchodzą w coraz bardziej gęstniejącą ciemność zapomnienia. Trzeba przy tym stwierdzić dość bezlitośnie, że dzieje się to z ogromnym pożytkiem dla pamięci graczy i ich komputerów, a także dla rynku gier samego w sobie. W większości przypadków spotyka to produkty marne, będące nieudaną kopią czegoś lepszego lub kolejnym “przeciętniaczkiem”, jakich pełno możemy znaleźć w kioskach czekając na autobus. Jednak gra, którą za chwilę przedstawię, zdecydowanie nie jest jednym z nich.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Już myślałem, że tylko ja w grałem w "Blade'a " Gra jest po prostu fantastyczna i zapewniam wszystich , że takiego systemu walki nie znajdziecie w żadnej innej grze! Do tego klimat ,klimat i jeszcze raz klimat.
"ah jak to różnie się pija...alkohol kąsa jak żmija"
Odpowiedz
Hura! Nareszcie znalazł się ktoś, kto w to grał!
Odpowiedz
Sam sobie zaspamuję, ale gram ponownie po dłuższej przerwie i gorąco polecam szukanie tego każdemu, kto szuka czegoś dobrego, co niekoniecznie będzie Gothiciem 4 lub czymś równie "ambitnym", jeśli chodzi o poziom trudności.
Odpowiedz
W recenzji jest chyba mały błąd. Mianowicie zniszczeniu ulegają tylko i wyłącznie tarcze, broń typu: topory, miecze, buławy, włócznie itd można używać ile tylko dusza zapragnie Jeżeli tarcza nie zostanie do końca zniszczona (tzn nie rozpadnie się w walce) regeneruje (naprawia) się po przejściu do kolejnej planszy.
Poza tym zgadzam się z przedmówcami, klimat nie do pobicia, realistyczny, wymagający wyczucia system walki i combosów jakiego nie nie znalazłem do tej pory w żadnej grze. Poziom trudności dość wysoki, ale jak załapie się w czym rzecz, to walka staje się prawdziwą przyjemnością. Esencją tej gry są miodne pojedynki, walka, tak więc wyżej wymienionych minusów zupełnie się nie dostrzega :-)
Wracam do tej gry co jakiś czas i polecam ją wszystkim, którzy lubią krwawe i wymagające gry
Odpowiedz
I również się zgadzam, choć nie jest błędem to, co napisałem o zniszczeniu broni. Otóż grając Tukaramem (barbarzyńcą) zamiast tarczą mamy możliwość blokowania bronią i właśnie na tej zasadzie każda broń w jego rękach posiada własną wytrzymałość, która może spaść do 0. Jeśli nie zniszczymy jej przed przejściem do następnej planszy - jak z tarczami
Odpowiedz
Teraz, po sprecyzowaniu tej kwestii, zgadzam się. Zwracam honor :-) Po prostu o tym zapomniałem. Ponieważ grając Tukaramem barbarzyńcą czy Zoe, amazonką niezwykle rzadko blokowałem bronią, stosując bardziej uniki i trzymając z wyczuciem dystans.
Mała dygresja; Mam dwa komputery.Na tym starszym sprzed 5,6 lat gra jeszcze chodzi, na nowszym (3 letnim z XP SP 3 lub 4 na pokładzie) niestety już nie. Czuję, że jak pożegnam się ze starym sprzętem, będzie to definitywne pożegnanie z tą grą :-( , a szkoda.....
