Organizatorium 2

Drodzy Państwo, sprawa jest prosta - gramy w szeroko pojętym świecie Aliens, do którego osobiście zaliczam także Predatorów i wszystkie kwestie związane z grami i komiksami (jeśli ktoś czytał) AvP. Akcja toczyć się będzie pod koniec XXIII wieku, czyli + - 300 lat po tym, co działo się w filmach (których realiów będę starał się trzymać i możecie z nich czerpać pełnymi garściami, aczkolwiek nie będę do nich bezpośrednio nawiązywał). Jeśli poszukujecie czegoś nieco bardziej dookreślonego w kwestii wyglądu samego uniwersum, proponuję tę stronę http://aliens.g4sa.net/doku.php Nie ma na niej wiele, ale wystarczy do inspiracji przy tworzeniu postaci, jeśli macie z tym problem. Nie wymagam absolutnie bezbłędnej, maniakalnej znajomości filmów ani gier (choć oczywiście jest mile widziana).

W kwestii fabuły, czyli o czym będzie sesja: nie wiem, nie pytajcie, to zależy od Was, a dokładnie od postaci, które stworzycie. Ja dostosuję opowieść do postaci, zamiast wymyślania szablonu w który macie się wpasować. Nie martwcie się, nie oznacza to, że zrobię fuszerkę na kolanie, już parę rzeczy przygotowałem, ale całokształt wypełniacie Wy. W związku z tym pozostaje kwestia postaci.

Kim możecie grać? Kimkolwiek i czymkolwiek chcecie. Jeśli jeden będzie chciał grać Marinem, drugi Predatorem, a trzeci Królową Obcych, to też sobie z tym poradzimy (choć w tym ostatnim wypadku będzie to raczej mało ciekawe, więc lepiej tego uniknąć ). Ze swej strony wymagam jedynie podstawowych informacji, czyli:
- Kim postać jest (jeśli człowiek, to zawód / jednostka wojskowa / organizacja itd, Predator: "zwiadowca" Light Predator, klasyczny Pred, Assault Pred, czyli nieco bardziej masowa rozwałka, Haevy Pred - każdy rozumie. Dla Predatorów polecam tę http://predator.absol...m/anatomia.htm oraz tę http://en.wikipedia.org/wiki/Predator_technology stronę. Obcy: do wyboru rodzaje z gier i filmów, choć tu nie ma większej różnicy)
- Krótka historia postaci (jakie ma doświadczenia bojowe / naukowe, jaką ma pozycję w jednostce / hierarchii klanowej / stadzie, jakie wydarzenia wpłynęły na postać, jej obecne motywacje i zajęcia - jeśli uznacie to za istotne - itd.)
- Co postać umie (nie chodzi mi o Staminę na 14 i Enchanting na 150 Jeśli mamy Marine'a, to czy umie np. pilotować krążownik, czy jest bardziej obeznany z bronią ciężką czy lekką, czy mechanik umie naprawić syntetyka albo komputer, w czym się specjalizuje dany Predator itd. Mam nadzieję, że to intuicyjne i jasne )
- Ewentualne szczególne cechy charakteru / osobowości / postaci (uwielbia pomidorówkę, nie znosi czarnych, ma jedną rękę itd.)
Podsumowując, nie oczekuję elaboratów o wczesnym dzieciństwie i wymiarów członka. Proszę o postać, którą Wy będziecie dobrze się czuli i z którą ja będę mógł coś zrobić, żeby kwestia nie wyglądała - "Nazywam się Pankracy Kalafior i bardzo lubię wąchać klej. Koniec. Co mam robić?". Kiedy już sobie wymyślicie siebie w tym świecie, to proszę opisać mi postać na gg i nie opowiadać sobie kto kim gra. Jesteśmy dużymi dziećmi, Państwo gracie w rpg nie od dziś, więc nie będę się produkował na temat tego dlaczego nie zaglądamy sobie w karty, nie podglądamy tematów gdzie prowadzę innym graczom i nie podsłuchujemy pod drzwiami

Tę sesję przewiduję dla nie więcej niż pięciorga graczy (może być mniej).

