[GI] Ocena Gothic

Najpierw chciałbym powiedzieć, że Gothic to najlepsza gra w swoim gatunku, oczywiście jest tak według mnie, nie każdy musi tak uważać.
Trochę już pisałem w temacie Co widzisz w Gothic?, jednak się nieco powtórzę, a może i rozwinę swoją poprzednią wypowiedź...
Gothic, jest grą dopracowaną pod każdym względem - Fabuła nie ma sobie równej, wszystko dzieje się w takim porządku, w jakim by najlepiej wyglądało. Grafika akurat tak bardzo ważna nie jest, jednak ma swój wkład w każdą grę, a w tym cRPG-u była i jest dość dobra, choć wiadomo, że co nowa gra, to lepsza grafika, ale ta, co posiadał Gothic pozostanie bez zmienna, wspaniała. Soundtrack, bardzo ważna i nieodłączna część każdej gry, Gothic posiadał wspaniałą melodię, zmieniała się w odpowiednim momencie - podczas zwykłego spaceru, oraz tych "nie zwykłych", czyli po miejscach bardziej nie bezpiecznych, w walce i jeszcze w innych chwilach/miejscach.
Co mam jeszcze powiedzieć? Wspomnieć ponownie o Bezimiennym? Bohaterze, bez którego Gothic, nie byłby Gothic'iem? Dobra, wspomnę - Gry Gothic nie wyobrażam sobie bez Bezimiennego, a przynajmniej teraz, kiedy się do niego przyzwyczaiłem, podróżowałem z nim od Górniczej Doliny, poprzez miasto portowe Khorinis, Dolinę Budowniczych, aż do kontynentu, Myrtany i przejścia przez Portal, prowadzącego do innych, niezbadanych krain.
I jeszcze jedno: Gothic, to najlepsza część gry, spośród całej Sagi - Jednak to wszystko, to moje zdanie, a jeśli ktoś sobie ubzdura, to powie, że Mario jest najlepszą grą RPG,


Pozdrawiam, Cruoris

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
Mam do ciebie pytanie: w jakie cRPG'i jeszcze grałeś? Zwyczajnie nie mogę uwierzyć, że fan tego gatunku aż tak ubóstwia Gothic'a. Jest mnóstwo lepszych gier...
Odpowiedz
Wspaniale, znów "nieco" przesadziłem, mówiąc jakbym się zakochał w grze Gothic. Przesadziłem, aczkolwiek ta gra mi się podoba najbardziej - dobra, tego już mi się nie chcę rozwijać. Tak już mam, nieraz "nieco" przesadzam, chyba trochę za dużo Gothic...

W jakie cRPG-i grałem?
Tutaj przyznam, że nie grałem. Widziałem tylko, jak mój kumpel grał. Chociaż... raz grałem z godzinę, czy dwie w Neverwinter Nights, ale do gustu mi nie przypadło, tak samo jak inne, z którymi miałem przynajmniej "kontakt" wzrokowy.

No, to chyba muszę sobie jeszcze jakąś grę cRPG skąbinować i pograć jeszcze, abym mógł teraz Gothic do owej gry porównywać, xD

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
Mnie też NWN się nie podoba.

Powiem ci coś:
teraz się jarasz Gothic'iem. Gdzieś za kilka tygodni zechcesz poznać inne gry gatunku. Zaczniesz od Morrowind'ów, Oblivionów, Wiedźminów i już będziesz się wahać. Później poznasz KotOR'y, Planescape'a, Baldur's Gate'a, Fallout'a i już nigdy Gothic nie będzie twoją ulubioną grą.
Odpowiedz
Dabu ma całkowitą rację.
Sam kiedyś miałem identyczne zdanie o tej grze. Grałem w nią bez ustanku, aż do momentu gdy zdobyłem nowe gry RPG. Obecnie Gothic to nie to samo co dawniej, a nawet gdy zdobyłem najnowszą część nie zafascynowała mnie bardzo.
Mówiąc w skrócie: wszystko się z czasem znudzi.
Odpowiedz

Cytat

Powiem ci coś:
teraz się jarasz Gothic'iem.

No, może "jarasz", to przesada...

Gothic jest już od paru lat moją ulubioną grą, więc najprawdopodobniej w najbliższym czasie mi się znudzi. Tylko na jaką grę się przeżucę? Musze mieć w końcu coś, co mnie od Gothic'a "odciągnie"(?), no nie?

Cytat

Zaczniesz od Morrowind'ów, Oblivionów, Wiedźminów i już będziesz się wahać. Później poznasz KotOR'y, Planescape'a, Baldur's Gate'a, Fallout'a i już nigdy Gothic nie będzie twoją ulubioną grą.

