[MUZYKA] Soundtrack, czyli muzyka filmowych wspomnień..

Macie jakieś ulubione? Takie, które raz na jakiś czas włączacie, albo i częściej?
Takie, które zaspokajają głód na ulubiony film?


Jak dla mnie absolutnym mistrzem jest Danny Elfman, który według mnie robi najlepsze soundtracki.


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Owszem. Soundtrack z "300", "Ghost in the Shell", "Diablo", "Blade of Darkness", "HoM&M 3", "KotOR2", "Morrowind", "Oblivion", "Mononoke Hime", "Władca Pierścieni - całość", generalnie muzyka Williamsa, czyli "Star Wars", "Pottery" itd.
Odpowiedz
Mnie się podoba jeszcze muzyka z Piratów z Karaibów

Odpowiedz
Prawdę mówiąc, to najmilej zapamiętał soundtracki z gier komputerowych, mianowicie z Icewind Dale (cała saga), Baldur's Gate (również) i Planescape Torment. Filmy? Cóż, jak wyżej, "Władca Pierścieni", "Piraci z Karaibów".
Odpowiedz
Moje ulubione soundtracki to:
*z gier: Warcraft 3, HoMM 3, Arcanum, Dungeon Siege 1 i 2, NFS (głównie z Hot Pursuit 2 i Undergrounda 1)
*z filmów: "Ostatni Mohikanin", "Top Gun", "Twierdza", "Piraci z Karaibów", "Rocky", "Efekt Motyla"
Odpowiedz
Królowa Potępionych, Wywiad z Wampirem, Władca Pierścieni, Ayakashi: Yotsuya Kaidan, Moonchild, Shinobi, Vampire Knight... To tyle, jeśli o czołówkę chodzi.
Odpowiedz
Ja podobnie mam jak Des, Danny Elfamn to mój idol jeśli o chodzi o soundtracki. Cenię go głównie za muzykę do Batmana, Beetlejuice... no coś niesamowitego Na prawdę dobra muzyka. I chyba tylko dzięki niemu przemogłem się i obejrzałem Hulka xD

Władca Pierścieni też ma dobrą ścieżkę.
Odpowiedz
Immediate music - google it Nie wiem czy to może podchodzić pod soundtracki, bo to muzyka z trailerów.
Odpowiedz
Moim ulubionym, zresztą widzę, że nie tylko, jest soundtrack z "Piraci z Karaibów". Piękna nutka. Trudno jest nie wspomnieć o filmach "Władcy Pierścieni", których ścieżki również są cudne.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Hans Zimmer;) w każdej odsłonie;)

[size=16]
Gdy Dorośniesz Synu Mój,
Całą Wisłę Weź Na Chu*,
Skurw**** Stadion Spal,
Niech Te Kur** Mają Bal...
[/size]
Odpowiedz

Cytat

Hans Zimmer;) w każdej odsłonie;)

To prawda, Hans daje radę.
No i gwiezdne wojny, kawał dobrej muzyki.

Moim ulubionym jest jednak soudtrack ze starego, bardzo starego Roobin Hooda(serial), muzykę robił Clannad.
Odpowiedz
Clint Mansell w "Pi" - mistrzostwo świata. W innych filmach Aronofsky'ego też dał radę
Oczywiście disneyowskie stare bajki też miały świetne ścieżki dźwiękowe;p "Piękna i Bestia" czy "Król Lew" bez podkładu dźwiękowego (i bez durnych wstawek musicalowych) straciłyby swój urok.
"Jakim drzewem możesz być, leżąc na podłodze?"
Odpowiedz
Przecudowny temat, ukłony w stronę Des.

Randal! Chooo! Chooo się pozachwycamy .

James Horner za "Piękny umysł", "Braveheart", "Apollo 13", "W cieniu przeszłości", "Titanic", "Cena honoru", "Życie, którego nie było", "Wszyscy ludzie Króla".
Michał Lorenc za m.i "300 mil do nieba", "Symetria", "Cztery noce z Anną".
Ennio Morricone - głównie za muzykę do filmów włoskojęzycznych ( nieważne, że zupełnie nie rozumiem włoskiego , muzyki nie trzeba rozumieć ).
Yann Tiersen - "Amelia", "Good bye, Lenin!". Zresztą każdy jeden film do którego muzykę robił Tiersen, bardzo polecam.
Clint Mansell za "Requiem dla snu", "Pi", "Źródło" i "11:14".
Hans Zimmer - "Ostatni samuraj", "Helikopter w ogniu", "Pearl Harbor", "Gladiator", "Cienka czerwona linia", "Książe Egiptu", "Lepiej być nie może", "Żona pastora", "Król lew", "Rain man", "Piraci z Karaibów", "Mroczny Rycerz"...
James Newton Howard - "Mroczny Rycerz", "Jestem legendą", "Atlantyda - zaginiony ląd", " Szósty zmysł", "Znaki"...

Poza tym muzyka do wszystkich filmów Kusturicy, do filmu "Mechaniczna Pomarańcza", "Donnie Darco"... oraz absolutnie mistrzowskie "Polowanie na Czerwony Październik" i " Lista Schindlera".

