Eimyr

Skoro już jestem, a jestem wspaniały, to wypadałoby się przywitać. Prawda?

Jestem eimyr, prywatnie Sławek.

Na karku wisi 21 lat, kolejny rok studiów na Politechnice Warszawskiej, na jedynej, wspaniałej Wylęgarni Zła. Z tego też powodu pomieszkuję w Warszawie w akademiku. Pochodzę z Jaworzna, miasta w województwie śląskim, geograficznie i historycznie należącego do Galicji. Z tego powodu nie jestem hanysem, zagłębiokiem też nie bardzo, jeśli komuś bardzo zależy, może mnie uważać za górala.

Jestem typowym mieszczuchem, który stutysięczne Jaworzno zamienił na warszawskiego molocha. Leń ze mnie, pacan i arogant. Uwielbiam humor nieco absurdalny, leczo i muzykę celtycką. Słucham też mhrocznych utworów metalu symfonicznego, względnie trve norvegian black metal

Przygodę z klimatami fantastycznymi zacząłem jakoś w podstawówce, kiedy mój nieoceniony wujek, który posiada właściwie całą klasykę polskiego S-F, pożyczył mi jakąś książkę (wstyd nie pamiętać jaką...) Lema. Teraz czytam najróżniejsze rzeczy, czasem wracając do kanonu, czasem idąc w stronę nowego. Uwielbiam Gaimana, Lovecrafta i Kutnera, nie pogardzę Dickiem, podziwiam Asimova, wyrosłem z Pratchetta i pozostaję w głębokim szacunku do Zajdla.

Nie jestem wielkim fanem komiksów, ale czytam niektóre serie z ogromną przyjemnością, jak choćby Hellboya albo Preachera. Kupiłbym Sandmana, ale ceny są zawrotne.

Na systemy RPG pora przyszła zdecydowanie później, kiedy wprosiłem się na sesję Wiedźmina. System zarzuciłem, kiedy nieco okrzepłem i byłem w stanie obiektywnie go ocenić. Potem były, a jakże, D&D, a po nich Wampir: Maskarada, w którym pozostawałem najdłużej. Urzekł mnie Mag: Wstąpienie, który uważam za najlepszy system EVER. Wstyd mi, że nie znam i nie grałem w Warhammera, ale nigdy nie miałem takiej okazji. Pozostaję dzieckiem WoDa.

Przy komputerze nie ograniczam się do cRPG, zdarza mi się przejść jakiegoś shootera, pograć w RTSa albo narzekać na kolejną część NFS. Ostatnio ciągnie mnie do przygodówek. Głupio się przyznawać, ale mam spore zaległości w dziedzinie klasyki cRPG. Ostatnio często zdarza mi się ślinić do pięknej grafiki.

Chociaż zacząłem dawno temu, oglądam ostatnio nieco anime, jest to sprawka Danego. Znaczy, Dany mi podsyła tytuły, przypominając o istnieniu anime, a ja oglądam inne. Podobnie zresztą jest z innymi filmami - oglądam te, których mi nikt osobiście nie poleca. Uważam też, że Higurashi no Naku Koro Ni jest głupie i wcale nie straszne.

Pozdrawiam,
Eimyr
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Trochę można się dowiedzieć, nie silisz się też na sztuczną zabawność wypowiedzi, co należy zaliczyć na plus.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Courun, biedny szef korekty

Cytat

Uważam też, że Higurashi no Naku Koro Ni jest głupie i wcale nie straszne.

Obu nam już się nie chce kłócić na ten temat Choć uważam, że to nie ma być straszne anime w sensie dosłownym, tylko zabawne, schizowe, szokujące.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
mogę Ci polecić jakiś film? ;p
Odpowiedz
Dawno, dawno temu...


Znałem się z Danym już dłuższy czas, dzieliliśmy wspólne zainteresowania. Kiedyś wspomniał, że jest redaktorem na portalu internetowym. Zainteresowałem się, zarejestrowałem się na forum, zacząłem patrzeć na portal i okazał się być interesujący. Zawsze chciałem coś pisać, a gry, książki i RPGi nie są mi obce, więc postanowiłem go wypytać co i jak. Dany opisał mi pokrótce działanie redakcji GameExe i odesłał do tematu. Tęsknota za słowem pisanym zwyciężyła wrodzone lenistwo i postanowiłem coś napisać, nawet gdybyście mieli mnie odrzucić, tak, na spróbowanie. Za radą Danego wybrałem trzy tematy i jakoś tak wyszło.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Czemu w nicku piszesz się z małej a temat założyłeś z dużej?
Odpowiedz
Bo kompletnie nie zwracam uwagi, czy ktoś pisze eimyr z małej czy dużej. Ja również zaliczam się do tych ktosiów. Nie ma w tym żadnej wielkiej filozofii.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ue. A węszyłam teorię spiskową
Odpowiedz
Przykro mi. Na pocieszenie mogę zadać tylko zagadkę, z trzech pytań. Dwa pierwsze proste, ostatnie cholernie trudne:

Skąd się wziął mój nick?
Co znaczy?
Jak to się stało, że nikt oprócz mnie nie wpadł na to, żeby się tak nazwać?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Eimyr pochodzi z Wiedźmina, to po nilfgaardzku jeż *błyszczy mądrością*
Odpowiedz
Mógł się ktoś nazwać Braathens
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ok, 2/3, a to trzecie? Bo ja szczerze chciałbym się dowiedzieć...

Kiedyś mnie "Jeżu" na obozie wołali, to tak zostało w necie...
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Znaczy, że masz krótkawe włosy i żelujesz albo piankujesz je na irokeza? ;>
Odpowiedz
Wręcz przeciwnie, mam krótkie włosy, które musiałbym sporo piankować i żelować żeby NIE stały jak u jeża. Zarzuciłem tę bezsensowną walkę z włosiem gdzie w okolicach liceum, nie mogłem znaleźć odpowiednio mocnych środków (sic). Nic na to nie poradzę.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Lubisz się objadać?
Odpowiedz
Niniejszym naznaczamy tego tu spoiler mana karą w wysokości 100 paczek chipsów do zjedzenia. Administracja.

Odpowiedz
Louis, co to miało do rzeczy? Poza tym Emreis.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Kuźwa, spoilerowcy cholerni! Lucek, masz minusa!

Odpowiedz
← Użytkownicy

Eimyr - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...