Bug w rozmowie z Ravelą? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Kliff*,
Czy na tym etapie gry trochę nie za późno na isntalację patcha?

Tak czy inaczej problem rozwiązany. Po WIELU różnych rozmowach z Ravelą odkryłem, że doświadczenie otrzymywałem tylko w sytuacji, gdy mówiąc o swoim poziomie wtajemniczenia odpowiadałem "mistrzem sztuki, piękna Ravelo", zamiast po prostu "mistrzem sztuki". Cóż. Ciężko mi było się zdobyć na powiedzenie tego, ale juzpó.l biedy gdyby tylko o to chodziło. Sęk w tym, że w moich poprzednich rozmowach ta opcja odpowiedzi była niedostępna, tzn jeśli wcześniej w rozmowie powiedziałem jej "Prawda: Sądze, że jesteś brzydka", to opcja odpowiedzi z "-piękna" Ravelo znikała. Niby logiczne i trudno się dziwić, ale z takim bugiem to dosyć chamski bug się robi.

Zdublowanie odpowiedzi "Zamknij oczy i słuchaj." wynikało z dość powszechnego błedu w tego typu grach, tzn pierwsza odpowiedź była z bonusem 90 tys exp dla maga 7+, a druga z bonusem 120 tys dla maga 12+, i błedny kod powoduje, ze pierwsza odpowiedź nie znika po udostępnieniu przez grę drugiej. Odkryć to mogłem jednak dopiero jak jużwywnioskowałem jak dostawać doświadczenie z tego fragmentu rozmowy.
Courun Yauntyrr,
Zobacz też jakie błędy poprawia patch - może jest i pomoc co do tego. Link do niego masz na tym forum.
Marqur Salymy,
Może poprostu kod się gdzieś zaplątał. Próbowałeś wczytać Save'a i przejść jeszcze raz tym 12-to poziomowym?
Gość_Kliff*,
Moja postać jest na etapie rozmowy z Ravelą. Czytałem na temat tego jak różne korzyści można osiągnąć w tej rozmowie. Jestem magiem 12 poziomu (obie specjalizacje w byciu magiem) i gdy proszę o trening w arkanach sztuki, pojawia się pierwszy niepokojący objaw. W odpowiedzi na początek jej porady mam zdublowaną opcję odpowiedzi "Zamknij oczy i słuchaj.". Bez względu na to którą opcję wybiorę, ta częśc rozmowy kończy się tym, że dostaję ziarna i naszyjnik z ziaren, ale nie dostaję żadnego doświadczenia. Z tego co czytałem w poradnikach powinienem w tej sytuacji dostać 120'tys doświadczenia, a tu zonk. Czy to znany błąd? Da sięmu jakoś zaradzić? Nie uśmiecha mi się ot tak dostać 120 tysięcy w plecy.
Dodatkowa informacja #1: Gram w wersję wydaną parę miesięcy temu przez CD Project.
Dodatkowa informacja #2: Wcześniej tę rozmowę odbyłem magiem na poziomie 11 (cofnąłem się do wcześniejszego save'a po tym jak przeczytalem, że będąc magiem poziomu minimum 12 dostaje sięwiększy bonus doświadczenia, a że byłem tuż przed awansem to zdobyłem trochędoświadczenia zabijając kilka dodatkowych larwali w PodSigil), i w tamtej rozmowie dostałem 90'000 punktów doświadczenia, nie było też chyba zdublowanej opcji dialogowej.
Pomocy!
Wczytywanie...