Jestem biedniejszy, niż Mysz Kościelna. Jak już coś, to musiałbym sobie z internetu ściągnąć, bo Oryginału nie kupię. No i jeszcze Wiedźmin, o tym już dość sporo słyszałem i nie ukrywam, że mam wielką chęć zagrania w niego, ale są pewne problemy:
1. Nie mam kasy, jak już wcześniej wspomniałem.
2. Mniejsza z tym, że jest +18, bo i tak nikt tego nie przestrzega, ale mój Komputer nie ma szans, aby coś takiego pociągnąć. Gothic 3 mi nie poszedł, co dopiero Wiedźmin!
Zastanawiałem się też na temat Assassin's Creed, ale... Wystarczy przeczytać dwa punkty wyżej - Nie mam: ni kasy, ni odpowiedniego sprzętu, chociaż... mój brat ma w tym roku komunię,


P.S - Dabu, twój licznik postów wybił "666", ciekawie...

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
W sklepach są porządne stare gry za niewygórowaną cenę - nie ma sensu ściągać z internetu. Mogę ci nawet wymienić:
- Saga Baldur's Gate: 25 zł.,
- Neverwinter Nights (choć mnie się nie podoba): 20 zł.,
- Świątynia Pierwotnego Zła: 20 zł.,
- Saga Fallout: 20 zł.
- Morrowind Złota Edycja: 20 zł.
Tanie gry, które mogą cię wessać na wiele godzin.

Cytat

P.S - Dabu, twój licznik postów wybił "666", ciekawie... biggrin.gif

Dobre. xD Ale już nie. : P

PS. Mógłby jakiś mod/admin wydzielić tę konwersację na temat RPG'ów do jakiegoś innego tematu? Bo się off zrobił...
Odpowiedz

Cytat

No, może "jarasz", to przesada...

W takim razie jakie słowo może być dobre? Skoro od paru lat Gothic Ci się nie znudził to nie ma odpowiedniego określenia.

Cytat

1. Nie mam kasy, jak już wcześniej wspomniałem.

Baldur's Gate obecnie kosztuje 10zł w extra klasyce. Morrowind także tyle kosztuje. Tylko nie mó... tfu pisz że Cię nie stać na takie gry.
Odpowiedz

Cytat

W takim razie jakie słowo może być dobre? Skoro od paru lat Gothic Ci się nie znudził to nie ma odpowiedniego określenia.

W takim razie, niech będzie, że się nim "jaram"...

Cytat

W sklepach są porządne stare gry za niewygórowaną cenę - nie ma sensu ściągać z internetu. Mogę ci nawet wymienić:
- Saga Baldur's Gate: 25 zł.,
- Neverwinter Nights (choć mnie się nie podoba): 20 zł.,
- Świątynia Pierwotnego Zła: 20 zł.,
- Saga Fallout: 20 zł.
- Morrowind Złota Edycja: 20 zł.
Tanie gry, które mogą cię wessać na wiele godzin.

Cytat

Baldur's Gate obecnie kosztuje 10zł w extra klasyce. Morrowind także tyle kosztuje. Tylko nie mó... tfu pisz że Cię nie stać na takie gry.

Aktualnie mój stan majątkowy wynosi: 0 zł.

Cytat

PS. Mógłby jakiś mod/admin wydzielić tę konwersację na temat RPG'ów do jakiegoś innego tematu? Bo się off zrobił...

Racja, przydało by się...

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz

Cytat

Aktualnie mój stan majątkowy wynosi: 0 zł.

Heh. Na pewno jest jakiś sposób na zarobienie pieniędzy. Jak już Ammon wspomniał, gry z Extra Klasyki w marcu są tańsze o połowę, a to dobra okazja do zakupu. Szybko obłowisz się klasykami, a później zajmiesz się nowszymi droższymi grami*.

*Osobiście polecam Obliviona i Knights of the Old Republic. : ]
Odpowiedz

Cytat

Na pewno jest jakiś sposób na zarobienie pieniędzy.

W zasadzie... Pożyczyłem mojemu wujkowi 170 zł. Powiedział, że za dwa tygodnie odda mi 200 zł. No i jeszcze moja mama wisi mi ok. 150 zł., no i mój tata 300 zł., bo mu kiedyś na samochód pożyczyłem.
Tak, więc w gruncie rzeczy, gdy mi oddadzą będę miał, co wydawać,

Ale to nie koniec problemów, żeby znowu znaleźć jakiś sklep z grami, będę musiał szukać 20 km, albo 50 km ode mnie, bo to jedyne większe miejscowości. No i jednak coś mi się wydaję, że będę musiał jechać te 50 km...
Słyszał ktoś o Miechowie?

Cytat

*Osobiście polecam Obliviona i Knights of the Old Republic. : ]

O Oblivion trochę słyszałem, ale o Knights of the Old Republic nie. Wygląda na to, że będę musiał nieco poczytać na internecie...

