[W1] Kilka pytań od początkującego

Witam. Jako że jestem nowy to się najpierw przywitam:P
Od razu na wstępie zaznaczam, że jest to moja pierwsze RPG, ale tak mnie wciągnął, że muszę go ukończyć,a mam kilka problemów i dla tego walę na to forum. Z góry przepraszam, jeśli pomylę jakieś nazwy, ale piszę z pamięci.Ok ,zaczynam:
1.Sprawa informacji od Colemana. Jest to koleś, który siedział w karczmie w pokoju z Baraniną, dał mi zlecenie zrobienia porządku w domu,a potem pokazał się na moście prowadzącym na groblę(chyba kręcił jakiś interes z fistechem).Otóż w info o zadaniach jest napisane, że muszę udać się do karczmy, aby wyciągnąć informacje o Berengerze od ww osobnika. Rzecz w tym, że w "rozmowie" nie ma takiego pytania do zadania temu gościowi. Co zrobić?(jeśli to ważne, to nie wydałem go przed kaczmarzem)
2.Zadanie dla Kalkstaina-szpik z alaghuli. W solucji na stronie głównej napisane jest,że należy udać się na cmentarz, rzecz w tym, że jest on zamknięty. Jak tam wleżć?
3.Sprawa Sefirów. W zadaniu "Trzy wieże" wybieram "pokaż miejsce na mapie" i wskazuje mi Szpital Lebiody.Podchodzę do postumentu znajdującego się tam, ale nix się nie dzieje. Mam obecnie trzy sztuki, czy muszę mieć komplet żeby pchnąć sprawę dalej?
4.Ostatnie. Kanały w których ubiłem Dzioboliszka(czy jak on tam miał) Zaraz obok wyjścia do miasta jest krata za którą urzędują kolesie z Kultu Pająka. Czy wejście tam i obicie ich jest do zrobienia tak "przy okazji" czy będzie częścią jakiegoś zadania pożniej?
Uff, to koniec, czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
Odpowiedz

Cytat

2.Zadanie dla Kalkstaina-szpik z alaghuli. W solucji na stronie głównej napisane jest,że należy udać się na cmentarz, rzecz w tym, że jest on zamknięty. Jak tam wleżć?


Musisz wpierw wykonać zadanie "Wdzięczność grabarza".

Cytat

3.Sprawa Sefirów. W zadaniu "Trzy wieże" wybieram "pokaż miejsce na mapie" i wskazuje mi Szpital Lebiody.Podchodzę do postumentu znajdującego się tam, ale nix się nie dzieje. Mam obecnie trzy sztuki, czy muszę mieć komplet żeby pchnąć sprawę dalej?


Musisz kliknąć na ten pomnik, a nie przy nim stać Aby otrzymać sefiry w Szpitalu Lebiody, musisz złożyć w ofierze Melitele dar w postaci jedzenia (np. jakiś owoc).

Cytat

4.Ostatnie. Kanały w których ubiłem Dzioboliszka(czy jak on tam miał) Zaraz obok wyjścia do miasta jest krata za którą urzędują kolesie z Kultu Pająka. Czy wejście tam i obicie ich jest do zrobienia tak "przy okazji" czy będzie częścią jakiegoś zadania pożniej?


Kuroliszek Osobiście tam byłem i nic ciekawego nie znalazłem. Możliwe, że to łączy się z jakimś zadaniem pobocznym, ale wątpię.
Odpowiedz
Dzięki, dzięki super, trzy zagwozdki pękły, została tylko pierwsza. Dodam jeszcze, że próby wydobycia informacji kończą się tym, że po którejś kolejce zaczyna drzeć ryja"szła dzieweczka do laseczka"
aaa PS co to jest za zadanie"Wdzięczność grabarza"???? W solucji ani słowa o tym(?)czy źle patrzyłem?
Odpowiedz

Cytat

aaa PS co to jest za zadanie"Wdzięczność grabarza"???? W solucji ani słowa o tym(?)czy źle patrzyłem?


Jest w poradniku. Sprawdź zadania poboczne.

Co do tego pierwszego to trudno powiedzieć o co chodzi, a nie będę Ci mącić w głowie moimi domysłami
Odpowiedz
Alghule można znaleźć jeszcze na bagnach. Niedaleko zawalonej wieży będą dwa ciała, a nocą przy nich będą pojawiać się alghule, graviery i ghule.

A co do zadania "wdzięczność grabarza", to należy z nim porozmawiać o detektywie, a następnie dać opcję "nie ufam mu". Wtedy rozpoczniesz tego questa.

To chyba tyle.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie: jak zrobić petardy? Składniki mam, przepisy na petardy przeczytane, a gdy wchodzę w tryb odpoczynku i wchodzę w zakładkę laboratorium, przy każdej petardzie pisze ,że nie mam wszystkich składników. Podejrzewam, że jest haczyk tak jak z eliksirami gdzie najpierw trzeba było zrobić Białą Mewę a dopiero potem na bazie tego własciwy eliksir. Pomoże ktoś?
Odpowiedz
Szczerze nie robiłem petard bo szkoda mi było srebrnego talentu Mam też pytanie dużo straciłem czy raczej nie za bardzo?


Odpowiedz
Nie mam bazy do robienia petard ale dałem sobie spokój z petardami, za to mam inny problem(chyba już ostatni). Jestem w akcie V. Na bagnach wlazłem do krypty, z której muszę przynieść zwój Św.Grzegorza(ten potrzebny do zrobienia cudo zbroi). Kierując się wskazówką na mapie,dochodzę do miejsca, gdzie stoi Kamień Drogi.Podpalam go, przenosi mnie do następnej lokacji, wyjmuję z sarkofagu zwój, wracam i...zong
wyjście jest zawalone (wszystkie 3 są zawalone)a kamień stoi sobie oparty o ścianę. Próbowałem go podpalić tak jak to zrobiłem przy wejściu, przesunąć i nic!!! Powiedzcie mi, jak wyleżć z tego grobowca????
Odpowiedz
jak dojdziesz do tego kamienia to zrób tak najpierw tą falą uderzeniową mówiąc po twojemu potem ogniowym i znowu falą uderzeniową i się wydostajesz
Odpowiedz
← Wiedźmin

Kilka pytań od początkującego - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...