Polska gra Cthulhu


Worshippers of Cthulhu,keyart

Uniwersum H. P. Lovecrafta należy do jednego z najmroczniejszych, jakie stworzyła ludzka wyobraźnia, a także zalicza się do tych, które są chętnie eksplorowane przez rozmaitych twórców. Tym razem sprawa dotyczy polskiego studia Crazy Goat Games, które postanowiło podjąć się stworzenia w tym świecie gry typu city builder.

Produkcja ta, ochrzczona mianem "Worshippers of Cthulhu", dysponuje już trailerem, który został pokazany podczas Future Games Show Spring 2024. W swych założeniach gra pozwala wcielić się graczowi w rolę przywódcy kultu, którego zadaniem jest stworzenie potężnej metropolii i odprawianie rytuałów na chwałę potężnego Cthulhu.

Obecne informacje ujawniają, że w ramach rozgrywki przyjdzie nam operować na licznych wyspach, a do naszych zadań będzie należało zarządzanie produkcją. Odprawianie mrocznych rytuałów zaś ma pozwolić na kontakt z Przedwiecznymi, co da nam dostęp do rozmaitych błogosławieństw i wiedzy tajemnej, co ma pozwolić na dalsze postępy. Pojawią się również niewierzący, których będziemy mogli złożyć w ofierze lub nawrócić.

W chwili obecnej brak dokładnej daty premiery, jednak aktualne zapowiedzi mówią, iż wczesny dostęp ma się pojawić w tym roku, a gra będzie dostępna na Steamie i Epicu.

Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
← Nowości

Polska gra Cthulhu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...