[Batman] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Batman"!

Nowy “Batman” nie jest typowym filmem o superbohaterach. Mówiąc “typowy” mam na myśli filmy Marvela oraz rozgrywające się w DC Extended Universe, pełne postaci zakutych w spandex, posiadających nieludzkie moce i niosących ciężar całej ludzkości na swoich barkach. Nie ma tu żadnego Supermana, Lexa Luthora czy Wonder Woman, świata nie najeżdża Steppenwolf z armią robotów. Reżyser Matt Reeves daje nam coś innego – thriller, zagadkę kryminalną podobną do “Zodiaka” czy “Siedem”.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Zgadzam się z recenzją, bardzo dobrze bawiłem się na najnowszym "Batmanie". Pattinson doskonale wcielił się w rolę, czego faktycznie można było się spodziewać, jeżeli zna się jakąkolwiek z jego ról poza "Zmierzchem". Fajnie, że ten gacek poszedł bardziej w stronę detektywa i realizmu niż sci-fi. Już pierwsze sceny, gdy leje grupę zwykłych bandziorów albo w klubie, gdzie gra ostra muzyka, idealnie pozwalają zatracić się w klimacie i nie wychodzić z niego prawie do końca. Antagonista również jest perfekcyjnie poprowadzony i wzbudza strach.

I zgadzam się także, że scena pościgu w Batmobilu odstawała od reszty dzieła. Trochę wytrąciła mnie z klimatu i chwilę zajęło, zanim znowu się zaangażowałem. Czy to najlepszy Batman? Już chyba przestałem oceniać to w takich kategoriach - jest inny, ale bardzo dobry i to powinno wystarczyć. Z chęcią obejrzę kolejną część.

8/10


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Artykuły

[Batman] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...