[IWD2] Jakie czary polecacie

A co jest lepsze kula ognia czy dezintegracja, kula zabija tylko słabe stworki, a dezintegracją zabijesz smoki (wolna wola wybierz co chcesz).
Odpowiedz
Tyle, że po dezintegracji nie znajdziesz żadnego sprzętu, bo ciało ofiary po prostu znika. Nie jestem też pewien, czy dostaje się PD-ki za zabicie kogoś tym czarem.
Odpowiedz
To miałeś jakiegoś szemranego maga, na pewno jak nie patrzyłeś zabierał wszystkie przedmioty , a tak na serio używam za często obu czaru żeby wiedzieć na 100% że zostają przedmioty i PD (przynajmniej u mnie).
Odpowiedz
Wszelkie przywołania potworków, szczególnie przywołania cieni (na niższych poziomach masz mocniejsze przywołańce mające jedynie nieco mniej HP - nie ma to jak większy wilkołak albo lodowy olbrzym juz na 6. poziomie zaklęć) - bardzo przydatne na sytuacje, gdy za plecami "ze ściany" wychodzą przeciwnicy oraz na wszelkie trudniejsze walki (czyli większość w HoF).
Dalej:
Lament Banshee (9) - bardzo skuteczne na spore grupy przeciwników średniej mocy - zamiast 3-4 plugawców rzucamy raz to i połowa gryzie ziemię

nawałnica ognia (9) - (czy jak to się tam nazywa) konkretne obrażenia, poza tym na 9. poziom jakieś zaklęcia należy wziąć

oczy kata (9) - wzmacnia całą drużynę - niestety na krótko, więc tylko do czarowania w środku walki, ale i tak warto

na 8. poziom właściwie tylko plugawy uwiąd i przywołanie: reszta to szrot, symbole i słowo mocy mnie zawiodły, prawie nic nie robią i są trudne w użyciu, efekty mało konkretne, za to uwiąd potrafi bardzo mocno uszkodzić wrogów.

Wygnanie (7) - warto dla czarodzieja/kapłana - prawie niezbędne w finale

Opóźniona kula ognia (7) - bardzo przydatne do robienia pułapek - sytuacje, w których przeciwnik pojawia się za naszymi plecami są niestety strasznie częste.

(Gniew Malavona mnie rozczarował, aczkolwiek w momencie, kiedy go pierwszy raz zdobywamy jest niezły, bo szybko się rzuca, ale nie wzmacnia się z czasem )

Grupowe przyspieszenie (6) - bardzo przydatny czar, działa na przywołańce

Nawałnica kwasu (6) - na tym poziomie dobry czar obszarowy (chociaż można by czegoś więcej oczekiwać)

Wyładowanie łańcuchowe (6) - najlepszy czar ofensywny do użycia w walce, mimo iż opis nie jest do końca prawdziwy (jest jakaś tam szansa na to, że trafienie przeskoczy na następnego wroga

a z kapłańskich:

przywołanie potwora (9) - jedyny dobry czar na 9. poziomie, można ew. jeszcze rzucic bramę, ale to jest potem hazard, że dostaniemy z rozproszenia i potworek zacznie nas masakrować

grupowe uzdrowienie (8) - do użytku w walce, kiedy mamy kilku rannych ale mają przynajmniej 1/3 maksymalnych HPków, bo chwilę rzucenie tego zaklęcia trwa

Burza ognia - niezły (co nie znaczy, że dobry) czar ofensywny

Boska aura wg opisu powinna być niezła, ale niestety nie jest

Zmartwychwstanie (7) - wskrzesić woja, wysłać go po ekwipunek, założyć całość i do boju najlepszy przywołaniec, tylko trochę upierdliwy, że trzeba go jeszcze ubrać

Uzdrowienie (6) - bardzo szybko się czaruje, właściwie jedyny sensowny czar na tym poziomie, zwykle i tak ma sie go za mało.
Odpowiedz
z czarów 9. poziomu od lamentu banshee lepsza jest masowa dominacja (i jakoś częściej wchodzi we wrogów) po co zabijać kilku wrogów, jeśli można ich przejąć i zrobić z nich żywą tarczę, a po walce można takich dobić.
z czarów 8. poziomu symbole są super, tylko trzeba wiedzieć, które warto używać (symbol śmierci i ogłuszenia są cienkie bo mają limit hp) najlepsze są symbol beznadziejności i strachu, bo rzut jest na wolę (a ją 90% wrogów ma niską) i nie mają limitu hp, więc działają na wszystko w promieniu wzroku.
Odpowiedz
Doczytałem opis grupowej dominacji: rzeczywiście jest dobra, chociaż jak zauważyłem jak mi Madae rzuciła, to wilkołak (przywołany) zamiast się na mnie rzucić, stał w miejscu (pewnie jakiś błąd, chociaz kto wie). Lament Banshee za to obejmuje 2 razy większy obszar (co kto woli).

Zostałem mile zaskoczony przez jedno zaklecie, które już polecałem: opóźniona kula ognista. Otóż to zaklęcie nie ma górnego limitu zadawanych obrażeń, oznacza to, że w okolicach 20 poziomu i później zadaje więcej ran niż rój meteorów (który jest zaklęciem 9 poziomu, poza tym dalej można robić pułapki).


W pewnych wypadkach bardzo przydatne jest zaklęcie "ochrona przed pociskami" połączone z kamienną skórą i ew. lustrzanymi odbiciami - w walkach, w których nasze postacie czarujące są pod gęstym ostrzałem umożliwiają w miare spokojne rzucanie zaklęć.
Odpowiedz
Czesc mam pytanie, znalezliscie moze zwoje na nawalnice kwasu i symbole ? Gram czarodziejem/lotrzykiem i nie moge ich znalesc a moga sie przydac czasem. Zwlaszcza symbol beznadziejnosci sprawia wiele satysfakcji.
Odpowiedz
Aha, ale może mi powiesz, czemu dobrze jest wziąść czary ochronne. Mi się wydaje, że nie trzeba, ponieważ dużo się znajduje zwojów z czarami ochronnymi, prawda? ale jaśli się mylę to napisz.
Odpowiedz
Z czarów ochronnych powyżej poziomu 6-go tylko zasłonięcie umysłu jest istotne (ponieważ zabezpiecza przed czarami wpływającymi na umysł). Całą resztę załatwia ekwipunek (zbroje dla wojaków, odzież/obuwie z odpornością na x), czary kapłańskie i trzymanie maga z tyłu; poza tym na wysokich poziomach są lepsze czary do ogarniecia.
Odpowiedz
← Icewind Dale

Jakie czary polecacie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...