Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu"!

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego złe charaktery w książkach, filmach i grach są tak naprawdę złe? A co ważniejsze, czy rzeczywiście są złe? Zazwyczaj przecież poznajemy relację wyłącznie jednej ze stron. W klasycznej powieści L. Franka Bauma czytamy wyłącznie o triumfującej nad Czarownicą z Zachodu Dorotce. A co samą wiedźmą? Co o niej naprawdę wiemy? Co spowodowało, że jest taka, jaką ją przedstawiają? Skąd pochodzi i jaka jest jej historia? Takie pytania zapewne zadał sobie Gregory Maguire pisząc Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu. Osobiście z tematem Wicked zetknąłem się dopiero oglądając musical o tym samym tytule, w ogóle nie mając pojęcia o istnieniu książki. Muszę jednak stwierdzić, że wiele zostało w nim pominięte i zmienione, a szkoda, bo fabuła opowiadania jest o wiele mroczniejsza niż to, co zostało przedstawione mi na West End.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Muszę się do tego dobrać, bo niezmiernie intryguje mnie ta książka
Odpowiedz
Przyznam się, że doczytałem tą książkę jedynie do połowy Po prostu autor tłamsił wszystkie interesujące mnie wątki i wydarzenia. Elfaba dzieckiem - czytało mi się tę część opowieści świetnie. Wręcz ideał. Wzruszał, ciekawił i dawał dużo do myślenia, a Elfaba to intrygująca postać. A potem nagle koniec. I jest już starsza. Przebrnąłem jakoś to i okazało się, że ta część powieści także jest doskonała. Intrygujących postaci jeszcze więcej, a książce nie brakuje nic do ideału. A potem znowu przeskok czasowy, którego już nie przebrnąłem. Zżyłem się z tamtymi postaciami i jakoś nie miałem ochoty sprawdzać, co będzie dalej.

Za to sprawdziłem zakończenie Szkoda, że autor nie zdecydował się na inne, odchodzące od klasycznej powieści.
Odpowiedz
← Artykuły

Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...