[Game Exe] Siła niedomówień cz. 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Wiktul,
Cóż, sam jestem ciekaw Bez wątpienia wątki miłosne występujące w wielu odsłonach anime oraz mangi zasługują na wyeksponowanie i omówienie. Uznanie ich dorosłości oraz wartości wbrew powierzchownym ocenom jako banału, z tytułu "rozrywkowo-młodzieżowej formy", to ta sama historia, z jaką stykamy się w wypadku postaci z gier. Istotnie, pełno tam banałów, wystarczająco dużo jest jednak również perełek, jak wyżej wymienione.

Wszystkie te przykłady nie były wybrane "z półki", w drodze analizy jakichś tam, ogólnodostępnych elementów zbioru, z którymi się zapoznałem, ale z grupy opowieści, do których mój stosunek jest bardziej osobisty. Jako dzieciak - nastolatek z zapartym tchem śledziłem fabułę tych serii, tak wówczas różnych od wszystkiego, co stanowiło rodzimy standard narracji i kreacji bohaterów. Znalazłbym tu jeszcze miejsce dla pewnej pary najemników z innej serii kreślonej japońską kreską, a także dla sztandarowej bohaterki kina s-f. Co poza tym - zobaczymy w przyszłości. Cieszę się niezmiernie, że udało się tak utrafić w gust i oczekiwania
Lionel,
Obiecałeś Spike'a i to zrobiłeś. Teraz trafiłeś w moje gusta. Jest dużo o anime i nawiązanie do klasycznej literatury, idealne połączenie. Wciąż jestem nieco zasmucony, że część społeczeństwa uznaje anime za typowe bajki. Oczywiście zdarzają się i takie infantylne, przepełnione dziecięcą seksualnością, nadmierną brutalnością i głupkowatym humorem, ale pośród nich są takie perły jak "Cowboy Bebop", "Księżniczka Mononoke" czy "Spirited Away: W krainie Bogów", które poza rysunkami miłymi dla oka, mają także historię do opowiedzenia, ciężką, brutalną, smutną i wartościową. Często o wiele lepszą niż pisana dziś beletrystyka dla mas. I nie zgodzę się, że wątek Zagato jest przegadany. W porządku, dużo się o tym mówi, ale jest w tym jakaś głębia, rozdarcie bohaterów, impas. No i pięknie zakończyłeś "Mistrzem i Małgorzatą", klasyka rosyjskiej literatury. Sam nie rozumiem, dlaczego ta książka nie jest obowiązkową lekturą do podstawowej matury. Posiada wątki fantastyczne, które zaciekawią nastolatków, a także ogromne walory artystyczne, miłość, tragedię i nieco zdarzeń historycznych.
Wiktul, czekam na kolejną część, bo warto. Jestem ciekaw, jakie pary (a może wielokąty), poruszysz tym razem.
Redakcja Game Exe,

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Siła niedomówień cz. 2", znajdującym się w dziale "Game Exe". Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Wczytywanie...