droga_szamana_5

[BGI] Bugi, Triki i Inne

Czyli rzeczy które pomagają i można na nich zarobić w grze a nie są kodami.
Ja zauważyłem dwie rzeczy (może je już znacie, a może nie ):
1) Kupiec w Nashkel zawiera z nami układ że za każde futro śnieżnego wilka da nam 500 sztuk złota i można mu je przynosić do woli ale jak przyniesie się minimum 17 (o jedną więcej niż się mieści u gracza w ekwipunku to on wyrzuca je po siebie (kupiec) i można je stamtąd wyjąć) i można tak w nie skończoność .
2) Druga rzecz to jak już we wrotach znajdziemy nimfę i zbijemy tego maga będącego koło nimfy (po wcześniejszym ułożeniu się z jego bratem o przyniesieniu zwłok nimfy) pozwalamy tej nimfie uciec i idziemy do Ragefasta (tego brata, fajnie się nazywa jak jedno czeskie piwo ) wchodzimy do jego wieży coś do nas mówi i rzuca zaklęcie. Jak wejdziemy piętro wyżej zanim żuci zaklęcie to na górze na nas się żuci (to normalne) zabijemy go (ma bardzo dobry pierścień KP +2) i zejdziemy na dół to on tam nadal będzie , możemy go zabić i mamy wtedy dwa pierścienie +2 .

P.S. Wiem że jest już temat o bugach ale nie ma tam nic o trikach i a bugi są tam tylko te nie fajne .

Uprzejmie proszę, zacząć używać słownika forumowego i poprawić babole w tym temacie, bo może zrobić się nieprzyjemnie - Tokar
Odpowiedz
Znam jeszcze jeden sposób.

Można upolować głowę Ankhega i zanieść ją kowalowi Tareomowi w Beregost dostaniemy 500 sztuk złota albo mamy wybór kupienia zbroi płytowej z Ankhega za 4000 sztuk złota ,ale w tym drugim jest 1 minus gdy kupimy zbroję będziemy musieli czekać 10 dni arz skończy i co gorsza za kolejne głowy nie będzie opcji zarobienia 500 sztuk złota!
Odpowiedz
A ja wykorzystałem pewien bug, który pojawił mi się tylko w pierwszej części + OzWM. Otóż, gdy mamy w ekwipunku kilka mikstur, można je pić klikając prawym przyciskiem, po czym wybierając "Wypij miksturę". Jako, że w ekwipunku czas płynie, znika nam jedna mikstura na rundę. Jednak można klikać częściej niż raz na rundę Miałem w ekwipunku dwa eliksiry leczenia. Klikałem szybko, w sumie wypijając je 10 razy - oczywiście nie zniknęły oba, a jeden, bo zrobiłem to w czasie mniejszym niż dwie rundy. Podniosłem pozostałą mi miksturę zanim i ona znikła - o dziwo jedynka oznaczające liczbę mikstur zniknęła pozostawiając mi jedną flaszkę bez numeru. Postawiłem i szybko wypiłem ją jeszcze raz, po czym podniosłem. No i w ten sposób pojawiło się (z tego co pamiętam) około 60k mikstur.

Jeśli napisałem to w niejasny sposób, spróbuję nagrać krótki filmik
Odpowiedz
Trochę nie jasno, ale tak po jednym razie pojawiło się te 60k czy musiałeś tą czynność powtarzać 60k razy?
Odpowiedz
Po prostu jak została jedna, którą wypiłem i podniosłem, to zniknął numerek przy miksturce, a jak znowu wypiłem i podniosłem znów się pojawił, tyle, że z ponad 60000 tego było.
Odpowiedz
Wiem, że dziwne. Mojemu znajomemu nie działało - może moja gra była wyjątkowa?
Odpowiedz
Dla mnie małym błędem było to że jak mam miksture leczenia w ekwipunku i w podręcznych rzeczach i gdy wypije tą w ekwipunku to znika mi mikstura z podręcznych że wypiłem ja mimo że piłem ja w plecaku. Dziwne. Wogóle kumacie to co napisałem??
Odpowiedz
Tak. Każdy tak ma.

Po prostu pijesz miksturę, a gra nie odlicza Ci tej, którą masz w ekwipunku, tylko tą, którą masz w pod łapą.

