[MA2] Kierowanie poduszkowcem w dodatku "Kuźnia Hefajstosa"-POMOCY!

Po wgraniu dodatku "Kuźnia Hefajstosa" dostaje się do sterowania poduszkowiec "Młot", którym kierowanie już jednak w pierwszej misji (z górami i wybuchającymi wulkanami) nastręcza mi olbrzymich trudności. Wiem, że wykonuje się nim "Skok" przez odpowiednie przyporządkowanie klawiszy na klawiaturze, można też przyśpieszać jego ruch. I mimo że obie te czynności umiem już wykonywać, to w żaden sposób nie mogę osiągnąć najwyższej półki skalnej, gdzie znajduje się ostatni element do zbadania śladów po dwóch zaginionych doktorach. Najlepiej byłoby, gdyby poduszkowiec umiał latać, ale on tylko wykonuje skoki i przyśpiesza, więc nie jestem w stanie wylądować nim na najwyższym wzniesieniu w omawianej misji. Co mam zrobić? Pomóżcie! A może jednak można nim fruwać lub jest jakiś sposób na skoczenie na tę najwyższą górę?
Odpowiedz
Musisz wykorzystać do tego niższe pułki i skacząc z jednej pułki na drugą w końcu dostaniesz się do tej najwyższej.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Aust dnia czwartek, 22 kwietnia 2010, 08:52 napisał

Musisz wykorzystać do tego niższe pułki i skacząc z jednej pułki na drugą w końcu dostaniesz się do tej najwyższej.

To mi nic nie daje. Próbowałem już tego sposobu i o ile można go zastosować w przypadku innych miejsc górzystych w tym queście, o tyle na pewno nie w odniesieniu do najwyższej góry. Tam po prostu półki skalne znajdują się zbyt daleko od siebie lub są zbyt wysoko położone! Czy ktoś ma inny pomysł lub poradę, bo sam przez to przeszedł???
Odpowiedz
Pamiętaj, ostatni skok to kolejno, rozpędzenie się, skok na maksa do góry, dopalacze, i znów, zanim opadniemy, turbo do góry. Powinieneś móc wylądować gdzieś koło środka tej platformy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia czwartek, 22 kwietnia 2010, 22:13 napisał


Niestety, zamieszczone tam filmiki z patcha "Hammerhead" pokazują jedynie walkę poduszkowca w dalszych misjach polegających na wybiciu przeciwników, a ja nie mogą w ogóle przejść przez pierwszą misję, gdzie pojazd z nikim jeszcze nie walczy, a tylko się wspina i zgarnia materiał badawczy.
Odpowiedz
Link prowadzi do filmiku, który pokazuje przecież pierwszą misję, chyba, że coś nie tak jest z moim Internetem lub, Boże uchowaj, zdrowiem psychicznym :'d
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia czwartek, 22 kwietnia 2010, 22:28 napisał

Link prowadzi do filmiku, który pokazuje przecież pierwszą misję, chyba, że coś nie tak jest z moim Internetem lub, Boże uchowaj, zdrowiem psychicznym :'d

Rzeczywiście jest filmik o tytule "Mass Effect 2: Firewalker DLC Mission 2/5 HD", który nie pokazuje wprawdzie samego sterowania pojazdem, lecz przynajmniej ukazuje drogę, jaką trzeba pokonać do tego najwyżej położonego punktu. Spróbuję, choć w tej misji nie funkcjonuje-o ile wiem-opcja szybkiego zapisu stanu gry (ale mogę się mylić).
Odpowiedz
No czyli jednak da się wykorzystać do tego pułki skalne i doskoczyć tam gdzie się chce, dokładnie tak jak na filmiku, wystarczy tylko trochę pomyśleć.

P.S. Mi pierwszy link też prowadzi do 1 zadania, więc raczej u Tokara wszystko działa normalnie ;P
Odpowiedz
Dziękuję! Filmik okazał się pomocny i wykonałem wreszcie tę misję! Była to zarazem jednak najtrudniejsza moja misja w grze, niestety.
Odpowiedz
← Mass Effect

Kierowanie poduszkowcem w dodatku "Kuźnia Hefajstosa"-POMOCY! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...