[DA1] Kilka pytań

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia sobota, 27 lutego 2010, 16:10 napisał

Tak nawiasem mówiąc to właśnie pogrywam sobie teraz łotrzykiem i w 95% przypadków, w tych skrzyniach jest sam złom. Tak więc w ramach pocieszenia napiszę, że za wiele nie tracisz


Racja, tylko pośród smoczych skarbów warto mieć tę umiejętność. W innych wypadkach zwykle jest to żelastwo, nie wiem po kiego... Nawet dobrej monety za to nie otrzymasz.
Odpowiedz
W jaki sposób rozdzielane jest zdobywane doświadczenie za zabitych wrogów i wykonywane zadania? Rozdziela się je pomiędzy wszystkich członków drużyny, czy też wszyscy członkowie drużyny otrzymują jednocześnie podaną ilość exp., a może doświadczenie zyskuje tylko ta postać, która zabiła potworka?
Odpowiedz
Idzie z grubsza równo. Najszybciej zawsze będzie expić Twoja główna postać, a zaraz potem postacie z którymi chodzisz w drużynie. Postacie z obozu będą też dostawać expa, ale będą miały niższy poziom niż postacie aktywne. Generalnie - nie masz co się przejmować, że postacie będą słabo expić, ale też chyba nie ma dobrego sposobu na "przelanie" expa do jednej konkretnej.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Jak dać towarzyszowi prezent?
Odpowiedz
Wystarczy, że otworzysz okno ekwipunku towarzysza i przeciągniesz na obrazek z jego postacią przedmiot, który jest prezentem.
Odpowiedz
Wykonałem quest Natura Bestii, teraz chce zdobyć specjalizację mistyczny wojownik, ale nie mogę znaleźć tego filkanterium, które niby trzeba znaleźć w ruinach. Wcześniej jak szedłem do wilkołaków to znalazłem jakiś flakonik, a po jego rozbiciu zaatakował mnie ożywieniec. Zabiłem go i dostałem zbroje molocha i nowe zadanie Skarb Maga. Skończyłem zadanie z wilkołakami, połaziłem trochę po świecie by zdobyć większe doświadczenie, wróciłem i skończyłem zadanie ze skarbem, ale specjalizacji ani widu, ani słychu.
Odpowiedz
Tam gdzieś powinna leżeć taka kulka, o ile dobrze pamiętam, zawierająca duszę Mistycznego Wojownika. Nie ma innego sposobu na zdobycie tej specjalizacji, ale mogę Ci polecić pewną sztuczkę, jeżeli wiesz, gdzie ten flakonik jest. Otwórz jakiś swój wcześniejszy save, inna postać też powinna zadziałać, gdzie jeszcze możesz się tam wrócić. Jeżeli wykonasz wszystko poprawnie istnieje spora szansa, że Mistyczny wojownik odblokuje Ci się na wszystkich postaciach. Nie gwarantuję 100% skuteczności, bo nigdy tego nie robiłem.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Już to znalazłem, ale właśnie chodzi mi o to, że zamiast duszy mistycznego wojownika był tam wrogo nastawiony Ożywieniec .
Odpowiedz
To nie ta fiolka. Dało się znaleźć to filakterium i nie dostać Mistycznego Wojownika, ale na pewno byś to pamiętał. Fiolek z demonem w środku znajdziesz jeszcze kilka, tamto filakterium było unikalne. Z tego co kojarzę, to filakterium (sam go nie znalazłem, ale widziałem jak kolega je znalazł) jest dość dobrze ukryte pomiędzy jakimiś gratami. Ponoć filakterium znajduje sięna niższym poziomie ruin.
SPOILER
Zaraz po pokonaniu małego smoka jest zejście na dół i tam w którymś z pokojów jest to ukryte pomiędzy jakimiś meblami.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Mógłby mi ktoś napisać gdzie kolejno znajdują się listy miłosne bo wciąż braknie mi jednego. A i jak odblokować klasę łupieżcy dla wojownika?
Odpowiedz
Wyciąg z DA:O Wiki
SPOILER


A chest in Redcliffe Castle basement. (My darling Reginald)
A locked chest in Jarvia's Hideout, Orzammar. (To Wareth Lowstone)
A locked chest behind the wall of the east bedroom of The Circle Tower (2nd floor). (A delicate matter)
Behind a secret door to the immediate left of the entrance to the Ruins Upper Level, Brecilian Forest. (Miss Ambrose)
Note: on the PC, pressing TAB will only highlight the secret door when standing very close to it.
A chest in the Villager House just west of the entrance in Haven village. (Darling)
A chest in the Dalish Camp, Brecilian Outskirts. (My elfroot)
The chest in the north-western room (servant's quarters) of Arl Eamon's Estate, Denerim Market District, Denerim. (Donogan)
Note: for those confused with the two chests upstairs, it is in the north western section of the map in the room closest to the exit. Lockpick skill is not necessary to open it.
The crate in the Windmill, Redcliffe Village. (You are filthy!)
A locked chest in The Spoiled Princess, Lake Calenhad Docks. (My dearest Virginia Trueroyal)
A locked chest in the royal palace, Orzammar. (Dear Ser Jon)
The chest in Wade's Emporium, Denerim Market District, Denerim. (To one's paramour)
The chest in The Pearl brothel, Denerim. (My love)


