Bóg marnotrawny

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Bóg marnotrawny"!

Kiedy powstaje jakaś perełka, obojętnie czy to film, czy to książka, czy coś zgoła innego, można się domyśleć, że po pewnym czasie powstanie jej sequel. Do wyjątku nie należy debiutancki zbiór połączonych ze sobą opowiadań Jakuba Ćwieka pt. "Kłamca". Już w niecały rok po wydaniu pierwszego tomu, autor zaserwował nam drugą część przygód skandynawskiego boga na usługach chrześcijańskich aniołów. Z właściwą w takich przypadkach rezerwą podeszłam do owej książki, niepewna, czy aby czasem nie jest ona potknięciem pisarza.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia. Wprowadzenie wątku Jenny oraz pomocników Lokiego dodało książce kolorytu, którego uprzednio mi zabrakło. Również skąpo dawkowane fragmenty o misiu Kłamczuchu nie pozostawiły mnie obojętnym, na jego starania o moją uwagę. Mnie do gustu najbardziej przypadło chyba opowiadanie "Odległość Anioła", pokazując, że i na Lokiego znajdą się sposoby.

Mam nadzieję, że ta tendencja zwyżkowa utrzyma się przy kolejnych tomach.

7/10


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Artykuły

Bóg marnotrawny - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...