Maxello
Odpowiedz
MAxellu drogi, rozumiem i znam Twój problem, sam miałem podobny i kilku moich znajomych także Da się go jednak przeskoczyć, musisz po prostu parę razy pozmieniać ustawienia graficzne. Do wyboru przy odpalaniu gry jest kilka prehistorycznych kart graficznych, wybieraj je kolejno i zobacz na którym z ustawień gra chodzi najlepiej, a przynajmniej w ogóle. Ja osobiście wybrałem opcję "D3d i740 Windows 98" oraz audio "Miles Fast 2D Postional Audio", choć to akurat mało istotne. Jeżeli odpalisz grę i po uruchomieniu będzie chodziła w ultra przyspieszonym trybie, z absurdalną ilością FPSów, to wyjdź i wejdź jeszcze raz lub dwa, powinno wtedy zadziałać już normalnie. Zwykle też nie uruchamia się intro i cut-scenki na początku plansz, ale bez tego da się przeżyć
Odpowiedz
Fajnie, tylko problem polega na tym, że zupełnie nie chce mi się uruchomić. Na samym początku wyświetla błąd CRC.... :-(
Odpowiedz
Ok. Już sobie poradziłem

Aha, dzięki za radę
Maxello
Odpowiedz
Ach, pamiętam te czasy gdy zagrywałem się w BLADE'A... Do dziś pamiętam te ciarki na plecach gdy mierzyłem się z kolejnym bossem, z bandami szkieletów i ta fabuła i ten klimat... dobrze że ktoś wspomina jeszcze tą grę. Szkoda że nie ma kontynuacji. Znowu chętnie zagrałbym w ten klimatyczny tytuł
Odpowiedz
Wspomina się i gra, nawet dzisiaj, po tylu latach, przejście całości na "Heroic" graniczy dla mnie z niemożliwością. A kontynuacja... Tak, można pomarzyć, a marzenia to piękne
Odpowiedz
Czy istnieje choć jedna gra, która przypomina Blade? Chodzi mi o sposób walki.
Odpowiedz
Gothic próbował, wiemy, że nie wyszło. Poza tym nie wiem
Odpowiedz
Kocham tą grę, niestety mam spore problemy z tą grą - otóż po pierwsze nie widze menu.. muszę wyjść na start windows , odpalić painta i tam po wklejeniu screenu zobaczyc panel menu - to jest denerwujące zwłaszcza gdy chce się daną czynnośc związaną z zapisem , kontynuacją czy wyjściu z gry wykonać szybko. Ponadto gra nie wyświetla mi się w pełnym rozmiarze, a do tego często się zacina i zamyka... nie wiem czy to wszystko ma związek z tym ,że nie jest to oryginał no w każdym razi to jest wielce denerwujące. Ale czy da się to jakoś naprawić?
Odpowiedz
Tak jak napisałem Maxellowi siedem postów wyżej - pobaw się z różnymi ustawieniami grafiki w Setupie przy uruchamianiu gry. Jeśli masz jakąś ultra nowoczesną kartę graficzną i do tego np. Vistę, to może być ciężko, ale pokombinuj z różnymi konfiguracjami. Używaną przez siebie również podałem wyżej
Odpowiedz
Od dawna słyszałem o S:BoD jednakże dopiero teraz zebrałem się by zobaczyć co to jest. Ładnie bez problemów się zainstalowało, dałem pierwsze lepsze ustawienia i wszystko działało jak trzeba. Intro, menu, ładowanie itd. Gdy przyszedł czas na wybór bohatera, grafika zmieniła sie na tyle że to co widać to zarys postaci, jakieś tło, zarysy przedmiotów. No po prostu obraz nie wyświetla się jak powinien.
Próbowałem innych ustawień, nie pomogły, Próbowałem zmieniać zgodność, nic się nie zmienia. Próbowałem też w panelu kontrolnym sterowników od karty graficznej, ale i to nic nie zmienia. Wyłączenie DirectDraw nie pomaga również.
Czy komuś sie coś takiego zdarzyło z gra lub ma pomysł jak temu zaradzić?
Ogólnie gra działa dobrze, uruchamia się, ale przez wzgląd na grafike, a raczej niewłaściwe jej wyświetlanie granie nie będzie specjalnie interesujące
Pozdrawiam
Odpowiedz
I może tutaj zależy to od systemu operacyjnego lub parametrów komputera? Inne powody nie przychodzą mi do głowy.
Odpowiedz
Problem rozwiązany. Trzeba było ściągnąć plik do otwierania BoD w OpenGL. Gra jest świetna. Szkoda że wiecej takich nie ma.
Pojawił się natomiast inny problem. Jak grać w trybie Arena. Zakładamy z kolegami sieć i probujemy wpisywać IP komputera ktory zakłada gre ale to nic nie daje. Nie może znaleźć sieci. Czy użycie Hamachi jest tu moze rozwiązaniem?
Odpowiedz
Mnie osobiście Hamachi nie działało do niczego Natomiast "Blade", o dziwo, działał jak trzeba, choć grałem z bratem przez lan, nie przez internet jako taki. Może spróbujcie z "GameRangerem" ?
Odpowiedz
← Artykuły

[Severance: Blade of Darkness] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...