Gnolle.

Czy gnolle są inteligentne? Zawsze wydawało mi się, że to po prostu kolejna zwierzoludzka rasa, poziomem inteligencji i kultury porównywalna np. z orkami, albo orklinami. Tak byli pokazani w Neverwinter Nights. Ale z tego co widać w BG3 i co przeczytałem na wiki to bliżej im do bezmyślnych potworów opętanych przez głód.
Odpowiedz
Gnolle są inteligentne, co nie zmienia faktu, że ich natura jest raczej chaotyczna i dążąca do zaspokajania prymitywnych instynktów. Nie zapominajmy, że ich bóstwem jest Yeenoghu, który się nie patyczkuje, dążąc do mordowania w imię bezsensownej destrukcji.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Okej, więc są istotami inteligentnymi, ale czy dalej możemy je traktować jako "lud", czy "rasę"? W końcu nie "rodzą się" w normalny sposób, ale są efektem klątwy, czarnej magii lub czegoś w tym rodzaju. Czy zatem nie powinniśmy zaliczać ich do potworów lub wynaturzeń?
Odpowiedz
Na swój sposób to jest rasa, choć jej powstanie nie zależy od czynników, że tak ujmę, naturalnych. Coś jak kir-lanany czy fey'ri. Kluczowy jest tu na pewno element powstawania kolejnych osobników i czy odbywa się to poprzez łączenie się dwóch przedstawicieli gnolli. Nie wybiera się ich jednak jako rasę postaci z powodu tej prymitywnej kultury, bowiem podczas gry liczy się także zwykłe odgrywanie postaci poza walką oraz możliwość współpracy w grupie. Stąd też trafiają zwykle do kategorii przeciwników niż sojuszników.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← Ogólnie

Gnolle. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...