Organizatorium

Drodzy Panowie, sprawa jest prosta - gramy w szeroko pojętym świecie Aliens, do którego osobiście zaliczam także Predatorów i wszystkie kwestie związane z grami i komiksami (jeśli ktoś czytał) AvP. Akcja toczyć się będzie pod koniec XXIII wieku, czyli + - 300 lat po tym, co działo się w filmach (których realiów będę starał się trzymać i możecie z nich czerpać pełnymi garściami, aczkolwiek nie będę do nich bezpośrednio nawiązywał). Jeśli poszukujecie czegoś nieco bardziej dookreślonego w kwestii wyglądu samego uniwersum, proponuję tę stronę http://aliens.g4sa.net/doku.php?id= Nie ma na niej wiele, ale wystarczy do inspiracji przy tworzeniu postaci, jeśli macie z tym problem. Nie wymagam absolutnie bezbłędnej, maniakalnej znajomości filmów ani gier (choć oczywiście jest mile widziana).

W kwestii fabuły, czyli o czym będzie sesja: nie wiem, nie pytajcie, to zależy od Was, a dokładnie od postaci, które stworzycie. Ja dostosuję opowieść do postaci, zamiast wymyślania szablonu w który macie się wpasować. Nie martwcie się, nie oznacza to, że zrobię fuszerkę na kolanie, już parę rzeczy przygotowałem, ale całokształt wypełniacie Wy. W związku z tym pozostaje kwestia postaci.

Kim możecie grać? Kimkolwiek i czymkolwiek chcecie. Jeśli jeden będzie chciał grać Marinem, drugi Predatorem, a trzeci Królową Obcych, to też sobie z tym poradzimy (choć w tym ostatnim wypadku będzie to raczej mało ciekawe, więc lepiej tego uniknąć ). Ze swej strony wymagam jedynie podstawowych informacji, czyli:
- Kim postać jest (jeśli człowiek, to zawód / jednostka wojskowa / organizacja itd, Predator: "zwiadowca" Light Predator, klasyczny Pred, Assault Pred, czyli nieco bardziej masowa rozwałka, Haevy Pred - każdy rozumie, Obcy: do wyboru rodzaje z gier i filmów, choć tu nie ma większej różnicy)
- Krótka historia postaci (jakie ma doświadczenia bojowe / naukowe, jaką ma pozycję w jednostce / hierarchii klanowej / stadzie, jakie wydarzenia wpłynęły na postać, jej obecne motywacje i zajęcia - jeśli uznacie to za istotne - itd.)
- Co postać umie (nie chodzi mi o Staminę na 14 i Enchanting na 150 Jeśli mamy Marine'a, to czy umie np. pilotować krążownik, czy jest bardziej obeznany z bronią ciężką czy lekką, czy mechanik umie naprawić syntetyka albo komputer, w czym się specjalizuje dany Predator itd. Mam nadzieję, że to intuicyjne i jasne )
- Ewentualne szczególne cechy charakteru / osobowości / postaci (uwielbia pomidorówkę, nie znosi czarnych, ma jedną rękę itd.)
Podsumowując, nie oczekuję elaboratów o wczesnym dzieciństwie i wymiarów członka. Proszę o postać, którą Wy będziecie dobrze się czuli i z którą ja będę mógł coś zrobić, żeby kwestia nie wyglądała - "Nazywam się Pankracy Kalafior i bardzo lubię wąchać klej. Koniec. Co mam robić?". Kiedy już sobie wymyślicie siebie w tym świecie, to proszę opisać mi postać na gg i nie opowiadać sobie kto kim gra. Jesteśmy dużymi dziećmi, Panowie gracie w rpg nie od dziś, więc nie będę się produkował na temat tego dlaczego nie zaglądamy sobie w karty, nie podglądamy tematów gdzie prowadzę innym graczom i nie podsłuchujemy pod drzwiami

Tę sesję przewiduję tylko dla Was, to jest Vena, Tokara i Dannego. Jeśli nam to wyjdzie, a ja się sprawdzę w tej debiutanckiej roli, to ewentualnie pomyślimy o większej ilości graczy.

W trakcie sesji możecie oczywiście pytać mnie o różne rzeczy na gg, jeśli nie chcecie robić mechanicznego off-topu ("Ej, gdzie on dokładnie stał, bo nie skumałem?", "Napisałeś, że to i to, ale tzn że co?"), choć mnie nie przeszkadza, jeśli dopytacie o coś w poście pomiędzy narracją, akcją lub dialogiem.

Wszystkie kwestie dotyczące zaawansowania technicznego, dostępnej broni itp. są takie same, jak w filmach i grach. Jeśli wymyślicie coś nowego i własnego, (z) czym chcecie grać, to piszcie śmiało.

Jeśli wszystko jasne, to zaczniemy w przyszłym tygodniu, powiem Wam dokładnie kiedy.
Jeśli nie wszystko jasne, to dopytujcie tutaj, będę odpowiadał.
Odpowiedz
To kiedy z tym jedziemy?
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Kiedy tylko Tokar wymyśli swoją postać
Odpowiedz
← Alien

Organizatorium - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...