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz

Cytat

W zasadzie... Pożyczyłem mojemu wujkowi 170 zł. Powiedział, że za dwa tygodnie odda mi 200 zł. No i jeszcze moja mama wisi mi ok. 150 zł., no i mój tata 300 zł., bo mu kiedyś na samochód pożyczyłem.
Tak, więc w gruncie rzeczy, gdy mi oddadzą będę miał, co wydawać, biggrin.gif

Man, ale się obłowisz.

Cytat

Ale to nie koniec problemów, żeby znowu znaleźć jakiś sklep z grami, będę musiał szukać 20 km, albo 50 km ode mnie, bo to jedyne większe miejscowości. No i jednak coś mi się wydaję, że będę musiał jechać te 50 km...
Słyszał ktoś o Miechowie?

A od czego są internetowe sklepy wysyłkowe? :> Tam jest zwykle taniej, więc kupując dużo gier zaoszczędzisz trochę kasy.

Cytat

O Oblivion trochę słyszałem, ale o Knights of the Old Republic nie. Wygląda na to, że będę musiał nieco poczytać na internecie...

KotOR to RPG oparte na zmodyfikowanym Dungeons & Dragons w świecie Star Wars. Genialne dialogi, kozacka fabuła i cudowny świat. Drogie cholerstwo ale warto! : ]
Odpowiedz

Cytat

Man, ale się obłowisz.

Tak, ale jedyną osobą, która oddaje na czas, jest mój wujek. Mój tata nie oddaj mi tego już ze dwa/trzy lata, a mama od początku tego roku szkolnego...

Cytat

A od czego są internetowe sklepy wysyłkowe? :> Tam jest zwykle taniej, więc kupując dużo gier zaoszczędzisz trochę kasy.

Faktycznie, nie pomyślałem. Ach, ten internet...

Cytat

KotOR to RPG oparte na zmodyfikowanym Dungeons & Dragons w świecie Star Wars. Genialne dialogi, kozacka fabuła i cudowny świat. Drogie cholerstwo ale warto! : ]

Star Wars? Nie lubię Star Wars...

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz

Cytat

Star Wars? Nie lubię Star Wars... confused.gif

Dzięki tej grze pokochasz Star Wars...
Odpowiedz
Nie, o tej grze mogę już zapomnieć (KotOR).

Kupię pewnie Sage Baldur's Gate, a także i Fable, a może polecisz mi jeszcze jakieś inne?

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
Nie wiesz co tracisz...

Mogę ci polecić Fable - 60 zł. w pięknym wydaniu platynowej kolekcji. Beznadziejne dialogi, fajny bajkowy świat i przyjemna rozgrywka. :]
Odpowiedz

Cytat

Nie wiesz co tracisz...

... i nie chcę wiedzieć.

Cytat

Mogę ci polecić Fable - 60 zł. w pięknym wydaniu platynowej kolekcji. Beznadziejne dialogi, fajny bajkowy świat i przyjemna rozgrywka. :]

No, a ja z edytowałem posta i napisałem, że pewnie to kupię, ale... nie wiedziałem, że będę musiał wydać 60 zł., trochę jednak się wykosztuję,

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
No cóż, 60 zł to "trochę" więcej od 10 zł, dlatego na razie polecam tylko Extra Klasykę.... aż do momentu gdy odzyskasz pożyczone pieniądze. Wtedy będziesz mógł sobie pozwolić na nieco więcej.
Tak na marginesie: to jest chyba temat o Gothic'u, a nie o grach. XD
Odpowiedz

Cytat

No cóż, 60 zł to "trochę" więcej od 10 zł, dlatego na razie polecam tylko Extra Klasykę.... aż do momentu gdy odzyskasz pożyczone pieniądze. Wtedy będziesz mógł sobie pozwolić na nieco więcej.

Fakt, troszeczkę więcej. Jednak kasę powinienem otrzymać już wkrótce, bodajże w przyszłym tygodniu...

Cytat

Tak na marginesie: to jest chyba temat o Gothic'u, a nie o grach. XD

Zauważyłem...
Można by jakiegoś Admina/Moda poprosić o przeniesienie postów do innego tematu. Jednak nie wiem, czy się taki znajdzie...

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
A jak dla mnie Gothic jest naprawdę super, ma niezwykle wciągającą fabułę
I to jedyna gra, którą tak szybko przeszedłem (bo tak mi się w nią grać chciało )
Zdecydowanie wolę ją od GII
Ale do BG itp. Gothica nie da się porównać, zbytnio, niby to RPG, ale zupełnie inny, lubię obie gry

Odpowiedz
← Gothic

Ocena Gothic - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...