Matt Goldman, kolejny weteran BioWare, pożegnał się ze studiem


matt goldman

Kolejny zasłużony weteran odchodzi z kanadyjskiego studia. Matt Goldman pracował w BioWare praktycznie od początku działalności tego zespołu, a więc od 1998 roku. Dłubał między innymi przy “Baldur's Gate II”, “Jade Empire”, “Mass Effect: Andromeda”, a w szczególności wielce przyczynił się do rozwoju serii “Dragon Age”. Ostatnimi czasy zajmował stanowisko starszego dyrektora kreatywnego “Dragon Age IV”.

O fakcie rozstania poinformował Gary McKay, szef BioWare, który stwierdził, że rozstanie przebiegło w duchu “wzajemnego porozumienia stron”, lecz nie ujawnił, co było przyczyną takiej a nie innej decyzji developera. Nie ukrywa także, iż rozbrat z Goldmanem może mieć pewien wpływ na wizję i dalszy rozwój “Dragon Age IV”.

Doskonale rozumiemy, że odejście Matta ma wpływ na nas, jak i na rozwój gry. Zapewniamy jednak, że nasze zobowiązanie stworzenia wysokojakościowej gry z serii Dragon Age IV pozostaje w mocy, tak samo jak to, że nigdy nie wypuścimy produkcji, która nie spełniałaby wysokich standardów BioWare. My, licząc także zespół wykonawczy z EA, mamy absolutne zaufanie do kierownictwa studia i ludzi pracujących nad produkcją, którzy sprawiają, że ta wizja się ziści.

kończy McKay

Z kolei Matt Goldman postanowił lakonicznie odnieść się do całej sytuacji, stwierdzając że tytuł jest nadal w doskonałych rękach.

Odpowiedz
← Nowości

Matt Goldman, kolejny weteran BioWare, pożegnał się ze studiem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...