[MA2] Ekran wczytywania

Witam,
Mam najnowsze sterwoniki do karty graficznej, nowego DirectX i problem podczas wczytywania. Dragon Age praktycznie na full detalach chodzi płynnie (podobne wymagania jak ME2), natomiast z ME2 już jest problem. Odpalam grę, klikam nowa gra, chcę stworzyć postać i podczas pierwszego ładowania (do okienka tworzenia postaci) jest zwiecha, nie wiem jakie oni robią te ekrany ładowania bo z ME też był problem i potrafił się czasami przywiesić. Po kilku ctrl+alt+del wreszcie poszło i sama gra chodzi płynnie. Natomiast z ekranem ładowania jest problem!. Przy każdym jest zwiecha gry.

Parametry Komputera:
AMD Athlon 4000+
Karta graficzną: Radeon x1950 PRO 256/256
2 GB RAM

Ma ktoś jakiś pomysł? Czy to jest wina procka?


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Nie wiem jak dwójka, ale jedynka nie lubiła się z niektórymi antywirusami.
Odpowiedz
Jedynka to się nie lubi z 95% kart graficznych *grumble grumble*...
Jeśli chodzi o zawiechę ekranów wczytywania, to ja bym postawiła na obciążenie procesora zbyt wieloma procesami. Przy niektórych grach zdażało mi się to. A może po prostu za krótko czekasz aż się lokacje załadują.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Atis dnia niedziela, 7 lutego 2010, 19:07 napisał

Jedynka to się nie lubi z 95% kart graficznych *grumble grumble*...
Jeśli chodzi o zawiechę ekranów wczytywania, to ja bym postawiła na obciążenie procesora zbyt wieloma procesami. Przy niektórych grach zdażało mi się to. A może po prostu za krótko czekasz aż się lokacje załadują.


Myślę że 20min czekania to aż za dużo, tymbardziej że ustawiłem opcje grafiki na minimum, a niektóre rzeczy poprawiające jakość grafiki w ogóle wyłaczyłem.
Ehm, po prostu jak już tylko pojawia się ekran wczytywania to jest tak jakby pokaz slajdów, tj. pojawianie się tej graficzki w zwolnionym tempie i zatrzymanie się wyświetlania tych wykresów, obrazków itd.

Program Antywirusowy: Norton Internet Security 2010

EDIT: Wiecie co jest ciekawe, poczytajcie sobie ten temat http://forum.cdaction...howtopic=70293


A tutaj ciekawy tekst:

Cytat

Problem zawieszania występuje w polskiej wersji językowej. Najczęściej na słabszych komputerach. Ponoć pomaga zaktualizowanie sterowników karty dźwiękowej, lub zmniejszenie przyspieszenia dźwięku

1. Start >>> Uruchom >>> wpisz dxdiag i naciśnij Enter.
2. Przejdź na zakładkę Dźwięk odszukaj sekcję Funkcje DirectX.
3. W sekcji Funkcje DirectX znajduje się suwak odpowiedzialny za Poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku
4. Aby zmniejszyć Poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku przesuń suwak w lewo

Jak zaktualizować sterowniki podane jest na stronie pomocy technicznej w rozdziale:

"Aktualizacja sterowników karty dźwiękowej"

Jeśli masz Vistę to również polecam porady ze strony pomocy technicznej. Wpisz w wyszukiwarkę >> Mass Effect pomoc techniczna <<


Oczywiście polska wersja zawsze musi być spierd***** ^.-! Może człowieka szlag trafić.
Sciągnałem sobie savy, gra chodzi płynnie bez najmniejszych problemów. Natomiast jak chce zacząć od nowa to jest porażka, pierwsze filmiki to pokaz slajdów, ekran wczytywania zwiecha. Po wyłączeniu tych obrazków z wczytywania, wszystko się ładuję w ciągu kilku sekund. Jednak z pierwszymi filmikami nadal problem.

Jak to ktoś napisał:

Cytat

To trochę dziwne biorąc pod uwagę że gameplay jest płynny zanim włączy się filmik ;/


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
I ty narzekasz? Mnie polska wersja ME nie chce się nawet uruchomić na nowiutkim potężnym potworze.
Ponoć Dragon Age polski miał problem podobny. Zwyczajnie się nie uruchamiał...
Odpowiedz
Problem występuje tylko wtedy gdy ktoś posiada procesor z jednym rdzeniem forum BioWare jest wszystko napisane
Odpowiedz
ehhh. ja mam 2 rdzenie po 3,2ghz i tez tak mam. Atis uważasz ze polscy wydawcy przy dubbignowali zawyżyli wymagania sprzętowe? raczej nie. Na dłuższe ładowania sie zgodze, gdyż nagrania mogą różnić się rozmiarem. Ale napewno nie z tym że nie odpala wogóle.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik jackson dnia poniedziałek, 8 marca 2010, 22:11 napisał

ehhh. ja mam 2 rdzenie po 3,2ghz i tez tak mam. Atis uważasz ze polscy wydawcy przy dubbignowali zawyżyli wymagania sprzętowe? raczej nie. Na dłuższe ładowania sie zgodze, gdyż nagrania mogą różnić się rozmiarem. Ale napewno nie z tym że nie odpala wogóle.


To jest więcej niz pewne, polscy wydawcy po prostu jak zwykle coś spieprzyli, zresztą nawet tak jest napisane na wszystkich forach - problem ten występuję tylko w polskiej wersji językowej.


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Z tego co czytam na forum BW to wielu użytkowników ma taki problem i to nie z Polski patch 1.01 wszystko naprawia
Odpowiedz
Bzdura.
Mi mass effect 2 bez patcha śmigął jak złoto. A po instalacji patcha właśnie zacząłem mieć problemy z tym że po załadowaniu mam przez chwile czarny ekran. Wczesniej ego nie miałem. A mam 4-rdzeniówke.
Odpowiedz
← Mass Effect

Ekran wczytywania - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...