[DA1] Wymagania sprzętowe

System operacyjny: Windows XP z SP3
Procesor: Intel Core 2 1,4Ghz, AMD X2 1,8Ghz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta graficzna: ATI Radeon X850 128MB lub NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB
Dysk twardy: 20 GB

To są minimalne wymagania sprzętowe dla Dragon age początek. I z tego powstaje moje pytanie :
Czy jedno rdzeniowy procesor 3 Ghz pociągnie?
Jest to dla mnie trochę ważne bo nie wiem czy będę musiał wydać te dodatkowe 100 zł na wersję konsolową ( Xbox 360 )
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Niestety, prawdopodobnie nie pójdzie.

Procesory jednordzeniowe potrafią obsługiwać mniejszą liczbę obiektów niż dwurdzeniowe. Sam widzisz, że taktowanie procesora ma minimalne znaczenie. Oznacza to mniej więcej tyle, że gra pójdzie pod dowolnym procesorem, który będzie w stanie zarządzać wszystkimi obiektami - a tych w nowych grach jest dużo więcej niż przed erą wielu rdzeni.

Trudno powiedzieć, jak będzie zachowywać się gra. Doświadczenie uczy, że często w takich przypadkach albo wcale się nie uruchamia albo w momencie, kiedy obiektów przybywa, dzieją się dziwne rzeczy, grafika artefaktuje albo aplikacja się wiesza.

Na szczęście można dostać procesory dwurdzeniowe, te niżej taktowane, na podstawki starszego typu, na pewno AMD (Athlon X2), być może również Intel (rodzina Dual Core), a podstawka LGA 775 na pewno obsłuży każdy dwurdzeniowy procesor Intela. Ceny znacznie spadły, zakupy można spokojnie zaczynać z 200 zł w kieszeni.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Mam cytero rdzeniowy procesor, 4GB Ram, Karte gr. GeForce 9600 GT 512 MB podpieta pod zintegrowana wczesniejsza ktora nie pracuje
Prosze o odpowiedz czy Dragon Age poleci mi na tzm sprzecie
Odpowiedz
Hej myślicie że pójdzie na moim sprzęcie???
-Procesor intel core 2 duo 2,4 GH
-4GB ram
-Geforce 8800 GTS
-Windows XP
Odpowiedz
Raczej pójdzie. Ale specjalistą nie jestem.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Leander dnia niedziela, 22 listopada 2009, 22:16 napisał

Hej myślicie że pójdzie na moim sprzęcie???-Procesor intel core 2 duo 2,4 GH-4GB ram-Geforce 8800 GTS-Windows XP



Bez problemu.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Kafi dnia niedziela, 6 września 2009, 14:36 napisał

System operacyjny: Windows XP z SP3
Procesor: Intel Core 2 1,4Ghz, AMD X2 1,8Ghz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta graficzna: ATI Radeon X850 128MB lub NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB
Dysk twardy: 20 GB

To są minimalne wymagania sprzętowe dla Dragon age początek. I z tego powstaje moje pytanie :
Czy jedno rdzeniowy procesor 3 Ghz pociągnie?
Jest to dla mnie trochę ważne bo nie wiem czy będę musiał wydać te dodatkowe 100 zł na wersję konsolową ( Xbox 360 )


Pociągnie na jedno-rdzeniowym procku, może się przycinać przy bardziej wymagających filmikach, nic więcej


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
No to teraz ja pytam, bo nie wiem, czy prosić mamę o to na gwiazdkę

- 3,4 GH Intel Pentium
- 2 GB Ram
- Radeon HD 2600 Pro
- dysk z systemem ma od 2 do 4 GB wolnego (instaluję na innym, ale to chyba ważne ze względu na plik wymiany)

Wieśmin i Gothic 3 chodziły mi na high detalach. Pójdzie i to? (Niekoniecznie na high detalach, pytam czy w ogóle)
Odpowiedz
ja gram w to na AMD 4000+ x1 2,41 ghz + 1,5 gb ram ddr1, GF 9800GT 512mb rozdzialka 1280x1024 all max i gra nawet chodzi czasem fps spadnie jak jest duza sieczka + do tego czary rzucane ale tak to gitara;]
Odpowiedz
Proszę pomóżcie - Mam P4 2x3gh ( rdzeniowy) i planuję zakup x1950 pro by zagrać w Dragon Age choćby na najmniejszych detalach - czy procesor taki ma szanse udźwignąć te kartę - z dodatkowych szczegółów mojego kompa mam 1,5gb ram - aha planuję też dokupić zasilacza chieftec 450 W - będe wdzięczny za każda help
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Taramelion dnia wtorek, 8 grudnia 2009, 00:03 napisał

Nie powinieneś mieć problemów, ewentualnie podkręcisz CPU.

Dzięki !
Odpowiedz
Mam nowego PC z Windowsem 7 czy dragon Age pójdzie na nim??
Odpowiedz
Jeśli tylko o wina się martwisz to pójdzie. Ja gram w DA na 7.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Ożywiłem sobie częściowo starego kompa, ale niestety do starej płyty głównej (ta, którą miałem przy podawanych wcześniej parametrach zdechła rok temu) nie pasował mi mój Radeon HD 2600 Pro. Teraz mam Radeona 9550, który jest na liście nieobsługiwanych przez grę i faktycznie, przy starcie odmawia współpracy. Czy ktokolwiek zna jakikolwiek sposób, żeby mimo to odpalić tę grę, choćby na kwadratach, czy to przegrana sprawa?
Odpowiedz
← Dragon Age

Wymagania sprzętowe - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...