swiat_dryftu2

Uciekinierzy z Epic Games i Blizzarda chcą zmienić gatunek RPG


lightforge games

Nasz ukochany gatunek staje się coraz bardziej popularny, a powoli dochodzi do tego, że każda szanująca się gra musi posiadać choć elementy charakterystyczne dla RPG, aby zwrócić na siebie uwagę społeczności. Pojawia się coraz więcej interesujących eksperymentów, ekscentrycznych spojrzeń czy wariacji na jego temat. Dlatego, gdy nowe studio mówi, że “chce odmienić gatunek RPG”, to brzmi to jak dość buńczuczne deklaracje.

Niemniej Lightforge Games, bo tak się nazywa bohater tego newsa, składa się z ludzi, którzy z niejednego korporacyjnego pieca chleb jedli. Studio to zbieranina byłych pracowników Epic Games i Blizzarda, a wśród z nich znajdziemy takie nazwiska jak Matt Schembari, Dan Hertzke, Nathan Fairbanks, Glenn Rane czy Marc Hutcheson.

Celem studia jest wykreowanie nowego sposobu grania w RPG. Ich debiutancki projekt ma być wieloplatformową grą społecznościową, w której gracze będą posiadać bezprecedensowe narzędzia do tworzenia światów i opowiadania własnych historii z olbrzymią swobodą. Brzmi, trzeba przyznać, niesamowicie ambitnie. Szef nowego studia, Matt Schembari, powiedział, że chciałby połączyć elementy, które przyczyniły się do sukcesu takiego “Minecrafta” i połączyć je z typowo RPGowymi mechanikami. Czy to się uda? Przekonamy się prędzej czy później. Póki co, pozostaje trzymać kciuki.

Odpowiedz
← Nowości

Uciekinierzy z Epic Games i Blizzarda chcą zmienić gatunek RPG - Odpowiedź

Wczytywanie...