Podziemia

1. Ile żyje przeciętny człowiek pod ziemią ???
2. Czy dręczą ich jakieś choroby, plagi ??? Mówiłeś wcześniej, że co 2 dziecko umiera.
3. W co ubierają się tamtejsi ludzie (skóry ????)
4. Czy udało im się rozpocząć hodowlę jakiegokolwiek zwierzęcia i czy toczą miedzy sobą jakieś wojny ???

(Jak dla mnie pomysł godny uwagi kojarzy mi się z filmem Władcy Ognia jak również, z książką Tajna Mapa - motyw był dość podobny, doszło do wielkiej wojny i magia skaziła sporą część świata, było praktycznie niemożliwe, żyć w tamtych okolicach... choć były rośliny i jakieś zwierzęta )

Odpowiedz
1. Generalnie 35-45 lat. U "Lojalistów" zdarza się, że dłużej.
2. Troszkę się z tej koncepcji wycofuję. Ponownie, wiele zależy od podziemnej społeczności. Lojaliści mają specjalne, czyste miejsca do porodów, kobiety przekazują sobie wiedzę o akuszerstwie, dbają bardzo o swoje potomstwo czyli generalnie przeżywa ich więcej. U innych społeczności bywa najwyżej podobnie, częściej gorzej. Choroby oczywiście są, niektóre groźniejsze, niektórej mniej.
3. Tak, generalnie skóry z podziemnego bydła. To najpowszechniejsze. Lojaliści mają także owce ocalone z powierzchni, a więc wełnę.
4. Ludzie raczej trzymają się razem i walczą z istotami z podziemi.
Odpowiedz
Czy w Podziemiach istnieje jakiś system monetarny ??? (jeśli tak, to czy wszyscy ludzie posługują się tą samą walutą, czy mają różne ???)

Odpowiedz
I znowu... wszystko zależy od społeczności... Najlepiej będzie, jak powiem parę słów o tych najważniejszych, największych, ale to nie dzisiaj. Po nazwach będzie można się sporo o nich domyśleć: Lojaliści, Podróżnicy, Górale oraz ludzie skupieni w Wolnej Kompanii.

Odnośnie pieniądza. Tak, krasnoludy i Lojaliści mają własne monety, ale są one głównie używane w obrębie ich społeczności. Znacznie większą rolę gra barter.

[Dodano po 22 godzinach]

Napiszę parę słów o wspomnianych wcześniej frakcjach ludzi.

Lojaliści
Ten odłam ludzi to potomkowie mieszkańców najpotężniejszego z dawnych królestw. Pierwsi uciekinierzy skupili się wokół trójki ocalałych potomków królewskiego rodu: księcia i jego dwóch sióstr. Założyli miasto "Nowa Nadzieja" w kompleksie naturalnych jaskiń, położonych pod ruinami stolicy dawnego królestwa, stosunkowo blisko powierzchni. Dobrze zorganizowani, nadal rządzą nimi potomkowie królewskiego rodu. Przyjęli pod swoje skrzydła magów. Tutaj każdy ma swoją określoną rolę.

Podróżnicy
Potomkowie ludu koczowniczego, maja ciemniejszą karnację, czarne włosy... słowem odpowiednik naszych cyganów. Podróżują w kilku dużych grupach po tunelach żyjąc z tego, co znajdą lub przehandlują u innych społeczności/ras.

"Żelaźni" Górale
Duża grupa górali znalazła schronienie u krasnoludów, z których od dawna utrzymywali kontakty. Największa grupa skupiła się wokół najpotężniejszego (obecnie) klanu krasnoludzkiego: Żelaznych Młotów. Stąd ich przezwisko. Otrzymali od nich obszar, który mogą zamieszkać, w zamian za pomoc zbrojną i utrzymanie owego terenu. Inne grupy podobnych ludów skupiły się wokół innych, mniejszych klanów.

Postaram się to wszystko lepiej rozwinąć w przyszłości.
Odpowiedz
← Fan Works

Podziemia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...