W trakcie sesji możecie oczywiście pytać mnie o różne rzeczy na gg, jeśli nie chcecie robić mechanicznego off-topu ("Ej, gdzie on dokładnie stał, bo nie skumałem?", "Napisałeś, że to i to, ale tzn że co?"), choć mnie nie przeszkadza, jeśli dopytacie o coś w poście pomiędzy narracją, akcją lub dialogiem.

Wszystkie kwestie dotyczące zaawansowania technicznego, dostępnej broni itp. są takie same, jak w filmach i grach. Jeśli wymyślicie coś nowego i własnego, (z) czym chcecie grać, to piszcie śmiało.

Chciałbym wprowadzić jeden wymóg odnośnie udziału w sesji. Każdy, kto chce grać, zobowiązuje się do pisania przynajmniej (choć lepiej, by było ich więcej) jednego posta na dzień. Tym samym unikniemy sytuacji, w której inni gracze, będący aktualnie w interakcji z nieodpisującym, będą musieli czekać na jego odpowiedź. Rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu albo internetu, nie macie się bawić na gwizdek, bo ta sesja jest dla Was, ale nie gracie w nią sami Jeśli ktoś będzie sobie olewał towarzystwo lub z jakichś obiektywnych względów nie będzie mógł grać, to będę zmuszony zadecydować za niego w jakiejś sprawie, czego nie lubię. Jeśli wiecie, że cechuje Was słomiany zapał i może sesja znudzi się Wam w połowie, to nie zaczynajcie, bo fabułę wymyślam dla wszystkich graczy i wszyscy gracze ją tworzą. No, chyba że moje prowadzenie nie spodoba się Wam na tyle, byście nie chcieli już dalej grać, ale to co innego.

Jeśli wszystko jasne, to zaczniemy w przyszłym tygodniu, po moim powrocie z wyjazdu. Powiem Wam dokładnie kiedy.
Jeśli nie wszystko jasne, to dopytujcie tutaj, będę odpowiadał.
Odpowiedz
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
xD

A ja mogę mieć dalsze problemy z prądem.... Sorry Chłopcy, ale mnie normalnie piwnicę zalewa i elektrownia nas odłączają, żeby szlag wszystkiego nie trafił. Tak to jest mieszkać w bloku w jednej z dolinek...

[Dodano po 2 minutach]

W niedziele odcieli nas BO i prąd włączyli dopiero jakieś 2 godziny temu, też BU. xD Stąd wniosek - nigdy nic nie wiadomo, dlatego "mogę mieć"
Odpowiedz
Przepraszam za zastój. Spowodowany jest moją prawdziwą sesją. Po jutrzejszym egzaminie zajmę się Wami jak należy
Odpowiedz
Spokojnie Wik, każdy coś ma, część też egzaminy Iiiiiii parę innych rzeczy Nie wiem jak inni, ale ja Cię rozumiem xD
Odpowiedz
Jeśli czekacie niecierpliwie na odpowiedź, to przepraszam - jutro egzamin, więc nacieram się skryptem. Może nocą odpiszę
Odpowiedz
Luz.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Kolejny dzień bez odpowiedzi?!

"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Curse
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ah, nie ma to jak wyrozumiałe towarzystwo :*
Nie zdziwcie się, jeśli za chwilę dojedzie Was coś takiego
Odpowiedz
Aaaaaaaaaaaaale ma ślicne łapci
Odpowiedz

Cytat

what are the saying.... are they speaking in french? German? eh i don't know


Nie mam pytań
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Party On!
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dokładnie, kolego eimyrze, i nie wiem czy party cake nie jest lepsze xD
Odpowiedz
Alien versus Puchatek
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dobra, to miał być temat organizacyjny, a nie żenująco - absurdalny
Odpowiedz
Mea culpa. Ale co jest złego w hermetycznych dowcipach?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
W ich przytaczaniu nic. To one same w sobie są złe, co widać powyżej
Odpowiedz
Nie rozumiem, jak kogoś może nie bawić Poohburster.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Alien 2

Organizatorium 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...