swiat_dryftu2

M.A.X. - kiedy świat był młody

Ten temacik będzie takim moim małym hołdem poświęconym jednej z najlepszych strategii w jakie dane było mi grać.

Gra DOSowa wydana w roku 1997. Zawierająca możliwość gry turowej jak i pseudo real-time. Walka na lądzie, w powietrzu i na morzu. Elastyczny system upgradeowania jednostek (poprzez zmiane dowolnych paramterów). Skalowalna mapa rozgrywki niczym w Supreme Commanderze. Rozgrywka single, hotseat i LAN. Grafika, która mimo lat nadal pozostała czytelna (ten sam fenomen który występuje w transport tycoonie). Większość współczesnych produkcji nie zawsze oferuje takie możliwości.

Brzmi nieźle, prawda? A to wszystko 11 lat temu.

Do pobrania -> http://www.staregry.pl/?c=_rv&i=2055# i tu http://www.fajnegry.krakow.pl/m/max.htm
Filmik z gry -> http://www.youtube.com/watch?v=UWQdBgIGdVw...feature=related
Intro do obejrzenia -> http://www.youtube.com/watch?v=K0n5JQ0jpgM...feature=related
Odpowiedz
Druga część była moim zdaniem o wiele lepsza - kupiłem ją kiedyś razem z CD-Action. Szczególnie podobały mi się filmiki i arty w grze. W strategiach nigdy nie byłem dobry, więc długo w dwójkę nie grałem, ale mimo to bardzo miło ją wspominam. Nie mogłem niestety znaleźć nigdzie filmików ani intra, a szkoda, bo były naprawdę niezłe.
Odpowiedz
MAX dwójka to żenada i śmiech na sali w porównaniu z jedynką. Ten pseudowidok 3D wszystko zepsuł. Niby jednostki miałt stać się przez to lepiej rozróznialne ale na ciut większym oddaleniu w ogóle nie można było ich rozpoznać, a z bliska znowu waliło pikselami.

Niestety kontynuacja całkowicie nie udana.
Odpowiedz
Nie gadaj - gierka była spoko. Super opinii w gazetach nie zebrała, ale i tak fajnie się grało. Z tych starszych tytułów pamiętam jeszcze Total Annihilation, Tzara i Dark Colony. W tej trzeciej filmiki były niezłe, ale sama gra raczej średnia. Najlepszy był chyba Tzar. Ach, te wrzaski zarzynanych wieśniaków...
Odpowiedz
Ty mówisz, że dużo nie grałeś. A ja grałem całkiem sporo i w jedynkę i w dwójkę. Przy 2 autorzy myśleli, że jak zrobią jedynkę w super wyczesanej grafice 3D (jak na tamte czasy) to ludzie to kupią i się zachwycą. Tylko, że nie wzięli pod uwagę, że pod względem praktycznym stara grafika 2D jest o niebo lepsza...

Temat o Tzarze i TA chyba masz już tu gdzies założone.
Odpowiedz
Taaa... temat o Tzarze już jest założony nawet przez mnie:D

Grałem w MAX 2, 1 nawet na oczy nie widziałem. Przed dwójką spędziłem potężne godziny i stwierdziłem, że gra naprawdę jest świetna. W MAX 2 nie podobała mi się grafika. Więc skoro 1 jest juz tak stara, to strach to sobie wyobrażać....
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Jakbyś czytał uważnie to byś wiedział, że jedynka ma dużo czytelniejszą i wygodniejszą grafikę niż dwójka.

A poza tym to nasi sąsiedzi z zachodu właśnie wprowadzają w życie projekt mający zrewitalizować poczciwego MAXa na najnowsze platformy.
Odpowiedz
Ekhtelionie, zabiję. Trafiłem na ten thread przypadkiem wczoraj i od tego czasu wszelkie ambitne plany skupienia się na języku węży spełzły na niczym. Ta gra wciąga jak bagno.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

M.A.X. - kiedy świat był młody - Odpowiedź

Wczytywanie...