[MA2] ME2: Save game

Witam wszytkich!
Czy aktualnie ktoś się orientuje, gdzie MassEffect 2 zapisuje swoje save'y? bo napewno nie w katalogu z grą... oczym niestety przekonałem się na własnej skórze, ponieważ posiadając ok 90% ukonczonej gry, musiałem z powodu awarii przywrócic partycje systemową ghostem i... no właśnie, prawie mnie szlag trafił... stany gry poszły się.. przez śluzę w próżnie...

Pomijam fakt ze mało nie zabiłem wszytkich do okoła, no ale już jakoś przecierpie, i zaczne gre od nowa, tylko teraz pytanie, czy ktoś wie gdzie to dziadostwo trzyma save'y?


Pozdrawiam serdecznie.
-A-
Odpowiedz
Na Windowsie 7 trzyma w: Bibilioteki -> Dokumenty -> BioWare -> Mass Effect 2 -> Save

Także podejrzewam, że na XPku po prostu w `moich dokumentach` i od `BioWare` dalej tak samo.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia piątek, 12 lutego 2010, 12:15 napisał

Na Windowsie 7 trzyma w: Bibilioteki -> Dokumenty -> BioWare -> Mass Effect 2 -> Save

Także podejrzewam, że na XPku po prostu w `moich dokumentach` i od `BioWare` dalej tak samo.

Dzieki.. ehh. troche jestem zly, ale w sumie i tak fajna gra..
swoja droga tez uzywam win7 wiec.
Odpowiedz
Spójrz na to z innej strony - lepiej poznasz całą grę. A na przyszłość proponuję sobie jakieś back upy robić. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
a mam takie pytanie

Przechodzą "2" ponownie, o ile się orientuję, osiągnięcia, kasa itd. zostają? (czy się mylę?)
Planuję przejść dwójkę drugi raz, ale przedtem chcę zagrać i ukończyć 1. Czy jeśli wgram save'y z 1, to trzeba od nowa kreować postać Sheparda, zbierać wszystko i osiągnięcia?
Nie wiem czy jasno się wyrażam
Odpowiedz
Hm. Nie wiem dokładnie, czy to będzie odpowiedź na Twoje pytanie, ale masz trzy możliwości:

a) zaczynasz grę zupełnie nową postacią - bez bonusów, bez niczego, zawsze od zera
b) wczytujesz postać z ME1 - masz pewne bonusy, w tym do levelu, ale generalnie zaczynasz od zera
c) wczytujesz postać, którą już raz ukończyłeś ME2 - masz pieniądze, surowce, bronie i poziom postaci od samego początku, ale ulepszenia musisz zbierać od nowa (to część fabuły w końcu)

Achievementy są przypisane do Twojego profilu, nie do konkretnych postaci, więc zostają zawsze. Chyba nie da się zrobić 100% za pierwszym podejściem.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia piątek, 12 lutego 2010, 14:34 napisał

Spójrz na to z innej strony - lepiej poznasz całą grę. A na przyszłość proponuję sobie jakieś back upy robić. ;p

niby tak, tylko jak mam być szczery troche się zniechecilem, bo to taki niedosyt, byc juz pod sam koniec i nie poznac zakonczenia... ale zrobilem sobie tym razem Kobietkę, i zamierzam ja troche inaczej poprowadzic... zobaczymy.

... moj blad polegal na tym ze jestem malo wyrafinowanym graczem, i KIEDYS to gry mialy swoj katalog z save'ami w katalogu z grą, i bylo cacy. (chyba wszytkie starsze rpg'i, w ktore kiedys gralem)
coż, bład starego i glupiego, ale nie przyszloby mi do głowy ze teraz gry zapisuja swoje stany w moich dokumentach.
to jakas nowa tradycja czy jak? bezsens...
Odpowiedz
Tak, praktycznie wszystkie gry od EA, a na pewno wszystkie od BioWare tak robią.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Mass Effect

ME2: Save game - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...