A jak sobie coś przypomnę, to dam znać, albo Randal mnie wspomoże .
\"Myślę o rzuceniu każdego dnia, ale potem myślę: pie***yć to. Zasługuję na wszystkie papierosy tego świata.\"

Jestem tru w pizdu.
Odpowiedz
Yeahh! Nareszcie coś dla nas Li! Ahey! No nic. Muszę przyznać, że zostawiłaś mi niewielkie pole do popisu, albowiem zawarłaś chyba wszystko to, com ukochał nad życie, czyli Ennio, Hansa, James'a Hornera. Przewinął się tutaj także soundtrack Ostatniego Mohikanina robiony przez Trevora Jones'a i Randy'iego () Edelmana. Warto tutaj jednak dodać także soundtracki posiadające niesamowity klimat. Matt Uelmen za diablo, Michael Hoenig za Baldura. Soundtrack do Planescape to jest epickość sama w sobie. Szkoda, że nie jestem przy swoim piecu... Nioch, bym wam dał szkołę. Mimo to nasuwa mi się kilka nazwisk.

Toshiro Matsuda - Szczególnie za soundtrack do Naruto Shippuunden. Piękne brzmienia.
Krzesimir Dębski - no ludzie! A Ogniem i Mieczem? Muzyka świetna, dopracowana, klimatyczna. Kiedy się tego słucha podczas gry w Dzikie Pola... Aj!
Fajna jest całkiem muzyka z WoW'a, szczególnie z The Burning Crusade. Polecam.
Muzyka z AI Sztuczna Inteligencja robiona przez Williamsa też jest megaśna.
Batmany najnowsze także polecić należy.
Nie można zapomnieć o Adamie Skorupie i ścieżce do Wiedźmina. Jest cudna, miodna, epicka, erotyczna, nazywajcie jak chcecie. Jest świetna.
O gladiatorze pewnie mówili, dla mnie to chyba najlepszy soundtrack, jaki stworzono. Głównie ze względu na jego płynność.
Człowiek w Ogniu. Film świetny, muzyka także nie odstaje.
Scarface Mój ulubiony, najukochańszy film. Stare to, ale dźwięki wciąż przyprawiają o zawrót głowy.
Angelo Badalamenti. Natrafiłem na niego grając w grę Fahrenheit (Matthias i Li z pewnością coś na ten temat powiedzą, też grali) i utwory zawarte w tej grze także kwalifikują się do tego zestawienia)
Soundtrack z gry Sanitarium. Niestety wypadł mi z głowy kompozytor, jest w poznaniu. Na necie można posłuchać jednego utworu patrząc na kolesia przechodzącego tą grę, nazywa się The innocent Abbandoned. Pod taką nazwą ten utwór wraz z filmikiem z gry.
A tymczasem kończę albowiem dama do mnie przyszła.

Aaa!! No i X-Ray Dog!! Całe albumy! Ciągnąć bracia!
Lubię placki. Schabowe najlepsze.
Odpowiedz
Panowie Ennio Morricone, Hans Zimmer... i hm. To tyle jeśli chodzi o nazwiska, które pamiętam.

Tak jak wspomniała Q w poście powyżej "Polowanie na Czerwony Październik", "Lista Schindlera".

Poza tym "Requiem for a dream" i wiele innych, których teraz sobie nie mogę przypomnieć, a które powalają.
Odpowiedz
A ja lubię muzykę z Gladiatora, Łowcy Androidów, Closer, do tego pojedyncze utwory ze ścieżek do Polowania na Czerwony Październik, Sin City, Władcy Pierścieni, Good Bye Lenin, 300 mil do nieba, Helikopter w Ogniu i parę innych, które wymieniono przede mną (nie chce mi się edytować ciągle;P).

Z gier: muzyka do HoMM2, HoMM3, HoMM4 (!!), Starcraft (!!!), Icewind Dale, Red Alert (Hell March z RA2). I to chyba tyle, co mi przychodzi teraz na myśl:)

Ps. Q - a czy to aby nie Ty ostatnio nie rozpoznałaś dwóch najważniejszych motywów muzycznych z Mechanicznej Pomarańczy, które Ci puściłem?;]
Jestem dumny z moich 100%



Odpowiedz
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Muzyka z "Blade Runnera" to prawdziwy majstersztyk ;]
Odpowiedz
No i muzyka z "Crossing the bridge the sound of Istambul" ale to film o muzyce więc nie mogło być inaczej.
Odpowiedz
A ja z soundtracków słucham tylko tego, co mi akurat Randal albo Lilka puszczą. Sam nie mam zacięcia do tego. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Panie Gottzorn, owszem, ja , jak widać jednak prędko nadrabiam zaległości . Tak filmowe, jak i soundtruck`owe .
\"Myślę o rzuceniu każdego dnia, ale potem myślę: pie***yć to. Zasługuję na wszystkie papierosy tego świata.\"

Jestem tru w pizdu.
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Soundtrack, czyli muzyka filmowych wspomnień.. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...