droga_miecza

[Torment] Bug w rozmowie z Ravelą?

Moja postać jest na etapie rozmowy z Ravelą. Czytałem na temat tego jak różne korzyści można osiągnąć w tej rozmowie. Jestem magiem 12 poziomu (obie specjalizacje w byciu magiem) i gdy proszę o trening w arkanach sztuki, pojawia się pierwszy niepokojący objaw. W odpowiedzi na początek jej porady mam zdublowaną opcję odpowiedzi "Zamknij oczy i słuchaj.". Bez względu na to którą opcję wybiorę, ta częśc rozmowy kończy się tym, że dostaję ziarna i naszyjnik z ziaren, ale nie dostaję żadnego doświadczenia. Z tego co czytałem w poradnikach powinienem w tej sytuacji dostać 120'tys doświadczenia, a tu zonk. Czy to znany błąd? Da sięmu jakoś zaradzić? Nie uśmiecha mi się ot tak dostać 120 tysięcy w plecy.
Dodatkowa informacja #1: Gram w wersję wydaną parę miesięcy temu przez CD Project.
Dodatkowa informacja #2: Wcześniej tę rozmowę odbyłem magiem na poziomie 11 (cofnąłem się do wcześniejszego save'a po tym jak przeczytalem, że będąc magiem poziomu minimum 12 dostaje sięwiększy bonus doświadczenia, a że byłem tuż przed awansem to zdobyłem trochędoświadczenia zabijając kilka dodatkowych larwali w PodSigil), i w tamtej rozmowie dostałem 90'000 punktów doświadczenia, nie było też chyba zdublowanej opcji dialogowej.
Pomocy!
Odpowiedz
Może poprostu kod się gdzieś zaplątał. Próbowałeś wczytać Save'a i przejść jeszcze raz tym 12-to poziomowym?
A co! Ja też będę fajny i stworzę sygnaturę.

Powrót Marqura! Buhahahahekhekhe [color="#8b0000"]*zakrztusił się* Ekhekhe.[/color]
Odpowiedz
Zobacz też jakie błędy poprawia patch - może jest i pomoc co do tego. Link do niego masz na tym forum.
It can’t be outmatched
Odpowiedz
Czy na tym etapie gry trochę nie za późno na isntalację patcha?

Tak czy inaczej problem rozwiązany. Po WIELU różnych rozmowach z Ravelą odkryłem, że doświadczenie otrzymywałem tylko w sytuacji, gdy mówiąc o swoim poziomie wtajemniczenia odpowiadałem "mistrzem sztuki, piękna Ravelo", zamiast po prostu "mistrzem sztuki". Cóż. Ciężko mi było się zdobyć na powiedzenie tego, ale juzpó.l biedy gdyby tylko o to chodziło. Sęk w tym, że w moich poprzednich rozmowach ta opcja odpowiedzi była niedostępna, tzn jeśli wcześniej w rozmowie powiedziałem jej "Prawda: Sądze, że jesteś brzydka", to opcja odpowiedzi z "-piękna" Ravelo znikała. Niby logiczne i trudno się dziwić, ale z takim bugiem to dosyć chamski bug się robi.

Zdublowanie odpowiedzi "Zamknij oczy i słuchaj." wynikało z dość powszechnego błedu w tego typu grach, tzn pierwsza odpowiedź była z bonusem 90 tys exp dla maga 7+, a druga z bonusem 120 tys dla maga 12+, i błedny kod powoduje, ze pierwsza odpowiedź nie znika po udostępnieniu przez grę drugiej. Odkryć to mogłem jednak dopiero jak jużwywnioskowałem jak dostawać doświadczenie z tego fragmentu rozmowy.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Bug w rozmowie z Ravelą? - Odpowiedź

Wczytywanie...