Pokładając wiarę w cRPG


Kolejna zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wystartowała! Tym razem chodzi o grę Bible Chronicles: The call of Abraham, produkowaną przez studio Phoenix Interactive. Jest to coś bardzo nietypowego w branży rozrywki komputerowej, gdyż chodzi o cRPG, który przybliży nam wydarzenia z Biblii, a dokładniej z życia Abrahama – ojca narodu żydowskiego.

kickstarter, zbiórka pieniędzy, bible chronicles: the call of abraham, phoenix interactive, biblia, abraham, ojciec narodu żydowskiego, crpg

Twórcy zapowiadają grę jako taką, która ma mieć wartką i ciekawą akcję, wzbogacać odbiorcę duchowo oraz dawać wiele radości, poprzez poznawanie wiary chrześcijańskiej.

Podczas rozgrywki mamy wcielić się w postać fikcyjną i dołączyć do karawany Abrahama, kiedy ten opuszcza miasto Charan. W naszej podróży zwiedzimy wiele zakątków starożytnego Bliskiego Wschodu – między innymi prastare miasta znajdujące się między Egiptem a Fenicją. Weźmiemy również udział w wielu biblijnych wydarzeniach, na przykład: dane nam będzie na własne oczy zobaczyć próbę, której Abraham został poddany przez Boga, zamianę żony Lota w słup soli oraz bitwę w Dolinie Siddim. A to zapewne nie wszystko, co szykują dla nas autorzy!

bible chronicles: the call of abraham, mapa świata,

Twórcy szczycą się, że Biblia będzie ich głównym natchnieniem fabularnym, a gra w najmniejszym stopniu nie będzie odbiegała od przekazu, zawartego w Świętej Księdze. Powołano nawet zespół doradczy złożony z duchownych, którzy mają na bieżąco sprawdzać zgodność produkcji z literackim pierwowzorem. Członkowie Phoenix Interactive mają nadzieję, iż ich produkcja posiadać będzie walory edukacyjne i zainteresuje (szczególnie młodych graczy) Pismem Świętym i wiarą chrześcijańską. Aby ułatwić sobie zdanie, obiecano grafikę stojącą na wysokim poziomie, porządnie wykonany wątek główny i ciekawe zadania poboczne, a co najważniejsze, godną zainteresowania akcję. Podobno aby być w zgodzie z przykazaniami biblijnymi, gdy przyjdzie nam walczyć w imię wiary i dobra, gra nagrodzi nas w sytuacji, kiedy uda nam się rozwiązać jakąś sytuację bez przemocy.

Aby akcja na Kickstarterze się udała, twórcy potrzebują 100 tysięcy dolarów – wtedy grę uda wydać się jeszcze przed końcem tego roku. Natomiast w przypadku gdy uda się zebrać więcej pieniędzy, oczywiście pojawią się kolejne bonusy, a będą to:

  • Za 250.000$ – gra zostanie wydana na Xboxa i Playstation.
  • Za 300.000$ – będzie przetłumaczona na język Hiszpański
  • Za 450.000$ – wzmocniona zostanie ścieżka dźwiękowa i przerywniki filmowe oraz dodane będą kolejne miasta do mapy w grze.

Cel jest szczytny, a pomysł ciekawy, więc nie pozostaje nic innego, jak przyglądać się stronie gry na Kickstarterze i obserwować czy uda się zebrać określoną kwotę. Przed studiem długa i ciężka droga, więc trzeba łapać za kciuki i z całej siły trzymać!

bible chronicles: the call of abraham, abraham, podróż

A na koniec, krótki film na temat gry:

Plik wideo nie jest już dostępny.

Odpowiedz
Wygląda to bardzo tandetnie, nie jestem przekonany czy ta produkcja powinna zostać wydana, może lepiej żeby gracze przekazali swoje fundusze na inne produkcje, których na kickstarterze nie brakuje?

Odpowiedz
Ciekawy wątek główny i zadania poboczne? Nie wiem jak to miałoby wyglądać, skoro celem jednocześnie jest biblijny przekaz. Przecież to wszystko musiałoby zostać odpowiednio złagodzone, ocenzurowane itk. I w ten sposób otrzymalibyśmy prowadzącą gracza jak po sznurku, wypełnioną szczytnymi celami, bez brutalnych scen - a jeśli już, to pokazanych w najmniej brutalny sposób - historię. Trochę więc wątpię w wystąpienie tego "zainteresowania". No bo tak naprawdę czym mielibyśmy się zainteresować? Nie wspominając już o tym, że niektóre wątki dobrze są znane m. in. z lekcji religii. Poza tym tylko 100 tysięcy? Może już przyzwyczaiłem się do bajońskich kwot, ale to bardzo mało jak na tak ambitny projekt.
Odpowiedz
Wydało mi się ciekawe niestety film rozczarowuje. Nie wiem czy można to nazwać grafiką na wysokim poziomie
W ogóle to znacie jakieś RPGi których akcja toczy się w świecie starożytnym lub wzorowanym na nim? Z chęcią bym pograł coś takiego.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia niedziela, 12 stycznia 2014, 12:31 napisał

Kojarzę tylko "Titan Quest".

Chodziło mi o RPG/cRPG, nie rąbanke
Odpowiedz
Ja bym chętnie zagrał, bo gra wydaje się być śmieszna fabularnie. Choć z taką oprawą graficzną to raczej nie ma szans, żeby zapłacił za nią chociaż 1$.
Odpowiedz
A ja, chociaż katolikiem nazwać mnie nie można, z zainteresowaniem poczekam na tę produkcję. Przyznam, że nigdy nie potrafiłem wzbudzić w sobie motywacji, aby przeczytać Biblię, więc mam nadzieję, iż mógłbym poznać dokładnie te historie, przyjemnie spędzając czas z grą. Próba zabicia swojego syna przez Abrahama to może być coś fantastycznego. Zwłaszcza, jeżeli producenci pokazali by "madafaka" nadzorującym klechom i pozwolili rzeczywiście uśmiercić potomka Pożyjemy, zobaczymy

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Withord dnia niedziela, 12 stycznia 2014, 13:20 napisał

Chodziło mi o RPG/cRPG, nie rąbanke


Elementy cRPG są A innych gier chyba nie ma. Ewentualnie "Loki", ale to w takim razie też raczej rąbanka
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia niedziela, 12 stycznia 2014, 14:29 napisał

Elementy cRPG są A innych gier chyba nie ma. Ewentualnie "Loki", ale to w takim razie też raczej rąbanka

Nie chciałbym zbaczać z tematu ale dla mnie niektórym strzelankom i grom strategicznym bliżej do rpgów niż produkcjom typu diablo
Odpowiedz
Diablo właściwie jest HakEnSlaszem (no bo siekanka siekającą opancerzona w fabułę, jak dla mnie to na tym tego typu gry polegają)...

[Dodano po 2 minutach]

Przy czym H&S to też w pewnym sensie cRPG. Ale żem namieszał...
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Nowości

Pokładając wiarę w cRPG - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...