A Łupieżcę odblokowuje się
SPOILER
bezczeszcząc Urnę Świętych Prochów
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dzięki, znalazłem .
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia sobota, 27 lutego 2010, 16:10 napisał

Tak nawiasem mówiąc to właśnie pogrywam sobie teraz łotrzykiem i w 95% przypadków, w tych skrzyniach jest sam złom. Tak więc w ramach pocieszenia napiszę, że za wiele nie tracisz

no ale dostajesz czasem dużo doświadczenia i ja bym powiedział, że 69%

[Dodano po 9 dniach]

co sie stanie gdy aktywujemy te wszystkie miejsca z jakąś mocą ?
Odpowiedz
Wykonasz zadanie kolektywu, kasa i xp za nagrodę.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Nie będę zakładał nowego tematu, zadam pytanie w tym
W poradniku mam napisane:

Cytat

Małżeństwo głównego bohatera z królową - Musisz oczywiście grać mężczyzną. Opcja skorzystania z takiego właśnie rozwiązania pojawi się jedynie w trakcie rozmowy z Anorą jeszcze przed udaniem się do pałacu. Po ustaleniu szczegółów cierpliwie odczekaj na zakończenie rozmów i dopiero wtedy zaproponuj swój plan. Niezwykle ważną informacją jest w tym przypadku to, że Alistair musi zabić Loghaina, bo w przeciwnym wypadku Anora nie zgodzi się na poślubienie mordercy jej ojca


Więc tak;

1) Ta rozmowa jest po uratowaniu Anory ale jeszcze przed wyruszeniem do Emmona? Czy też jest to po powrocie z królową do siedziby Emmona w Denerim?

2) Jest inny sposób niż ślub z królową, aby główny Bohater mógł zasiąść na tronie?

3) Wymagane do tego jest bycie Couslandem?

Za pierwszym razem na tronie posadziłem Alistaira, za drugim Alistaira i Anorę, a za trzecim Anorę
Teraz chciałbym skorzystać z kolejnej opcji tylko nie wiem jeszcze co i jak


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Iluvatar dnia sobota, 27 marca 2010, 16:31 napisał

Nie będę zakładał nowego tematu, zadam pytanie w tym
W poradniku mam napisane:



Więc tak;

1) Ta rozmowa jest po uratowaniu Anory ale jeszcze przed wyruszeniem do Emmona? Czy też jest to po powrocie z królową do siedziby Emmona w Denerim?

2) Jest inny sposób niż ślub z królową, aby główny Bohater mógł zasiąść na tronie?

3) Wymagane do tego jest bycie Couslandem?

Za pierwszym razem na tronie posadziłem Alistaira, za drugim Alistaira i Anorę, a za trzecim Anorę
Teraz chciałbym skorzystać z kolejnej opcji tylko nie wiem jeszcze co i jak
ja już sprawdzałem wszystkie możliwości i chyba się nie da

[Dodano po 14 dniach]

siemanko znaleźliście już starodawną elficką zbroję ja znalazłem tylko buty i napierśnik gdzie można znaleźć hełm i rękawice ?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lionel dnia sobota, 10 kwietnia 2010, 21:13 napisał

Hełm można uzyskać wymieniając kilka przedmiotów z tym obłąkanym eremitą z Lasu Brecilian.
Rękawice znajdują się w ruinach świątyni Andrasty, w półokrągłej komnacie, po tej z kilkoma łucznikami i balistami (fioletowa strzałka)


o super bo już buty mam a napierśnik jak podejrzewam jest w ruinach lasu brecilian dzięki

[Dodano po 5 godzinach]

w denrim są zamknięte skrzynie na targowisku jak można znaleźć do nich klucz ??
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik brak dnia niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:11 napisał

o super bo już buty mam a napierśnik jak podejrzewam jest w ruinach lasu brecilian dzięki

[Dodano po 5 godzinach]

w denrim są zamknięte skrzynie na targowisku jak można znaleźć do nich klucz ??


Klucz dostaniesz od Slima po wykonaniu Jego zadań.
Odpowiedz
no właśnie jak grałem ostatnim razem to go znalazłem a teraz jak gram to go już nie ma trzeba gdzieś pójść czy co ?
Odpowiedz
← Dragon Age

Kilka pytań - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...