Władca Pierścieni

A któz nie czytał Władcy Pierścieni? A jeśli nawet nie czytał to oglądał, ja czytałem i oglądałem i bardzo trylogia LOTR, mi się podoba. Jedynyne ksiązki które mi się podobały no może poza "Hobbit czyli tam i z powrotem"
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
No ja nie czytałem, ale oglądałem filmy i są bardzo fajne, szczególnie niektóre walki np. z trollem jaskiniowym, albo w 2 filmie w tej fortecy
Odpowiedz
ja tak jak Vampire Lord, czytałem i oglądałem.
Najpierw czytałem, a potem oglądałem tę czesc, która czytałem i braki były widoczne. Nie ma to jak ksiazka, hehe
Odpowiedz
czytałem all do konca , widziałem all filmy , mam filmy 2wieze i druzyna pierscienia , grałem w powrót króla i team pierscienia na pc i u qmpla na ps2 w 2wieze
Odpowiedz
Bo ja wiem, mnie się bardzo podobał film, dzieki niemu mogłem obejżeć i ogarnąć umysłem te bitwy, których chyba nawet nie można było sobie wyobrazić Doskonałe uzupełnienie ksiązkowej LOTR, lepiej najpierw poczytać ksiązke a potem oglądnąć B)
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Ja czytałem całą Trylogię, Hobbita, Silmarilliona i oglądałem wszystkie części (niestety, pierwszą na VHS. w kinie nie byłem ).
Odpowiedz
Czytałem, oglądałem, spodobało się. Ale i tak lepsza jest inna saga
Odpowiedz
ja tez czytałem i oglądałem fajne książkihobbit też
jakie frank może....... Koło czasu??? B)
Odpowiedz
off
dokładnie, Andre, dokładnie
off

W sumie wolę książki od filmu LotR - głównie dlatego, że film został skrócony o jakieś 10 godzin A na końcu trzeciej części ucięli w sumie jakies 60 stron
Odpowiedz
Władca pierścieni, taaak... Czysta przyjemność czytania. Film ssszzzepsuli:).
Giermek Gwardii Królewskiej, ZAWSZE gotowy, by nieć pomoc i ratunek.
Odpowiedz
No to mam już pierwszego, który się ze mną zgadza
Film faktycznie zepsuli :angry:
Odpowiedz
Przeczytałam całkiem niedawno nowe wydanie władcy popełnione przez p. Łozińskiego i powiem jedno ... WSTYD I HAŃBA DLA NARODU POLSKIEGO!!!! Jak można do tego stopnia zgwałcić klasyczne dzieło literatury fantasy ?!?! Niektóre tłumaczenia proszą wręcz o pomstę do niebios! Prawda Ekh, krzaciku kochany ? xD Co do tłumaczenia Skibniewskiej to ... cudo Przeczytałam na długo przed pojawieniem się filmu i książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, później dorwałam w łapki hobbita, silmarillion i niedokończone opowieści. Naprawdę wspaniałe książki warte przeczytania i polecenia każdemu!

Natomiast co się tyczy filmów to ... hmm oglądałam wszystkie części w wersji poszerzonej ofkors i mimo iż to nie to samo co książka (podobnie jak w przypadku p. Pottera) to film bardzo mi się podobał, genialne sceny walk i efekty, a soundtrack to naprawdę coś cudownego... Całkiem niedawno zrobiłam sobie maraton całonocny z władcą pierścieni To chyba powinno mówić samo za siebie
Dancing in the moonlight
Singing in the rain
Oh, it's good to be back home again
Laughing in the sunlight
Running down the lane
Oh, it's good to be back home again
Odpowiedz
Oho... Nagroda dla górnika roku poleci chyba do skrzydlatej... Widzę, że reaktywowała jeden z tematów chyba z Zaginionego Miasta GE.

Łoziński powinien stracić prawa do wykonywania zawodu. On w ogole nie powinien nigdy próbować tłumaczyć bo wg. mnie ten człowiek ma po prostu braki w edukacji (przynajmniej polsko-angielskiej). Kwestie jego dzieł przytoczyłem już w temacie o Diunie (w linku który tam dałem jest rownież odnośnik do kfjatków z WP).
Odpowiedz
No jak to? Nie lubicie Tajaru, Bagosza, Gorzalenia, Galadriel, Łazika? Jak można nie lubić takich zwrotów? Ja dziękuję Bogu, że nie dorwał się do Silmarillionu.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Pewnie się dorwał ale zbyt wielu słów nie rozumiał więc nie był w stanie popełnić tlumaczenia na tyle by oddać wydawcy...

Łozinizmom NIE!
Odpowiedz
Władca Pierścieni wymiata! Przeczytałem wszystkie 3 książki + Hobbit'a i Silmarilliona i najchętniej zrobiłbym to jeszcze raz Filmy też oglądałem, niezłe
Odpowiedz
Trylogia była ciekawa (nawet bardzo) ale nie które momenty były za długie (w 3 tomie momenty z Frodem ), a co do Hobbita też był ciekawy na równi z trylogią wadą było że był krótszy. Co do Silmarilliona
porażka prawie przy tym zasnąłem kilka razy nie jest to wina Mistrza Tolkiena , tylko że książkę napisał (dokończył) jego syn który nie jest tak dobrym pisarzem, moje zdanie: powinien nad nim trochę jeszcze popracować.
P.S. Tolkien wiele swoich dzieł (wydanych) nie skończył.
Odpowiedz
Trylogia sama w sobie była ciekawa, choć były momenty nieco nudniejsze. Fabuła również ciekawa była, a pomimo, że "happy endów" nie darze miłością, w trylogii "HE" był jak najbardziej na miejscu .
Hobbit ma tylko to do siebie, ze był krótki strasznie. A jako 'prolog' do Władcy Pierścieni był wyśmienity.
Film, na podstawie "LOTR"a, miał duuużo braków, ale sam w sobie jest ok.
Dlaczego krzesło ma nogi, a nie może chodzić?
Odpowiedz
"happy endów", z tym nie miałem trudności, wychowałem się na Sapkowskim. Mordowanie głównych bohaterów na porządku dziennym.
Odpowiedz
Aż dziwne, że nikt tego nie zauważył...

Władca Pierścieni to nie jest trylogia! To jest sześć części w trzech księgach.

A teraz na temat - nie muszę chyba informować, że Władca to książka wyśmienita. Poza pewnymi zgrzytami (wędrówka przez Mordor...) czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. No... to chyba tyle.


Odpowiedz
← Literatura

Władca Pierścieni - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...