[W1] Gra wyłacza się pod Vistą

Witam,

Od dawna korzystam z gameexe ale to mój pierwszy post.

Zainstalowałem sobie wiedźmina, zainstalowałem patcha 1.2a (gra stwierdza że nie potrzeba uaktualnień) oraz poprawkę ze strony Microsoftu pod OS Vista i odpaliłem grę. Zabiłem kilku gości, co jakiś czas robiąc QuickSave. Problem polega na tym że co jakiś, losowo, gra się wyłącza i wychodzi do Windowsa. Nie wyskakuje żaden konkretny komunikat, po prostu "Program przestał działać" i tyle. Dzieje się to w trakcie dialogu, przy wejściu/wyjściu z lokacji oraz przy próbie zapisu gry. Myślałem że może jak przejdę do następnego rozdziału to problem minie. Ale po walce z tymi dzikimi psami na początku następnego rozdziału nie mogłem nawet gry zapisać bo za każdym razem się wyłącza.

Moja konfiguracja laptopa:
Intel C2Duo 2,2GHz
po 10GB wolnego na każdej partycji ( a nawet i więcej)
NVIDIA GeForce 8600M GS 256MB
2GB RAM

Sprawdzałem to na "piracie". Nie ma się czym chwalić, ale chciałem zobaczyć czy warto kupić gierkę. Po 15 minutach grania stwierdziłem że kupię, ale później jak się taki szopki zaczęły dziać to już się wnerwiłem. I teraz pytanie: czy ktoś z was gra na Viście i czy miał podobne problemy. Bo jeśli to wina "pirata" to OK, kupie oryginał i po sprawie. Natomiast jeśli to sprawa systemu to lipa, szkoda kasy na gierkę w którą nie pogram.
Odpowiedz
A to pirat bazarowy czy ściągnięty z sieci?

Średnio mi się chce wierzyć by to była wina akurat tego. Najlepiej pożycz od kogoś oryginał.
Odpowiedz
Na moim komputerze Wiedźmin nie chciał iść, więc zainstalowałam go na laptopie mamy, który działa pod Vistą. Grało się bez problemu, nic się nie wyłączało. Może coś z tym piratem jest? Źle nagrany or sth?
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Pirat z sieci, z upload24.pl ściągany. Z Gothic 3 też miałem różne przeboje ale to wina gierki była, tam przynajmniej jak komunikat wyskoczył to było wiadomo o co chodzi (Where is guru, lub inne błędy) a tu nic, żadnego komunikatu Nie mam niestety od kogo pożyczyć oryginału, nikt ze znajomych nie gram w RPG.
A może ktoś ma innego crack i mógłby mi na maila podesłać msimin@interia.pl ? Chciałbym wykluczyć problem Visty. Niby 70-80zł za gierkę to nie dużo ale szkoda żeby oryginał stał na półce.
Odpowiedz
hmmm... ja mam Wiedźmina na Viście i też mi się wyłączał, ale przestał dopiero gdy zaczęłam uruchamiać ze skrótu witcher.exe (+ opcja: uruchom jako administrator). spróbuj - może to ci pomoże.
Odpowiedz
← Wiedźmin

Gra wyłacza się pod Vistą - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...