Każdy tak ma.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
O ile się nie mylę to chyba w Beregoście albo Nashkel (w Nashkel w ogóle była kuźnia?) można było okraść sprzedającego ze zbroi płytowej... tylko nie pamiętam dokładnie miejsca i sprzedającego bo dosyć dawno temu w to grałem :PP
Odpowiedz
W BG jest dużo sposobów podekspienia, nie wykonując żadnych questów, ale jeden taki fajny nie wiem czy w każdej wersji gry to że jak klikniemy na jeden z grobów na Cmentarzu w Nashkel to się pojawi taki koleś i z nami pogada, za 3 razem przyzwie 10 strażników Feniksa, przy czym koleś pojawia się później w nieskończoność przyzywając strażników, ale można go zabić z odległości nie gadając, szkoda że tylko 10 exp i 58 s.z. ale za strażników w sumie po 2k a że jest ich w nieskończoność to można nieźle podexpić

P.S. Tylko nie wiem czy to bug czy tak jest z nim poprostu
Odpowiedz
To nie jest bug, to takie Easter Eggs po prostu , ale fajnie z nimi się walczy jak się ma hełm odporności i dwa pierścienie ochrony przed ogniem .
Odpowiedz
Szata Wędrowcy na początku gry: Jak grasz magiem, możesz na początku gry zabić maga o imieniu Firebead Elvenhair w gospodzie Candlekeep. Masz z niego szatę maga za free i dużo ekspa. Potem tylko musisz zacząć grę tą samą postacią od nowa, żeby ci się reputacja zresetowała.

Zbroja płytowa na początku gry: idziesz spać w candlekeep (gdzieś z boku, gdzie nikogo nie ma) i kiedy strażnik mówi, żebyś sobie poszedł spać gdzie indziej zabijasz go. Masz płytową zbroję za free i ładny hełm ;d
Tylko tutaj również trzeba zaimportować postać i zagrać nią od nowa.

Śmierć Goriona w Candlekeep: Kiedy grasz magiem, zapamiętujesz czar "zauroczenie soby". Zauraczasz Goriona i atakujesz nim Tethorila. Gorion ginie natychmiast, pozostawiając po sobie list. Ot, taka ciekawostka ;P

Darmowy sejmitar Drizzta: Możesz otrzymać jeden z sejmitarów Drizzta bez konieczności zabijania mrocznego elfa. Jak? Wystarczy go okraść. Można ukraść gorszy z sejmitarów, Żagiew Mrozu +3.

Dużo darmowego doświadczenia: W Wieży Durlaga na ostatnim piętrze stoi Sukkub Kirinhale. Wykonaj dla niej misję z puklem włosów i cały czas zaczynaj z nią rozmowę, nim steleportuje się na inny plan. Z każdą rozmową otrzymasz duże ilości doświadczenia.


To tyle, co pamiętam. Kiedyś odkryłem też buga z mnóstwem mikstur, ale Kress go już opisał.

Odpowiedz
W podziemiach szkoły Ulcastera zjada mnie niewidzialny wilk. Tuż za pułapką z kulą ognia znajduje się stado Monstrualnych Wilków. Zabiłem wszystkie, wyciągając je pojedynczo za winkiel, a gdy padł ostatni, cały czas traciłem życie Khalidem. Nie była to kolejna pułapka - wciąż brzmi muzyka z walki, w logu widzę wyniki ataków wilka, lecz żaden z moich towarzyszy, w tym atakowany Khalid, nie widzi żadnego przeciwnika. Ot, zemsta zza grobu

[Dodano po dobie]

Na Moście Firewine zabiłem stado psów strzelając i szlachtując je przez ścianę (żeby nie było - odgryzały mi się tak samo )
Odpowiedz
Chełm Dar pokoju + Pierścień Batalisty + zaklęcie kapłan poziom 2 ochrona ogień zimno + zaklęcie kapłan poziom 3 ochrona przed ogniem ====== Kule ognia lecace w ta postac leczą zamiast ranić w podstawce konkretnie w ee parę hp :)

[Dodano po 8 minutach i 33 sekundach]

Otaczamy Dizzyta swoimi towarzyszami odłączamy ich z drużyny , i szczelamy do niego z bezpiecznej odległości biedak nie ma jak się ruszyć po dłuższym czasie pada
Odpowiedz
Witam,mam w grze następujący błąd.Przy próbie otwarcia złodziejem bądź siłowo niektórych skrzyń gra zawiesza się i jedynym rozwiązaniem jest jej zamknięcie. Czym to może być spowodowane. Instalowałem, kilka modów.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Bugi, Triki i Inne - Odpowiedź

Wczytywanie...