[F3] [Fallout 3] Fallout 3 kolejną ofiarą piractwa, znamy wymagania sprzętowe


Nawet moloch branżowy jak Bethesda Softworks przegrywa walkę z ogólnoświatowym piractwem i pomimo wielu zabezpieczeń oraz magicznych programów anty-pirackich, nadal nie potrafi podnieść rękawicy w nierównym boju ze złodziejami. Tym razem nokaut przyszedł naprawdę szybko, gdyż na dziewiętnaście dni przed światową datą premiery jednej z najbardziej kontrowersyjnych kontynuacji gatunku cRPG – Fallout 3. Okazuje się bowiem, że w sieciach typu P2P, można już znaleźć pełną wersję tej nadchodzącej produkcji. Co niespodziewane jest to wersja dla konsoli Xbox360, gdzie piractwo jest naprawdę sporadyczne i chyba to jest dobra część tej informacji. Nie ma co jednak mydlić oczu, wersja dla PC, gdzie ten nielegalny proceder jest niestety nadal powszechny, jest zapewne już w drodze. Wiadomo kto zapłaci za ewentualną popularność "darmowej kopii" – uczciwi gracze, którzy dostają do legalnej wersji upierdliwy system zabezpieczeń, opóźnienia w datach premiery w stosunku do konsol i coraz wyższe koszta gier. Póki co producenci dostają kolejny argument dla tego typu działań i chyba niewiele w najbliższym czasie powinno się zmienić.

Przejdźmy do przyjemniejszych (dla niektórych niekoniecznie ;-) ) tematów. Na oficjalnej stronie Fallout 3 pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe produkcji. Głęboki wdech, garść tabletek na uspokojenie i sprawdzamy...

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Windows XP/Vista
  • 1GB RAM (XP)/ 2GB RAM (Vista)
  • Procesor 2.4 Ghz Intel Pentium 4
  • Karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c z pamięcią 256 MB RAM (NVIDIA 6800 lub lepsza/ATI X850 lub lepsza)

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • 2 GB RAM
  • Procesor Intel Core 2 Duo
  • Karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c z pamięcią 512 MB RAM (NVIDIA serii 8800/ATI serii 3800)

Nie jest chyba tak źle, prawda?

Odpowiedz
Gra graficznie pozostaje bardzo "oblivioniczna" (posmak obka czuć w niej baardzo) a najnowszy TES wielkich wymagań nie miał. Ba, wydaje mi się nawet że te nowe wymagania są przesadzone względem jakości grafiki.

Co nie zmienia faktu że zagram
Odpowiedz
← Fallout

[Fallout 3] Fallout 3 kolejną ofiarą piractwa, znamy wymagania sprzętowe - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...